Dobrý deň. Mám MTB bicykel CTM quadru kupenu v roku 2011. Nemôžem na ňu povedať zle slovo lebo som s nou bola doteraz spokojná a to jazdím po cestách a aj po lese. Je šikovná, ľahko ovládatelná len som si všimla ze ked ideme s kamoskou vedla seba dolu kopcom a mame na rovnakom prevode tak ona ide tak rychlo ze po case mi zmizne z dohladu a to nebrzdím. Ona má inú značku bicykla akurát. Je mozné ze je to zapríčinené aj váhou človeka, ze ked je tažšia tak ide dolu rýchlejsie alebo je to bicyklom a jeho zotrvačnostou?
Rozmýšľam aj o tom ze by som ho vymenila za iný s vačším rámom pretoze meriam 177 a bike je číslo 19 pričom sedlová vidlica ma 47 cm a to spadá podla tabuliek pod číslo rámu 18 takze sa mi vidí malý no pri kúpe som sa tým velmi nezaoberala.
Vedeli by ste mi poradiť akú inú značku si vybrať? Ostať pri CTM nejakej vyššej triedy alebo prejst na inú značku Trek alebo Meriada? Do budúcna by som sa chcela venovať viac cyklistike a skúsiť aj nejaký cyklomaraton. Čo sa týka sumy ktorú som ochotná vraziť do nového biku tak do tých 600 Eur.

Ďakujem za odpoveď.

Jana
22.09.2013 - 17:06:26
00
ak ma 29kola a ty 26,tak aj to ma niešo do seba...a vaha tiež na tom tiež určite nieco prida.
CTM je fajn značka,ale skus pozret aj ponuku ghost a cube,tie maju celkom pohode biky co som pozeral predbezne priatelke
22.09.2013 - 17:10:56
00
1. Treba sa pozriet na prevody. Ak na kazete (kolieska vzadu) bude mat najmensie koliesko 14 zubov (co byva casty pripad na velmi lacnych bicykloch), tak ani s klukami co maju pomerne velky najvacsi prevodnik nebude maximalna dosiahnutelna rychlost nejaka uzasna pri rozumnej frekvencii.
2. Aky ram potrebujes na vysku - ak nemas teraz pri spravne nastavenej vyske sedla vysunutu 40cm sedlovku na minime, tak ozaj vyssi ram nepotrebujes. Dlhsi si dopriat mozes, to je jasne :)
3. Znackou sa v tejto cene netreba nejako zaoberat. Treba najst nieco co sadne geometriou a bude mat co najlepsie dolezite komponenty (vidlica bude kriticka).
22.09.2013 - 17:24:48
00
Obe mame po 24 prevodov. Tam je zrejme tých aspektov ktoré to ovplyvnujú viac.
Sedlovku mam vysunutú 17 cm a to je maximum po rysku a viac mi ani netreba, stačí.
Akurát ešte spomeniem, že som si kúpila takú tú HEADS UP hlavu na predlženie stlpika vydlice aby som to mala vyššie lebo tým ze sedadlo som mala vysoko a riadidlá zase nízko oproti tomu a dost aj chrbát bolel po nejakej dlhej trase a nebolo to ani pohodlné tak som vyskúšala túto vec - zlepšovák a som spokojná s ním.
Takže podľa teba PatrikL keby som si chcela kupit novy bike tak pri cene do 600 e sa značkou neoplati zaoberať?
Keď som potom spokojná s CTM čo mám tak ani nemusím meniť pri tomto pohlade? Lebo zrejme nejaké zlepšenie biku čakať nemám. ??

Ďakujem
22.09.2013 - 18:04:29
00
Tak to bude problémik niekde inde ohľadom tej rýchlosti, ale bez toho aby sme poznali komplet špecifikácie bicyklov sa nedá určiť kde to CTM zaostáva :) Ak má tá Quadra nejakú podobnú špecifikáciu ako táto http://www.trekbikesbb.sk/totalny-vypredaj/bicykel-ctm-quadra-3.0-2011/ (alebo ak to je to isté), tak rozdiel môže byť napr. v tom najväčšom prevodníku, aj v objeme plášťov pri totožnom rozmere kolies... Možno aj kľuky sú kratšie.

