Zdravim vsetkých bajkerov ! :)
Prosim vás velmi pekne poradte mi :) Hladal som na fore ale podobne porovnanie som nikde nenasiel, rozhodujem sa medzi tymito dvoma bicyklami a stale som si neni na 100% isty ale som prikloneny ku cube aj ked ma bude stat o 400€ viac a este doplnim ze moje minimalne poziadavky su rockshox teleskopka fox tlmice a XT vybava.
Niečo o mne: meriam 194 cm 95 kg a chystam sa jazdit AM hlavne v okoli Martina, Mala a Velka Fatra
Cube je z karbonu a na 29 kolesach a canyon je hlinik na 27,5 a mam z toho hlavu v smutku :D hlavne ma trapi ta trojrocna zaruka na karbon ked uz chcem za bajk vysolit tolko penazi, momentalne mam HT cube ltd pro 29kola 23 ram a uplne mi sedi ako keby som sa nanom narodil :D

prva moznost:
http://www.cube.eu/sk/bicykle/celoodpruzene/stereo/cube-stereo-140-c62-sl-29-carbonnblue-2016/
druha moznost:
https://www.canyon.com/sk/mtb/spectral/2016/spectral-al-8-0.html

Vopred dakujem za vsetky rady a nazory skusenych bajkerov a zato ze mi konecne pomozete vyriesit tuto dilemu :D
18.09.2015 - 19:38:04
00
Ešte môžeš urobiť kompromis - Spectral v karbóne, len teda je osadený na Srame

