Robíš tu z komára somára. Však strmeň sa nastaví raz a musí to držať na furt. Pokiaľ ti aj po správnom vycentrovaní kotúč šúcha, tak chybu hľadaj v ňom. A pokiaľ máš väčšiu hmotnosť, tak ti vzadu pomôže aj 10mm os.
Hmm, inak by som chcel vidieť ako sa pri každom defekte babreš radšej s kľúčami a matkami ako s klasickým rýchloupinákom :lol:
A asi tiež patríš medzi ľudí čo zbytočne derú sedlo, keď dávajú bike hore kolesami aby nasadili/zhodili koleso. Nahadzuj/zhadzuj pri normálnej polohe a koleso zapadne do drážok rýchlo a presne.
25.11.2010 - 09:00:24
00
http://www.youtube.com/watch?v=gYcqIKGL3Xo

Myslim, ze tento system pevnej osi nieje az taky zlozity a existuje aj vo verzii s "rychloupinakom", takze k tomu netreba ani imbusak. ;)
25.11.2010 - 09:40:52
00
Robíš tu z komára somára. Však strmeň sa nastaví raz a musí to držať na furt. Pokiaľ ti aj po správnom vycentrovaní kotúč šúcha, tak chybu hľadaj v ňom. A pokiaľ máš väčšiu hmotnosť, tak ti vzadu pomôže aj 10mm os.
Hmm, inak by som chcel vidieť ako sa pri každom defekte babreš radšej s kľúčami a matkami ako s klasickým rýchloupinákom :lol:
A asi tiež patríš medzi ľudí čo zbytočne derú sedlo, keď dávajú bike hore kolesami aby nasadili/zhodili koleso. Nahadzuj/zhadzuj pri normálnej polohe a koleso zapadne do drážok rýchlo a presne.


Dobre pán servisný technik, už to nechajte tak ]:) nemienim sa hádať, tak načo to stále vyťahujete, každý má svoje názory.

prečo stále špekulovať s tým že mi pomôže neviem aká oska a neviem čo všetko ešte len kvôli tomu aby som si nekupoval pevnú os v zadnej stavbe? a JUST si ju kúpim! našťastie defekt som mal v teréne túto sezónu za 3000km len raz, a čo sa týka tvojho postupu obrátenia biku, musím ťa sklamať... patrím medzi ľudí ktorí majú doma dielňu za ktorú by sa nehambil ani menší servis, takže servisný stojan v mojom vlastníctve je samozrejmosťou pokiaľ ide o problémy v teréne tak sa dá poradiť aj oveľa jednoduchšie, mimochodom dosť ludí praktikuje to otáčanie biku, takže neviem čo si tým chcel dokázať. Sú tí ludia akože menej cenní? ja si myslím že menejcennosť v tomto prípade treba hladať v probléme ktorý riešiš v svojej hlave, ale plne to chápem, typická vlastnosť slováka... Na rakúskych a fórach sa mi nikdy nič podobné nestalo, ale je mi jasné že oni sú v mentalite oveľa vyššie... (česť výnimkám nájdu sa tu aj seriózni ľudia) A aký máš problém s upnutím pevnej osky počas defektu? stavím sa že si to ešte ani nevidel...
25.11.2010 - 10:00:07
00
http://www.youtube.com/watch?v=gYcqIKGL3Xo

Myslim, ze tento system pevnej osi nieje az taky zlozity a existuje aj vo verzii s "rychloupinakom", takze k tomu netreba ani imbusak. ;)


