V piatok si idem kúpiť nový bike http://www.rockmachine.us/sk/kolekce/xc-fun/manhattan/manhattan-70-27.html Že, čo také si mam ešte dokúpiť k tomu keď budem chodiť tak na dlhšie len cez víkendy les, na poľne cesty a také túry v lese :) A možno ešte vybehnem aj niekde ďalej ako HE-DOMAŠA.

Ďakujem za postrehy a ešte sa vyjadrite k BICYKLU prosím ak, by sa dalo :D A kupujem ho za 370€. Tak za tú cenu myslím vpohode či ?
08.09.2015 - 18:12:25
00
http://www.rockmachine.sk/kolekcia/manhattan-70-27/
08.09.2015 - 18:13:47
00
"Že, čo také si mam ešte dokúpiť k tomu keď budem chodiť tak na dlhšie len cez víkendy les, na poľne cesty a také túry v lese"

poriadnu vidlu a brzdy...
08.09.2015 - 18:38:12
03
No bohuzial je to tak, tento bajk sa predava v podstate "bez vidli", to co tam je je absoutne nefunckne tazitko ktore s realnou vidlou nema nic spolocne okrem tvaru. Brzdy podobne aj najlacnejsie shimana su dost pokrok proti tym tektram. je pre teba realne dolozit tak aspon 200€? za to by sa uz dal kupit slusny zakladny bajk.

No a aku vsetku vybavu je dobre kupit? postupne sa k tomu dopracujes .Ale celkovo co by som odporucil osobne:
Oblecenie:
Helma, volne kratasy s cyklo vlozkou , dres, dlhopreste rukavice, teraz na jesen je uz chladnejsie takze napr. navleky na ruky nohy, nejaku tenku bundu neprefukavu .
Vybava:
nahradne dusu, malu pumpu, dobry multikluc aj s nitovacskou retaze, rychlospojku na retaz, lepenie na duse, montpaky
A toto vsetko je dobre dat do batohu v ktorom mas aj vodny vak kedze pit treba.
Ked pocitam aspon nejake slusne veci tak tvoj rozpocet 370€ das len na to oblecenie a vybavu a si stale bez bajku.

Ak chces zacat minimom tak sa da zmestit do stovky, nejaka priemerna helma, kapsicka pod sedlo, dusa, multikluc a pumpa, to na zaciatok staci. Ale je dobre mat nejake to funkcne oblecenie, bavlnene tricko je dost naprd na bike.
08.09.2015 - 20:41:33
00
Polovicu z toho co si napisal na zaciatok netreba.Napriklad nohavice s vlozkou som este nemal.Dres takisto,dlhoprste rukavice taktiez(zimne samozrejme ano).A dokonca ani navleky som nepotreboval.A to jazdim od +40 do -15°C.
Nino a ty si nedaj pokazit radost a tes sa z noveho bajku.Niekde zacat treba a nie kazdy mame hned liter na bajk.
08.09.2015 - 20:56:56
05
Ved pisem na konci ze staci "povinna vybava" tj. helma, multikluc, dusa a pumpicka na zaciatok. Vsetko som vymenoval len pre predstavu aby sa Nino1997 zorientoval. A on ten bajk este nekupil preto sa snazim poradit nieco solidne. Nikto mu nenuti bajk za liter ale rozdiel medzi bajkom za 350-400 a 550-600 je naozaj obrovsky, ten lacnejsi je totalny smejd osadenim zatial co ten drahsi uz ma ma slusne zakladne komponenty(vzduchovu vidlu ,slusne brzdy pohon aj radenie) ktore funguju tak ako maju a nejaky cas aj vydrzia.
08.09.2015 - 21:27:59
00
Nino1997,
nekupuj nič, čo ti nutne netreba, vychovala ma ukrajina (to je bicykel) a som tu. Postupom času prídeš na všetko sám a pýtaj sa aj na fore..nieje všetko drahe kvalitne...
08.09.2015 - 21:33:47
01
To prislusenstvo (naradie atd.) co marek_K vymenoval sa ale vzdy zide.Takze to bola urcite dobra rada!
08.09.2015 - 21:40:04
00
Kaprak,
prepáč, ale neprečítal som poriadne zadani...ako v škole a radím...ale pokial jazdiš do 10km od domu, tak sa to dáa aj donieť bez opravy :-)
08.09.2015 - 21:42:03
00
A ostane to doma pokazene :-)
08.09.2015 - 21:44:01
00
nenapisal som, že doma nemôže mať kvalitné náradie, ale ťahať všetko zo sebou? mam kvalitne minimultifunkčné náradie, ale okrem defektu si neviem predstaviť opravu čohokolvek s takým náradím niekde v lese a vo večšine prípadov ti niečo zlomí a to ničim neopraviš
08.09.2015 - 21:51:33
00
No neviem podla mna toho spravis lahko omnoho viac. Najcastejsie ak nieco zlomis/ohnes je to patka prehadzovacky a s multiklucom za 15€ a nahradnou patkou v batohu to mas vymenene za 5 minut a ides dalej. Tak isto stane sa ze roztrhnes retaz, nitovackou na multikluci odnitujes poskodeny clanok, nahodis 2€ rychlospojku a ides dalej. Rozthnes lanko prehadzovacky ,ak mas nahradne co stoji ecko vymenis ho za chvilu a mas plne funkcny bike. Ked poskodis celu prehadzovacku a mas multikluc zhodis hazku uplne, retaz nanitujes napevno na nejaky slapatelny prevod a domov sa dovezies, nemusis to tlacit niekde 15km cez les, a to ma napadlo len z prvej.
08.09.2015 - 22:10:41
00
ci pana, takže mam mť sebou nahradný bajk a len vymením poškodenu časť minimultifunkčným klučom...paráda:-))))))))
08.09.2015 - 22:23:13
01
No ak z multikluca, patky, rychlospojky a radiaceho lanka zlozis cely nahradny bajk tak kludne. Tieto 4 veci fakt zaberu mrteeee miesta. Zatial si tu napisal 3 prispevky a ich informacna hodnota je 0-0-nic.
08.09.2015 - 22:30:51
03
Nino ak to budes jazdit iba rekreacne tak prilba a flase na vodu budu v pohode postacovat. Ak to budes brat vaznejsie a najazdis niekolko 1000km rocne tak bez kopletneho cyklo oblecenia aj tretry sa asi nezaobides. (+ veci na servis bicykla)
08.09.2015 - 23:38:43
01
keyboard_arrow_up