Sorac, neda mi to ;).
1 - sucast ramu, ocelovy diel. 2 a 3 su podla mna jedna suciastka a aj boli. Len to tak marketingovo nakreslili. Keby boli dve neviem aky by to malo zmysel a ako by to spajali? 2 by bola zapustena do 3 cez drazku? Uff narocne...

Popis na Canyone sa mi veru nepodaril najst, len obrazok. Skusim este...

A este ta otazocka, ake sily prenasa ten prepoj, aky je jeho vyznam? Co by sa stalo ak by nebol. Zadne vzpery by sa mali pohybobat rovnako, co by sa stalo ak by tam boli dva nezavisle capy?

Prílohy:

linkage2.jpg
linkage2.jpg 84.29 KiB thumb_up1thumb_down

04.04.2020 - 22:06:35
00
mikami...v pohode diskutujeme a spekulujeme ;) Ta lava aj prava cast vzpier je chytena do toho karbonoveho V-cka a odtial cez cap na tlmic. Evidentne su tam rozne posobiace sily, pri silovom slapani, v naklone, pri axialnom zatazeni ked sa pohne zadna stavba priecne a oni chcu kvoli tuhosti aby chodili v rovnakom posuve tak to potrebuju otacat rovnako. Rukou to viem prepruzit, ked si na to sadnem so svojimi 102kg a v zatacke, flekujem zadnym kolesom, chytim nejaku prekazku, jak je to vyosene tak lava aj prava cast vzpery urcite nepojdu rovnako ak by to nebolo spojene. Neviem co to robi s tym karbonom, ulozeniami/capmi keby sa to tym padom aj trosku vyosilo. To v tom popise, co som nasiel aj pisali, ze tam mozu byt male rozdiely preto tie dve hlinikove casti spaja ta ocelova suciastka c.2. To nie je podla mna ziadne marketingove zobrazenie, to su evidentne rozdielne diely. Myslim si, ze toto bol povodny navrh a potom to asi zmenili, bohuzial sa neviem k tomu nikde dopatrat.
Ti co mate tie vahadla prasknute, skuste to pozriet pod svetlom ci tam neuvidite nejaky defekt vyroby, jak tam mam ja tie jamky. Na druhej dobrej strane to nie je. Aspon by som si vedel checknut ci mi uz poslali dobru verziu ;)

Btw. vo viacerych clankoch z 2018 pisu:
"The rocker is now formed of two cast alloy sections that are joined together with a steel bridge. While this setup is a touch heavier than an all-alloy construction would have been, the steel bridge adds considerable stiffness and makes the most of the small space on offer."

"The unit is made up of aluminium sides connected by a steel bridge to provide maximum torsional stiffness in a limited space. Here, smaller and lighter ball bearings are housed inside the rocker and not in the frame to allow easier servicing with no risk of damaging the frame when swapping out used parts. To make sure this is a rare occurrence, the bearings are filled with a special high-viscosity, anti-corrosive grease for increased water resistance and performance over a longer lifetime."
04.04.2020 - 23:23:56
00
marek73 - dakujem, toto dava zmysel . Takze povodne dva hlinikove boky prepojene ocelovym mostikom. Niekto, kyo ma model 2019 by mohol dat foto. Ten spoj by som chcel vidiet, predsa len suciastka z jedneho kusu by mala byt tuhsia ako to povodne.
Tak vsetkym prajem rychlu vymenu a ja budem dufat, ze mi to vydrzi.
05.04.2020 - 09:30:52
00
mikami: 2019 bol tento co uz mame aj my. Dokonca sam videl aj detailny zaber z 2018 nejakeho chlapika co si filmoval svoj Lux kde vidno riesenie rovnake ako mame na 2020. Podla mna tam to nema nikto tak. Mozno to jazdil len van der Poel ;) ked to testoval. Ci je tam ten bridge teraz navareny alebo je to cele z jedneho kusu (odliatok) to neviem.
Jedine co by ma este teraz zaujimalo je detail toho prepojenia komu to prasklo, ci tam tiez vidno nejake defekty.
Ostava uz len si navzajom popriat vacsie stastie na vymenenom rame a mnoho stastnych kilometrov, lebo na Luxe sa mi jazdi vyborne a som s nim inak velmi spokojny.
05.04.2020 - 10:00:13
00
marek73: Absolutne s Tebou suhlasim, Lux mi sadol ako rit na serbel. Oproti predchadzajucemu AL HT je to "nebicko pod zadkom".
Cele som sa to snazil rozobrat aj z dovodu "co ked to praskne, kaslem na to jazdim dalej a v zime vyreklamujem.." Ale ako pises, ma to svoj vyznam, aj ked vzpery su este prepakovane aj cez karbonovy diel.
05.04.2020 - 10:15:03
01
Marek73, ja tam tie bublinky nemam v mieste pukliny, aspon ich nevidim.