ĎAKUJEM Ti za názornú ukážku martinuxovi, aké to bolo zložité :rofl: :lol:
25.11.2010 - 10:02:45
00
nechapem co tu riesite. ved bike sa nevybera podla toho ci ma vzadu pevnu osu alebo nie.
ked ju ma je to prijemny bonus ked nie tak 99% ludi pri jazdeni neuvidi rozdiel medzi kvalitnym rychloupinakom, resp. 10mm oskou a pevnou 12mm oskou.
25.11.2010 - 11:48:54
00
na co ti je domaca dielna kde opravis aj vrtulnik ked nevies upnut klasicky rychloupinak? len na zamyslenie...
25.11.2010 - 11:58:44
00
na co ti je domaca dielna kde opravis aj vrtulnik ked nevies upnut klasicky rychloupinak? len na zamyslenie...
na to si prišiel sám alebo ti niekto musel pomáhať? Prečo máš potrebu tu niekoho zhadzovať? ja sa tiež neobúvam do toho že dual control je somarina... ale ako som povedal, mentalita slováka...
25.11.2010 - 12:16:28
00
Dobre pán servisný technik, už to nechajte tak ]:) nemienim sa hádať, tak načo to stále vyťahujete, každý má svoje názory.

prečo stále špekulovať s tým že mi pomôže neviem aká oska a neviem čo všetko ešte len kvôli tomu aby som si nekupoval pevnú os v zadnej stavbe? a JUST si ju kúpim! našťastie defekt som mal v teréne túto sezónu za 3000km len raz, a čo sa týka tvojho postupu obrátenia biku, musím ťa sklamať... patrím medzi ľudí ktorí majú doma dielňu za ktorú by sa nehambil ani menší servis, takže servisný stojan v mojom vlastníctve je samozrejmosťou pokiaľ ide o problémy v teréne tak sa dá poradiť aj oveľa jednoduchšie, mimochodom dosť ludí praktikuje to otáčanie biku, takže neviem čo si tým chcel dokázať. Sú tí ludia akože menej cenní? ja si myslím že menejcennosť v tomto prípade treba hladať v probléme ktorý riešiš v svojej hlave, ale plne to chápem, typická vlastnosť slováka... Na rakúskych a fórach sa mi nikdy nič podobné nestalo, ale je mi jasné že oni sú v mentalite oveľa vyššie... (česť výnimkám nájdu sa tu aj seriózni ľudia) A aký máš problém s upnutím pevnej osky počas defektu? stavím sa že si to ešte ani nevidel...

Nemienim sa tu s tebou hádať, aj tak by to nemalo zmysel. Niekedy je lepšie 2x prečítať ako hneď písať. Nikoho nepodceňujem, len som ti chcel poradiť. Ešte k poslednej vete, vpredu mám RS maxle lite. Z mojej strany koniec k tejto téme.

Inak len pre zaujímavosť, plášte Schwalbe NN, RR 2,25 sa dajú kúpiť za 69,50€ vrátane poštovného ;)
http://www.suncycle.sk/product_info.php?cPath=22_67_233&products_id=4358&osCsid=fiquldhmlfd3raqtfg2jud1mu1
http://www.suncycle.sk/product_info.php?cPath=22_67_233&products_id=4342&osCsid=fiquldhmlfd3raqtfg2jud1mu1
25.11.2010 - 12:22:41
00
Nemienim sa tu s tebou hádať, aj tak by to nemalo zmysel. Niekedy je lepšie 2x prečítať ako hneď písať. Nikoho nepodceňujem, len som ti chcel poradiť. Ešte k poslednej vete, vpredu mám RS maxle lite. Z mojej strany koniec k tejto téme.


no veď v poriadku ja to beriem, ale prečo je v záujme diskutujúcich najskôr dotyčného zhodiť a až potom niečo rozvíjať... dalo sa to napísať aj oveľa serióznejšie než sa hrať na hrdinu... tu je každý ťažký biker a keď sa niečo nedeje podľa jeho predstáv už sa snaží poukazovať na druhého aký je hlupák. Keby som zožral všetku múdrosť sveta tak asi by som nechodil na fórum a nepísal príspevky aby mi skúsenejší poradili... a to je aj dôvod prečo sem chodím, chcem si nechať poradiť od skúsených, ale tým že mi niekto normálne niečo nevysvetlí ale začne to riešiť tým že ma vysmeje... to nie je správny prístup.

