ja mam Sko ale Endurace CF SL Disc. vzhladom na deklarovanu hmotnost ramu pod 1kg ale radsej ziadne trubky (ani palcom) nestlacam :)
ale jazdim s tym aj taky jemny gravel = absolvoval som na nom hreben Levocskych vrchov medzi Vaclavakmi :) alebo aj zjazd Velkej Javoriny na moravsku stranu (v case ked este iba robili tu cyklotrasu cez les) :)
13.09.2021 - 16:44:23
00
Tak stlačením palca asi ten rám nepraskne ? to by si musel mat asi silne palce ?
13.09.2021 - 16:50:05
00
Nechcem malovat certa na stenu a ani netvrdim, ze ide o vadny ram, ale bez rontgenu nie je mozne zistit, ci je ram v poriadku alebo nie je. Existuje vela druhov poskodeni, ktore nie su viditelne volnym okom vobec ako napr. rozne dutiny medzi vrstvami karbonu, oddelene vrstvy nedrziace spolu, praskliny spodnych vrstiev, a pod. Nechcem nikoho urazit, ale povedat, ze je vsetko v poriadku, ked nevidno prasklinu priamo na najvrchnejsej vrstve karbonu a na laku (obzvlast, ked tam zjavne "nieco" vidno je :) ), je totalne naivne a uz lepsie by bolo poziadat o diagnostiku vestca ako taketo odborne posudky.
shifty12 minimalne by som na tvojom mieste napisal vyrobcovi suverene, ze si nasiel taketo a taketo poskodenie, poslal fotky aj s miestom, kde sa ram da stlacit a ze by si to chcel reklamovat. Ak ti odpisu, ze nie je coho sa bat a ze to tak je dizajnovane, tak az POTOM si to mozes prestat vsimat.
13.09.2021 - 17:04:20
00
ace_9 Dakujem za reakciu a úprimne mal som to v pláne len som možno hľadal či niekto vie poradiť aj tu…
13.09.2021 - 17:08:28
00
Nie je vobec za co. Ja som nedavno skumal tieto veci na youtube a na nete trochu viac, lebo tiez tak zdrahavo mam teraz prvykrat karbonovy ram (pri tazsich bicykloch nie som uplny fanusik karbonu) a casto je nebezpecenstvo prave v tom, ze ten material nie je tak plasticky ako hlinik, takze ked uz dojde k zlyhaniu, tak je skoro vzdy katastrofalne, t.j. kompletne. Hlinik sa najskor ohne, zhrci, praskne, ale trhlina sa nesiri tak daleko a az ked to clovek ignoruje, tak sa rozlomi. Ale na karbonovom rame ani clovek nevie, ze ma nieco poskodene (bud z vyroby alebo neskor) a zrazu je len bike na polovicu. Tak som len nechcel, aby sa ti zrazu vylomila sedlovka ;)
13.09.2021 - 17:19:45
00
@shifty12: ten lom svetla co tam vidis vyzera byt v linii delenia formy... Vyroba ma svoju vystupnu kontrolu, montaz vstupnu, na ram mas X rokov zaruku -> ak na tom nie su evidentne praskliny, tak jazdi, obcas vizualne skontroluj a ked sa predsa cosi objavi tak to vyreklamujes... mal som karbonove HTcko s prerazenou polovicou profilu hornej trubky (pretocil som riaditka a gripshift sa neuhol ?) a dojazd dna zvladol bez kolapsu. Po zalepeni sluzi dodnes takze cosi tie ramy vydrzia ?
@ace_9: ?
13.09.2021 - 23:21:44
00
@shifty12: este pre ciastocny pokoj duse tu su 2 zabery z mojho fulla kde je vidiet rozny lom svetla a deliace ciary pochadzajuce z formy. Jedna foto je z oblasti spojenia hornej a sedlovej trubky, druha zachytava spodnu ramovu trubku zhora...

Prílohy:

20210913_232800.jpg
20210913_232800.jpg 741.42 KiB thumb_up0thumb_down

20210913_232743.jpg
20210913_232743.jpg 849.6 KiB thumb_up0thumb_down

13.09.2021 - 23:34:03
20
Takže odpoveď z Canyonu na rám je nasledovná….asi zbytočne stresujem a má to tak proste byť?

