https://www.banky.cz/poradna/mezinarodni-platba-a-variabilni-symbol/

Variabilní symbol je československá specialita, ostatní země jej nepoužívají (nebo jej nazývají jinak). Proto mezinárodní platby nepodporují zadání VS. Pro platby na Slovensko nebo pro euro platby v rámci České republiky se obecně doporučuje zkusit zadat variabilní symbol ve formátu VSxxx do kolonky "reference plátce/poznámka pro příjemce", nicméně nelze garantovat korektní zpracování na straně příjemce.
09.01.2023 - 19:25:54
01
Staci ak napises cislo zakaznika, alebo cislo objednavky do poznamky. Sparuju si to.
09.01.2023 - 19:47:39
00
Sovicka30 napísal:
Do správy pre prijímateľa dáš číslo objednávky a referencia platiteľa dáš tvoje číslo zákazníka a hotovo

Opacne je to 100%, ale aj toto je ok. Ref. je obdoba nasho VS.
Ale ak podpora banky napise, ze nemoze garantovat spravnost spracovania - tak to je uplny nezmysel, kedze ide o standard.
09.01.2023 - 20:05:28
00
Caute, chcem dat update o sklamani ohladom Canyonu. Kedysi davnejsie som tu pisal ohladom praskliny na zadnej vidle mojho Canyonu Aeroadu. Nebol to len lak ale islo to aj do karbonu a kedze o ziadnom silnom naraze neviem, chcel som to vyskusat cez reklamaciu. Prveho oktobra som sa im ozval ze by som im ho rad poslal. Vsetko zacalo fajn s tym ze mi poslu krabicu ale ze musim chvilu pockat kym znova zacnu prijmat reklamacie. Pisal som im cca kazde 2 tyzdne a stale sa to posuvalo a posuvalo az kym sa to nepresunulo az do Vianoc kedy som im napisal ze teda mam od nich 4 bajky a toto je prva reklamacia a cakal som proces trochu rychlejsi. Vtedy zacali odpovedat rychlejsie s tym ze mi poslu krabicu a ze sa pozru na moj problem SO SEDLOVKOU (really?). Kym pochopili co chcem vymenilo sa par dalsicch emailov. Je 9.1. a krabica je stale kdesi na ceste. Ja som medzitym zrusil cely servis a objednal sa v carbonfactory, lebo takto nebudem bicyklovat ani v lete.
Fakt velke sklamanie. Nastastie carbonfactory to poriesi celkom lacno. Kebyze necakam na Canyon uz som mohol bicyklovat kedze som u nich mal termin uz v decembri. Teraz cakam do februara. Carbonfactory za komunikaciu inak palec hore, dufam ze s pracou budem podobne spokojny.
09.01.2023 - 20:11:39
01
Je to zvlastne. Uz ani nepocitam kolko Canyonov sme doma mali za ostatne 4 roky. Menim ich žene aj detom takmer kazdy rok, nech si udrzia nejake Eur, teraz parkuju doma “iba” 4. Znamim a kamaratom som vybavoval objednavky dalsich X bajkov. Musim povedat ze, iba za minuly rok som riesil 2 prasknute karbonove ramy. Uplne bez problemov, rychla komunikacia, inspekcia a kladna odpoved. Kurier prisiel pre bajk v case ako napisali a velmi rychlo prisli bajky aj spat z novymi ramami a preskladane. Az na toto posledne CFR, nie a nie to uzavriet od oktobra. Uz 2x poslali datum. Datum presiel a ziadny kurier neprisiel. 3 mesiace nic :(

Prílohy:

A57BCD5C-9E73-4B66-9B79-7629E651FED1.jpeg
A57BCD5C-9E73-4B66-9B79-7629E651FED1.jpeg 72.87 KiB thumb_up0thumb_down

21D2FB19-68B9-4192-98B6-7A692AA414A4.jpeg
21D2FB19-68B9-4192-98B6-7A692AA414A4.jpeg 94.73 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2023 - 22:53:43
00
Ked som menil ram v ramci "Crash Replacement" tak to islo pomerne rychlo. Ale to vdaka tomu ze vo Viedni maju svoj servis, takze som to nikde nemusel posielat. Na prasknuty ram ktory chcem uhrat na zaruku to vsak chcu osobne tam. A teda bojim sa ako dlho to bude trvat ked to uz budu mat oni a nebudem z toho moct "vycuvat" :).
10.01.2023 - 08:56:41
00
Ako novy majitel neurona chcem CAnyon len pochvalit, vsetko prislo v poriadku, dobre zabalene, nic odrete som nenasiel. Tak snad bude sluzit v poriadku
25.01.2023 - 12:33:49
05
Nazdar s reklamaciou mam tiez podobnu skusenost v novembri som im pisal ohladne prasknuteho laku na Exceede vsetko islo v pohode novy ram mal byt o dva tyzdne na koniec to trvalo az do 24.1.2023.Teraz mam uz novy ram vymena prebehla rychlo uz cca 5 dni.Tak som sa bol dva krat previest a lak praskol znova na tom istom miesto ako ten stary ram takze kvalitovo to islo asi fakt dost do prdele :(
30.01.2023 - 06:12:10
00
Kenai napísal:
Tak to mas presne to co ja, 1 1/8" krk. To si este dobre dopadol. A tusim aj farbu mas tu istu :-) Ale nastavuje sa aj u teba, klasicky ako na kazdom biku. Posielam ti video do SS tu by som bol OT.