Môj pvotný príspevok bol o kúpe zestyho a vylepšeniu jeho komponentov, nemuselo sa to dostať až do takéhoto naťahovania sa s pevnou osou, ktorú aj tak zesty nemá... :tmi:
25.11.2010 - 12:31:48
00
mozes si za to sam, najprv povies ze si mantak a preto chces nejaky system ktory sa neda pokazit, a potom tvrdis ze mas dielnu za ktoru sa nemusi hanbit hocaky servisak, dufam ze ten bike raz kupis lebo zatial z toho nemam taky pocit..
25.11.2010 - 12:47:53
00
mozes si za to sam, najprv povies ze si mantak a preto chces nejaky system ktory sa neda pokazit, a potom tvrdis ze mas dielnu za ktoru sa nemusi hanbit hocaky servisak, dufam ze ten bike raz kupis lebo zatial z toho nemam taky pocit..

vďaka za názor
25.11.2010 - 13:21:12
00
Vopred sa vsetkym ospravedlnujem za prerusenie riesenia vasich nedorozumeni, ale mam pocit, ze Djexpres sa slusne opytal a cakal slusnu odpoved. Skoda, ze takto odradzame tych poslednych, ktori sa vedia jasne a slusne pytat.
25.11.2010 - 13:26:47
00
Ono sa to zbytocne zvrhlo niekam mimo, ale to sa niekedy na fore stava - hlavne pri vyjadreniach typu "rychloupinak je nanic, lebo sa neda presne upnut koleso a treba centrovat prasa" a pod. To je silna kava a je jasne, ze sa potom ludia ozvu. V kazdom pripade tu ale padli na pevnu os rozne nazory, avsak nikto ju nezavrhol ako horsi system, len bolo poukazane na pripadne rizika (horsia a zdlhavejsia manipulacia ak je na de/montaz osky potrebne naradie). Tak ci tak to najefektivnejsie zhrnul Evo a cela diskusia okolo toho ci pevna os ano abo nie je zbytocna, lebo je to dane volbou bajku a Djexpres si musi vyberat podla dostupnej velkosti (minimalna nutna velkost je 54-55 cm + 400 mm sedlovka pre rozlozenie zataze na ram). No a na to dal odpoved trh - ani Canyon Nerve, ani Spesl SJ FSR ani LP Zesty neponukaju pevnu os, lenze Djexpres si ju JUST kupi, lebo sme sa mu snazili poradit, ze aj 10 mm thru bolt QR je dobre riesenie. Kazdy si moze utvorit na vec vlastny nazor - ja si myslim, ze sme zbytocne stratili cas teoretizovanim na podnet Djexpresa, kedze ziadny z moznych bajkov pevnu os neponuka.
25.11.2010 - 15:27:53
00
kedze ziadny z moznych bajkov pevnu os neponuka.

možných bikov s pevnou osou nie je až tak málo
http://www.stevens.cz/cz/jizdni-kola-stevens/scott/mtb/celoodpruzena/stevens-glide-sx-2011-bila/cervena/c9337
http://www.ghost-bikes.sk/28483-amr-plus-5900-2011
http://www.bergamont.de/Bike.aspx?bikID=37488
ale žiadny nie je dokonalý, bergamont má k tomu asi najbližšie :)
25.11.2010 - 15:37:32
00
kedze ziadny z moznych bajkov pevnu os neponuka.


;) vrátime sa k počiatočným slovám tejto debaty "škoda že zesty nemá pevnú tak ako spicy" z čoho teda vyplýva že chcieť je pekná vlastnosť, ale to by najskôr také muselo byť :lol: správne chápanie príspevkov by sa možno dalo riešiť tým keby bolo zvýraznené to, čo je ironicky (ad just si to kúpim) čavte
25.11.2010 - 15:43:35
00
keyboard_arrow_up