Keď si spokojná s CTM, tak by si bola o dosť spokojnejšia s o dosť lepším bicyklom za 600€ pri výbere ktorého by si nehľadela na značku :)
Len stále neviem presnú špecifikáciu, možno by stačilo terajší poladiť za nejakých 300€ a schudol by aj cez kilo, bol by o dosť rýchlejší, pohodlnejší, posed by sa rozumnejšie vyladil...
22.09.2013 - 20:09:21
00
Ako tam je viac faktorov co na toto vplyv:
Sirka pneumatik, tlak v pneumatikach, dezen, hmotnost jazdca, "plocha" postavy ... pani/slecna uvadza, ze si davala hore riaditka, takze asi sedi vzpriamenejsie na bicykli ako kamaratka na treku. Toto hlavne dole kopcom vo vyssich rychlostiach vie urobit obrovsky rozdiel. Z ostatneho technickeho stavu ci vybavenia bicykla uz na to moze mat vplyv asi len stav nabojov v kolesach.
22.09.2013 - 20:55:10
00
PatrikL tato Quadra čo si poslal v odkaze to nieje. Nemôžem najsť tu moju na nete. Od tej čo si poslal sa líši brzdami. Nemá kotučovky a prehadzovačka nieje Acera ale Alivio mám. Na prednej vidlici je napísane SRSuntour XCR a na kolese 26x2.0 a na nálepke ALLOY 6060 T6 E.T.R.T.O.559x19 Safety system SCR. Na vrchnej vidle je napisane QUADRA XC cross country a pod nou CTM Genuine. A brzdy su Alhonga. A viac zistiť neviem lebo pri kupe som sa tymi parametrami vtedy tak nezaoberala na moju škodu. Skus mi niečo ešte k tomuto napisať a ja potom pouvažujem či vymením alebo na nom dam niečo vylepšiť.
Dík :)
23.09.2013 - 11:19:10
00
Tento je to teda http://www.jizdni-kola.eu/ctm-quadra ? :)
23.09.2013 - 11:24:56
00
Ty si genius . Nasiel si ju. ano tato to je. len moja je ciernobiela aleto to je jedno.
23.09.2013 - 11:29:42
00
Ferisko dík za názor. Ja mám 65 kg a kamoška 95kg. Ja som vyššia ona zase nižšia. Ja mam tie riaditka tým pádom vyššie ako ona a aj ked mame obe velkosť bicykla teda ramu 19 tak zrejme bude aj v tým riaditkach rozdiel v rýchlosti dolu kopcom ako píšeš. Je tam asi viac toho než len v značke bicykla a v našej váhe. Pôjdem s ním do servisu a sa poinformujem aj o kolesách a uvidím či ho vymením za iný alebo ho dám iba vylepšiť.
23.09.2013 - 11:55:06
00
Tak ťažko povedať či vylepšovať alebo meniť. Výmena prinesie v každom ohľade niečo lepšie, ak sa teda nájdu nejaké výhodné bicykle čo by sadli.
Vylepšenie by bolo lacnejšie, ale bolo by s tým dosť práce a niektoré komponenty by ostali stále pomerne zlé.

Také výhodnejšie napr.
http://www.trekbikesbb.sk/horske-mtb-hardtail/ctm-caliber-1.0-2013/

Kód:
http://ckdmarket.sk/inshop/bicykle/mtb/[id-Raveo%202012]-bicykel-dema-raveo-2012.html


Nad limit:

http://www.bikemania.sk/produkt/kellys-bicykel-2012-mtb-glock-195-bielo-cierny-2859/

http://www.bikemania.sk/produkt/fuji-bicykel-2012-mtb-tahoe-40-19-cerveny-2933/

http://www.kupkolo.cz/horske-kolo-polygon-cozmic-cx4-0-2012-slx-deore_z91760/

Len 18" verzie by boli ešte o trochu nižšie, dôležitá by bola tá dĺžka či by sadla. 20" by boli už možno zbytočne vysoké.
Neviem či sa oplatí čakať do budúceho roka, možno budú ešte nejaké zaujímavé výpredaje. Aj to je možnosť.
23.09.2013 - 12:01:54
00
PatrikL. No 18 verziu by som velmi nechcela lebo by bola mensia ako ta 19 čo mam. Ja som praveze rozmyslala nad 20, ked som ho kupovala ale to ma upozornili na predajni ze by bol zbytočne velký už a tým by sa aj ťažšie ovládal. Takže ostala by som pri tej 19, ved uz aj pri nej mam vyššie riaditka, ktore som si predlzila tou hlavou na predlzenie. A ešte ma napadla taka vec či by sa dali na mojom biku vymeniť kolesa za ine, uplne nove a aj plašte a tiež som pozerala na kolesa s priemerom 27,5 bolo by to lepsie alebo sa to neoplati? Možno by stalo za to to vyskušať, investovať do toho najprv a keby sa mi nepačilo tak potom riešiť kupu noveho.Hm? Čo mysliš?
23.09.2013 - 16:48:28
00
Rozdiel v hmotnosti 30kg dole kopcom je obrovský,takže priber 30kg a budeš taká rýchla ako kamoška.Podľa mňa je rozdiel určite vo váhe.
23.09.2013 - 20:43:30
00
Dik za radu, pobavil si ma s tým pribratím :) To budem radšej pomalšia dolu kopcom aale rýchlejšia hore kopcom :)
23.09.2013 - 20:59:20
00
Nechcem bit moc múdry, ale také rozdielne plášte vedia tiež spraviť dosť rozdiel na rýchlosti.. Ja keď som priateľke dal nové plašte šlo jej to lepšie: iný vzor, menší valiví odpor..
24.09.2013 - 18:37:24
00
keyboard_arrow_up