Kenai Po troch rokoch som pochopil tvoju vetu "To si este dobre dopadol" :D Mám nového grizla 6 a má v podstate rovnaké HZ, tak tam chcem dať poriadny expander, akurát mám vidlu 1 1/4" a teda zisťujem, že moc ich na výber nie je. Jediný posun canyonu v ich HZ je táto fičúra https://www.canyon.com/cs-sk/gear/bike-parts/spare-and-wear-parts/spare-wear-parts/canyon-ep1297-01-wedge-extention/10011056.html, ktorú nasadíš hore na krk vidlice, o ktorú sa má "oprieť" predstavec na úrovni jeho hornej skrutky. Na úrovni dolnej skrutky je stále prázdny krk vidlice, keďže ten ich tiny expandér je ešte pod tou úrovňou. A tú fičúru si musíš dokúpiť, pri klasických predstavcoch ju canyon do HZ nedáva, len pri predstavci H31, ktorý tlačí skrutky priamo proti krku a horná skrutka krk bez fičúry deformuje https://www.canyon.com/cs-sk/outlet-bikes/gear/canyon-h31-ergocockpit/9100400.html No radšej chcem kúpiť poriadny expandér ako hentú fičúru, ktorá plní funkciu tak napoly ak vôbec
03.02.2023 - 15:37:00
00
Ahojte, idem si po radu.
V pondelok prisiel Grand Canyon 9. Vcera som ho konecne prebehol a brzdy nebrzdia. Predna aj zadna packa idu skoro po grip, ale bike ledva zastavi. Obidve packy maju rovnaky zaber a chod. Dat to na predne, alebo so zadnym flekovat nehrozi. Chapem, ze brzdy si musia sadnut, ale toto je cista tragedia a nejake zabehnutie podla mna nepomoze. Riesili ste niekto podobny problem pri novom biku? Ak ano, ako? Riesit to s Canyonom, alebo sa na to vybodnut, zbehnut do najblizsieho servisu a zacvakat odvzdusnenie, pripadne inu vec?
11.03.2023 - 08:29:34
00
Slavinger napísal:
Ahojte, idem si po radu.
V pondelok prisiel Grand Canyon 9. Vcera som ho konecne prebehol a brzdy nebrzdia. Predna aj zadna packa idu skoro po grip, ale bike ledva zastavi. Obidve packy maju rovnaky zaber a chod. Dat to na predne, alebo so zadnym flekovat nehrozi. Chapem, ze brzdy si musia sadnut, ale toto je cista tragedia a nejake zabehnutie podla mna nepomoze. Riesili ste niekto podobny problem pri novom biku? Ak ano, ako? Riesit to s Canyonom, alebo sa na to vybodnut, zbehnut do najblizsieho servisu a zacvakat odvzdusnenie, pripadne inu vec?


Napíš do Canyonu, preplatia ti opravu v partnerskom servise.
11.03.2023 - 10:40:02
03
Dik, skusim tuto moznost, uvidim, co cez tyzden odpisu. Neviem ale ze by na SK mali oficialne nejake partnerske servisy. Akurat v CZ je Kolofix. V Petrzalke robi Canyon Cyklospital, ale to je skor ich vlastna iniciativa. Necham sa teda prekvapit,
11.03.2023 - 10:48:38
00
Snad vybavis dobre, co som este kedysi pozeral videa napr z ameriky tak ludom preplacali taketo drobne servisne ukony aj v lokalnych shopoch
11.03.2023 - 14:04:46
02
Potom napisem vysledok. Sprava do Canyonu poslana.
11.03.2023 - 16:43:12
00
Canyon GRAIL
mozte mi prosim niekto odfotit spodne voditko lanka pod stredovym zlozenim dakujem
11.03.2023 - 17:19:18
00
keyboard_arrow_up