klidek...LXka mali uplne super vysledky v testoch poslednou dobou.
dostali 10 z 10tich ... a boli porovnavane napr. s Avid Juicy 5...tie dostali menej. Ja som tiez chcel kupit LXka,ale nakoniec som dostal good ponuku na Louise.

BTW velmi rozumne si vybral...nebudes lutovat.
17.04.2007 - 09:25:23
00
ak je tak,tak sa pripajam ku karabasterovi(ty mas ale krkolomne meno :) ) a zelam vela off-road kilometrov a peknych zazitkov :wink:
17.04.2007 - 09:57:49
00
ak je tak,tak sa pripajam ku karabasterovi(ty mas ale krkolomne meno :) ) a zelam vela off-road kilometrov a peknych zazitkov :wink:


:D to meno mi vytvoril gmail z mojho priezviska, ked som si tam vytvaral ucet...a tak sa mi to zapacilo,ze ho teraz pouzivam ako nick skoro vsade 8)


Naposledy upravil karabaster dňa 17.04.2007 - 10:32:20, celkovo upravené 1 krát.

17.04.2007 - 10:13:13
00
fakt?Ja som myslel,ze je to nejaky zivocich :lol:
17.04.2007 - 10:17:17
00
No, ja som prave v tom istom rozhodovani: mam o tri centrimetre a dve kila viac ako sHTIf (198cm/127kg), ale rozhodol som sa pre Specialized Rockhopper.

Radil som sa s mnohymi a dost sa mi venovali v Kaktuse. Predavaju obe znacky (aj GT aj Specialized) a predpokladam, ze z hladiska rabatu im moze byt jedno, ktory bicykel mi predaju (ceny su rovnake). GT dokonca vedia v mojej velkosti zohnat, ten Specialized nie. Napriek tomu mi prave kvoli ramu mi odporucili ako cislo 1. Specialized Rockhopper (ktory ani nevedia zohnat) a az ako cislo 2. GT Avalanche (ktory vedia zohnat a uz by som ho mal, keby som ho chcel). Podla nich:
- material M4 na Specialized je vhodnejsi pre extremnejsie zatazenie (to sa tyka nas tazkych);
- ram Tripple triangel ma viac zvarov a teda vacsiu nachylnost na problemy (aj ked to je len teoria). Najma vsak TT zevraj zvysuje priecnu pevnost a nie odolnost voci vahovemu zatazeniu v zvislom smere.
- ten Specialized ma hrubsiu sedlovku, co je pre tazkych ludi dolezite - hrubsia sedlovka lepsie znasa zatazenie tazkym clovekom...

Takze som si vybral Specialized Rockhopper D a jedine, co ma trochu trapi, je vidla RS Tora s pruzinou - uvidime, ci po vymene za silnejsiu pruzinu bude stacit, nie som nijaky divoky jazdec, iba taky pohodovy.

Inak, vo velkosti 23'' je Specialized Rockhopper D (resp. aj iny model) v SK, CZ a PL nezohnatelny. Moj ma vsak uz caka v Rakusku, kde mi ho zohnali, aj ked to trvalo 2 mesiace. Dokonca si ho mozem vyskusat a ani ho nemusim kupit, ak mi nazivo nepadne... Skratka kapitalizmus je kapitalizmus... :)
22.04.2007 - 09:52:30
00
No, ja som prave v tom istom rozhodovani: mam o tri centrimetre a dve kila viac ako sHTIf (198cm/127kg), ale rozhodol som sa pre Specialized Rockhopper.

Radil som sa s mnohymi a dost sa mi venovali v Kaktuse. Predavaju obe znacky (aj GT aj Specialized) a predpokladam, ze z hladiska rabatu im moze byt jedno, ktory bicykel mi predaju (ceny su rovnake). GT dokonca vedia v mojej velkosti zohnat, ten Specialized nie. Napriek tomu mi prave kvoli ramu mi odporucili ako cislo 1. Specialized Rockhopper (ktory ani nevedia zohnat) a az ako cislo 2. GT Avalanche (ktory vedia zohnat a uz by som ho mal, keby som ho chcel). Podla nich:
- material M4 na Specialized je vhodnejsi pre extremnejsie zatazenie (to sa tyka nas tazkych);
- ram Tripple triangel ma viac zvarov a teda vacsiu nachylnost na problemy (aj ked to je len teoria). Najma vsak TT zevraj zvysuje priecnu pevnost a nie odolnost voci vahovemu zatazeniu v zvislom smere.
- ten Specialized ma hrubsiu sedlovku, co je pre tazkych ludi dolezite - hrubsia sedlovka lepsie znasa zatazenie tazkym clovekom...

Takze som si vybral Specialized Rockhopper D a jedine, co ma trochu trapi, je vidla RS Tora s pruzinou - uvidime, ci po vymene za silnejsiu pruzinu bude stacit, nie som nijaky divoky jazdec, iba taky pohodovy.