Prílohy:

20200406_065538.jpg
20200406_065538.jpg 251.81 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2020 - 07:02:07
00
Canyo - Dakujem za tu foto. Pozeram ten tvar pripojenia toho mostika, to co kus, to original. Tazko tam vidiet nieco, ale uz ten tvar - taky viac do spicu je iny. Som kompletne zmeteny akym postupom asi tuto suciastku vyrabaju. Aj lutujem, ze som to teraz reklamoval. Mal som to nechat az na zimu, mozno dovtedy na to pridu ako to vyrobit, alebo aspon naskladnia vahadla a poslu len to. Ja som teraz najazdil dalsich 250km a davam tomu naschval aj vyrazne viac zabrat a trhlina vyzera presne rovnako, vobec sa to nesiri. Tak neviem.
06.04.2020 - 08:51:35
00
je dost mozne ze ten diel sa vyraba z 3 predpripravenych casti (lepenim / zvaranim(?) ) s naslednou povrchovou upravou a pri akychkolvek malych posunoch pri zatazeni sa trhliny prejavia na povrchu...
06.04.2020 - 09:04:28
00
Ale niekto hovoril ze sa mu to rozpadlo aj uplne, nie? :)
06.04.2020 - 09:17:11
00
eaten - neviem ci to nebol ten na ceskom fore, ze mu to nasledne poskodilo ram, poskriabalo tusim.
06.04.2020 - 09:19:47
01
Dovolim si to sem repostnut
David Bek 31.10.2019 07:43

Tady je to docela tiché, ale měl jsem problém s hliníkovým vahadlem. Prasklo a dodělalo mi rám.

A když to nápisu narovinu, prasklo mi i druhé po 50tikm, takže teď tam mám třetí a zatím drží.

Jinak vážím při výšce 190cm 87kg, takže vahou to nebude. Jinak ta zadní stavba Luxe je dost mekka, protože jsem našel za hlinikovym vahadlem z obou stran odreny rám od spodní hrany vahadla. Trochu mě to zarazilo, ale neřeším a jezdim. Posílám ti foto praskleho vahadla. První se úplně rozpadlo a druhé bylo napraskle.

Prílohy:

r5wtlpsrz29ic1rhl41359owecvr6g6wf1h5zvk5.jpg
r5wtlpsrz29ic1rhl41359owecvr6g6wf1h5zvk5.jpg 140.21 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2020 - 09:29:55
00
Ten chalan ako som cital mal ten bike fakt divny, vaklila mu zadna stavba, suchalo mu o ram to vahadlo, to neviem ako sa da, tam su 4mm z kazdej strany a do stran sa to nehybe ani ked dupem naplno so 102kg.
06.04.2020 - 09:39:54
00
Ahojte, uz niekomu prisiel vymeneny ram koli vahadlu co sme riesili pred 2-3 tyzdnami? Len ma zaujimalo ci vidno nejaku zmenu na tom vahadle na novom rame... Moj ram je uz na CZ, tak kurier je naplanovany prist po bike vo stvrtok.
14.04.2020 - 16:12:24
00
Akurat pridali do toho nemeckeho fora prispevok ze dalsiemu prasklo vahadlo :) len pre info
14.04.2020 - 16:26:31
00
Canyoo Ja som este neposielal bike. Tento tyzden by som mal, ale mozno to necham az na buduci tyzden, mal som este na plane cez vikend jeden vacsi vylet. Mne sa ta prasklina vobec nezvacsuje, mozno je to iba na povrchu. Uz som s tym aj trochu skakal a daval tomu viac ako by som sa inak odvazil, ze co to vydrzi (vazim 102kg) ;)
Bojim sa co za ram chytim, dufam ze bude ok, tento bol v poriadku az na to vahadlo :) Mam na nom nieco cez 600km. Podla mna je to vec stastia, ci praskne alebo nie, oni to nevedia, poslu ram aj s tym. Ja by som rad vedel, ked mi to uz budu na treti ram prehadzovat, ci to vzdy nahadzuju ten isty pressfit aj hlavko (vybuchat, nalisovat), ktohovie kolko prehadzovov to vydrzi :)
14.04.2020 - 17:48:56
00
keyboard_arrow_up