https://www.canyon.com/sk/mtb/spectral/spectral-cf-9-0.html
18.09.2015 - 20:02:14
00
Ten cane creek tlmic je vraj pre skusenych pouzivatelov co ja rozhodne niesom :D:D ten splna len tu teleskopku z toho co som chcel :D na zaklade toho co chcem jazdit mojej vysky a tych kolies, proste tuto temu som zalozil nato aby som vybral z tych dvoch :D a ty mi este pridavas :D ale dakujem aj tak, mna zaujima tvoj nazor medzi tymi dvoma ktore som poslal ??
18.09.2015 - 20:10:45
00
Pri tej cene je vela moznosti takze vyberat z dvoch je skoda, ja som sa tiez rozhodoval medzi canyonom, cubom a a par dalsimi a nakoniec som spravil predobjednavku na ghost slamr x7. Ja som chcel foxa vidlu aj tlmic a XT cko nove. Ale pri tvojej vyske by som siel do 29ky asi.
18.09.2015 - 22:23:41
00
tie tvoje "minimalne poziadavky" su tak trochu odveci - voci kombinacii pike + monarch na spectraloch ani podstatne skusenejsi bikeri na forach nic nenamietaju (logo Fox uz nema taky cveng ako kedysi), a shimano vs sram je skor ideologicke ako racionalne rozhodovanie.. osobne ak by som isiel do 2x10, tak mi je uplne jedno ci tam je XT alebo X0.
18.09.2015 - 22:26:16
04
Dakujem marekovi za radu a PhilJ ide aj o to ze cube predajcu mam 1000m od domu a canyon bohvie kde a tebe je jedno mne nie ked idem kupit bika za 3k tak tam chcem mat to co chcem takze dik ze si mi poradil medzi tymi dvoma ktore som posial :D dnes rano som bol predobjednat to stereo takze temu mozme uzavriet ;)
19.09.2015 - 09:06:05
00
Ten cube bola dobra volba pre teba pri tvojej vyske je 29ka akurat. A vela znaciek by si so 140mm zdvihom na 29 nenasiel.Vybava je spickova a plne chapem ze chces XT 11r a fox. Fox uz mozno nieje co byval ale na 2016 je tam vo vidle uz len fit patrona a to este uplne prekopana nova verzia 4. Rovnako aj uplne prekopane tlmice. A podla recenzii sa zda ze fox si chce napravit pokazene meno ktore si ziskal evolution vidlami a podobne. Ja to mam rovnako aj ked to nejak vysvetlit neviem, RS a sram nechcem aj ked viem ze su rovnako dobre a hlavne bajky osadene sramom su na 99% 1x11 co mne nevyhovuje, chcem 2x11.
Len pozor na velkost ak ti sedel ltd pro v 23ko tak asi si bral 22ku stereo najvacsie. To bude mat kratsiu sedlovu trubku o cislo, co az tak nevadi, ale bude mat aj kratsi posed a kokpit. Zatial co ltd pro ma dlzku 630 k tomu asi 90mm predsatvec a este sedlovku s 15-20mm offsetom . Tak stereo ma 620mm a k tomu prepokladam tak najviac 60mm predstavec a priamu sedlovku. Takze na dlzke prides o dobrych 5-6cm. A este k tomu uhol sedlovky je o cca 2 stupne vacsi. Tj nielen ze to bude kratsie ale este bude aj sedlo o cca 4-5cm viac vpredu oproti pedalom ako na tom HT. takze ak ti teraz sedel posed akurat tak sa to dost rozhadze. Tie fully cuby su celkovo velmi kratke, niektore znacky pri rovnakych velkostiach maju top tube aj o 20-40mm dlhsi, cim sa kompenzuje potom ten kratsi predstavec a sedlovka bez offestu.
Ja som isiel do ghosta a tam je to podobne, ramy su relativne kratke a podla geo sucaneho bajku a jeho dlzky a uhla sedlovky uz teraz uvazujem ze tam pojde specialized sedlovka ktora ma ako jedina offset cca 20mm, lebo na sucasnom bajku pri rovnakom uhle mi sedi posed s 20mm offsetom.. Predstavec moc natahovat nechcem, ta 60ka co tam je , je akurat a vacsi ram som brat nemohol lebo uz by som tam 125ku teleskopku potom nemohol mat.
19.09.2015 - 11:56:45
00
Fuha v prvom rade ti dakujem za vycerpavajucu radu, ani ja som nechcel 1x11, ja som uz spokojny s vyberom :) len som trocha teraz zneistel ohladom tej velkosti na zaklade toho ze vsetko co si popisal je pravda. Vozil som sa na 20tke stereu a nebolo to az take male ale citil som ze by to chcelo o cislo viac len 22 ram s 29 kolesami som ani nemal kde vyskusat a najhorsie je natom ze ten bajk bude az niekedy marec april takze sa este nacakam kym ho vyskusam :D ale predpokladam ze keby bol nejaky problem s velkostou predajca je velmi ustertovy chlap a pri predobjednavke si proste fakt nemam ten bajk ako vyskusat, sice neviem ako, ale hadam by sme to uz nejako vyriesili ci myslis ze nie ? :D
19.09.2015 - 12:51:04
00
Marek porovnava hrusky s jablkami (trail full a XC HT), aj ked to myslel dobre. :-) Okrem toho zabudol spomenut sirku riaditok, ktora tiez ovplyvnuje posed. Nove Stereo ich ma urcite sirsie ako starsie HTcko.
Steredo 140 29 je trail/AM bike a tie maju kratsi a vzpriamenejsi posed ako typicke XC HTcko. Na trail biku je dolezitejsie rozlozenie vahy jazdca nad bikom a moznost menit tazisko podla terenu a preto ma takyto posed. Na XC je podstanty vykon a rychlost, tazke natiahnuty posed a nizsie polozene riaditka umoznuju lepsi prenos sily na pedale.
Ale inak je to o zvyku. Neviem, co teraz jazdis, ale kratsi posed a vyssie a sirsie rajdy ocenis v narocnejsom terene. A v najhorsom posed sa da vzdy upravit, ci uz posunutim sedla, zmenou dlzky ci uhla predstavca alebo zmenou sirky alebo profilu rajdov.
19.09.2015 - 19:42:07
00
Rajdy su o 30mm sirsie ako mam na ltd :) tak momentalne jazdim po cestach, rozbitych cestach, zvazniciach a tak podobne sem tam hrebenom malej lucanskej fatry a velkej fatry ale to HT neskutocne place nad tym co snim robim :D a nehovorim o tom ze tam mam 100mm vidlu. To stereo kupujem nato naco je urcitene na trail/AM :) a pises velmi mudro, dava to zmysel. Takze sa nemusim trapit ci mi bude dost velky ten bajk kedze rozdiel v dlzke je 1cm a ten predstavec sa da vzdy vymenit za dlhsi keby bolo najhorsie ? :) a chalani este raz vam velmi pekne dakujem za rady postrehy a nazory :) a uz iba cakat do jari :)
19.09.2015 - 22:06:42
00
Ja mam tuto sezonu Cube carbonove HTcko a uz sem-tam schytal pekne supy od kamenov, ale na rame nic. Takze u mna uplna spokojnost. A carbonovy ram je ovela pohodlnejsi, na fulle to musi byt amerika.
19.09.2015 - 22:22:22
00
Co sa tyka tej dlzky, tak ano rajdy spravia nieco malo, jeden je XC druhy trail, ale to nic nemeni na tom na co som upozornoval. A to ze fully cube su jedny z najkratsich na trhu(narozdiel od HT cube). Spectral ktory bol ako druha volba, ma pri rovnakom uhle sedlovky a dlzke predstavca a v rovnakej velkosti 52cm Top Tube dlhsiu o 40mm .
20.09.2015 - 19:45:47
00
Dobrá volba budes spokojný:)
22.09.2015 - 15:31:09
00
S tým predstavcom by som radšej moc nečaroval. Kamarát skúsil zmeniť 60 za 100 a nedalo sa na tom jazdiť. Ten potiahnutý predok urobil svoje. Vo vyslape v stoji to nevedelo držať priami smer a v zjazde to tiež nebolo ono. Tak to radšej poriadne vyskúšaj keď príde aspoň mesiac na tom zložení aký je od výroby a potom uvidíš či ti to sadne alebo nie.
23.09.2015 - 09:29:04
00
Suhlas, clovek by mal vediet, co spravi ktora zmena. Hlavne zmena dlzky predstavca a sirky rajdou spravi velky zmenu, co sa tyka ovladania biku a tiez sa navzajom ovplyvnuju.
Zaklad je spravne si nastavit sedlo, nie len vysku ale aj jeho polohu voci pedalom. A z neho potom vychadza, prisposobovat si reach ci uz zmenou dlzky ci sklonu prestavca, pridanim ci ubratim podloziek a otocenim rajdou, pripadne ich predlzenim / skratenim.
Ale najdolezitejsie je zvolit spravnu velkost biku a vediet, ktory typ biku ma aky posed. Drobne upravy su dobre na prisposobenie podla svojej postavy ale nie na na upravenie posedu pri nespravne zvolenej velkosti biku alebo nespravne zvoleneho typu biku na ten, na ktory je zvyknuty (napriklad spravit si XC posed na Trail/AM/EN biku). Potom je clovek prekvapeny, ze to nejazdi tak dobre...
23.09.2015 - 11:18:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up