Inak, vo velkosti 23'' je Specialized Rockhopper D (resp. aj iny model) v SK, CZ a PL nezohnatelny. Moj ma vsak uz caka v Rakusku, kde mi ho zohnali, aj ked to trvalo 2 mesiace. Dokonca si ho mozem vyskusat a ani ho nemusim kupit, ak mi nazivo nepadne... Skratka kapitalizmus je kapitalizmus... :)

preco pruzinovu vidlu, daj tam vzduchovu a mas po probleme - dofukas podla potreby
22.04.2007 - 10:33:46
00
preco pruzinovu vidlu, taj tam vzduchovu a mas po probleme - dofukas podla potreby


No, pruzinova RS Tora 302 SL je na to bicykli od vyrobcu. Priznam sa, ze sa v problematike vidlic vobec nevyznam, ale bolo mi povedane, ze ak vymenim tu pruzinu za silnejsiu (co by nemal byt problem), tak je to vcelku OK aj na moju hmotnost, kedze nie som ziadny skokan, zjazdar ci dirty biker, len taky pohodar po lesnych cestach...

Kedze v tom rakuskom obchode som este nic nekupoval, neviem, ci mi na novom biku vymenia vidlu za inu, ale zrejme ano... vyzeraju byt velmi ochotni. Ale zevraj to nie je potrebne...

A vcelku aj keby sa ukazalo, ze ta vidla nie je dostatocna, tak dokupim lepsiu a tuto predam :-)
22.04.2007 - 10:40:47
00
rozhodol som sa pre Specialized Rockhopper.


Sam mam GT Avalanche, ale vybral som si ho az po tom, co mi v kaktuse nedokazali zohnat strieborny Rock hopper 21" (vtedy bola alt. s ciernym) ... ale nad tou vidlou by som pouvazoval, ak nejdes teraz s financiami na doraz, tak radsej vymen hned, ak su pochybnosti ... ak su financie len tak tak, tak skusis, pojazdis a uvidis ... ale bike je to moc pekny, teda ja by som bral ten v Candy red farbe ... :twisted:
22.04.2007 - 11:00:39
00
Tak ja som to GTcko bol uz aj zajazdit, a som spokojny, teda az nato ze som po 300 metroch chytil hned defekt, ale to bola asi vada duse od vyroby :) Ked sme vymenili potom uz bolo vsetko v poho. Trocha nezvyk z toho ze mi oproti mojmu staremu bicyklu pripada dost lahky. :)

Tento tyzden chystame naku jazdu v drsnejsom terene tak sa uvidi ako prejde 2. skuskou :)
24.04.2007 - 11:47:26
00
Tak prezil aj skusku cislo 2. :) Docela teren spustanie sa zo Zobora na drazovce, i ked ja som to skoro neprezil, 3 pady z toho jedno salto, ale dalo sa len mam krvavy laket a modriny na nohach.

Fotky potom hodim do prislusneho fora s fotkami len momentalne su stale na brachovom mobile a nema baterku a ani nabijacku tu :)

No uvidi sa kam nabuduce.
29.04.2007 - 17:10:31
00
GT super ram vidla brzdy a cena :shock: ber ho :!:
31.05.2007 - 21:03:26
00
Ja by som bral Specialized keby mal lepsie naboje, takze ber Meridu
01.06.2007 - 08:11:57
00
Chalani mali by ste vzdy citat topic az do konca, ja uz som davno zobral to GT :D Ako som vravel spokojnost nadovsetko, i ked nehod som mal uz tiez dost, nejaka ta osmicka, defekt, ulomena zadna prevodovka... :)
01.06.2007 - 09:56:08
00
Chalani mali by ste vzdy citat topic az do konca, ja uz som davno zobral to GT :D Ako som vravel spokojnost nadovsetko, i ked nehod som mal uz tiez dost, nejaka ta osmicka, defekt, ulomena zadna prevodovka... :)

ty koky co s tym stvaras? :shock: takze Avalanche?
01.06.2007 - 10:41:03
00
Chalani mali by ste vzdy citat topic az do konca, ja uz som davno zobral to GT :D Ako som vravel spokojnost nadovsetko, i ked nehod som mal uz tiez dost, nejaka ta osmicka, defekt, ulomena zadna prevodovka... :)

ty koky co s tym stvaras? :shock: takze Avalanche?


No najprv som mal problemy s SPD pedalmi takze som jaksi padal castejsie nez bolo treba :) Teraz som vymenil za normal a uz to ide lepsie, ale holt som nebol takmer 10 rokov na bicykli a je to poznat, musim znovu chytit tu istotu a nie sa spustat lesom so strachom v ociach ako teraz :D

Ano GT Avalanche Pro, holt veru idem ako lavina :D
01.06.2007 - 12:56:39
00
cron
keyboard_arrow_up