Prílohy:

E2183E8B-1311-46F9-BEC0-841BB16A5C97.jpeg
E2183E8B-1311-46F9-BEC0-841BB16A5C97.jpeg 105.39 KiB thumb_up0thumb_down

14.09.2021 - 12:48:45
03
Ahojte. Potreboval by som poradiť. Mám objednaný Canyon Endurace 6 Disc vo veľkosti M, podľa ich kalkulátora. Moja výška je 182cm a výška rozkroku 89cm. V cestných geometriách sa moc nevyznám (prvý cesťák), tak mám obavy či to nie je moc nahrane a nebolo by lepšie ísť d L-ka (zatiaľ sa dá objednať). Podľa podpory Canyonu mi sadnú obe veľkosti a je len na mne ktorú si vyberiem. Len keď som to nikdy nejazdil, tak sa ťažko rozhoduje.

Pár rokov dozadu mi Canyon Nerve ponúkalo tiež v M-ku. Nakoniec som zobral L-ko, ale tam som bol presne na hrane veľkostí, kde po zmene jedného parametra o 1cm, hneď ponúklo L.
Pri Endurace to až tak nahrane nie je. Veľkosť L ponúka až pri rozkroku 93cm, ale aj tak mám stále chrobáka v hlave, čo by bolo lepšie.
17.09.2021 - 11:06:40
00
...chce sa mi plakat... zase... :)
17.09.2021 - 11:43:38
01
ja mam 183cm, rozkrok neviem ale tiez mi to odporucalo M a zobral som L a nakoniec som mal na cestal celkom zasunutu sedlovku. najlepšie by to bolo vyskúšať
17.09.2021 - 14:39:35
00
ja si myslim ze vyrobca si to tam pise iba tak, zo zartu... ze skusi a uvidi sa :)
aj kalkulacku odporucanej velkosti urcite len tak tam ma, ze akoze mozno alebo co... :)
aj si myslim ze ked je v strede odporucaneho intervalu tak sa musi vyskusat lebo vacsi je vzdy lepsi :)
a pre spravnu velkost by som tu "zrobil" hlasovanie :) ...a dopredu tipujem ze tota vacsia velkost bude urcite naisto ta spravna :)
17.09.2021 - 15:04:30
03
ja si myslim, ze vyrobca nema sancu vediet aka velkost komu sadne a duplom nie, ak to odhaduje kalkulacka, ktore berie 2 (slovom dva) udaje na vstupe. bike fit je daleko komplexnejsia vec, na ktory vplyva plno subjektivnych faktorov ako preferovany typ posedu, flexia chrbtice, preferovane pouzitie (roviny/kopce, dlhe/kratke jazdy)..
navyse tie cestne canyony maju taku geo, ze napr. mne by nesadla ani jedna velkost ani jedneho modelu. som presne medzi S/M, pricom seat tube by som potreboval Skovy, headtube S max. Mkovy a top tube a reach Lkovy.
kazdopadne ako prvy bike by som bral skor mensi, je tam vacsia sanca na doladenie posedu ako pri vacsom..
17.09.2021 - 15:27:12
00
- ja si myslim ze kto si vybera prvy cestak v zivote tak neriesi milimetre
- bike fitting je mimoriadne krasna vec a potom sa pozries na bicykle profi-jazdcov a zistis ze vsetko zle a vsetko naopak
- je predpoklad ze zavedeni vyrobcovia bicyklov vedia co je ergonomia, a ladia odporucania co najsirsiemu okruhu pouzivatelov
- pre rekreacnu verejnost je prave ta kalkulacka uplne najlepsi sposob ako si vybrat velkost bicykla (v porovnani s "hlasovanim" na anonymnom fore napriklad)
- clovek co velmi presne vie aku geo chce sa to nechodi pytat na forum kde sa za vhodnejsiu velkost z nejakeho dovodu vzdy povazuje ta vacsia :)
17.09.2021 - 15:34:37
05
Samozrejme som nechcel robiť žiadnu anketu, len som chcel vedieť názory tých, ktorí majú väčšie skúsenosti s geometriou cesťákov (úplne ideálne s Endurace AL) ;-).
DI2F4Y ak by sa jednalo o MTB, tak by som jednoznačne súhlasil s tým čo píšeš a zobral by som väčší rám (veď som to sám tak aj urobil, tam to mám jasné :-) ), pri cestných to také jednoznačné nie je a väčšinou narážam na preferovanie menšieho rámu.
Nakoniec som si jednotlivé geometrie rozkreslil na papier pre lepšiu predstavivosť a porovnal. Výsledkom toho bolo, že ostávam pri M-ku. Medzi tým L-ko vypredali, tak to beriem ako znamenie :-D.
V každom prípade ďakujem za vaše názory.
17.09.2021 - 18:46:17
01
keyboard_arrow_up