Čaute.Podeľte sa s ostatnými so skúsenosťami,vedomosťami,atď...o produktoch-bicykle,oblečenie,doplnky,atď... tejto značky.Ja mám zatiaľ Cube LTD SL 2012,myslím že s celkom dobrou výbavou za dobrú cenu 970eur.Som s ním spokojný-okolo6000 km bez problémov.Mám aj nejaké oblečenie-tiež spokojnosť.Uvažujem o nejakom CUBE FULL,ale akosi si neviem vybrať.Niečo na všestranné jazdenie.Privítam akúkoľvek informáciu o tejto značke.
20.01.2014 - 13:03:48
00
Cube má super reputáciu síce mu šliape na krk Merida lepším vývojom (drlší ale nižší rám) ale na race biky je cube super už mám druhý bike od cube ešte som ho nejazdil bo stále mrzne a prší tak sa bojím bo tiež som prešiel z ltd na full ams 150 je to iný pocit a hlavne pojazd .-) môj starý bike mal 3000 nabehaných a bol som uplne spokojný aj prístup pri servise a pod je úplne pohode .-)
Tak všestranné jazdenie je isto AMS zato som si ho vybral teraz už zostáva už iba otázka kolko chceš investovať a aké kolá chceš .-) odporúčam 27,5 čiže v katalogu sú to tie dva jeden čierny a druhý zeleno modrý ja mám síce 26 kolá ale bol to môj zámer prečo som si kúpil 2013 model. ja som ortodoxný cube takže kludne sa ma pýtaj aj priamo .-)
01.02.2014 - 21:47:50
00
Som rád,že sa ozval aspoň jeden priaznivec CUBE,možno sa ozvú aj ďalší.Kúpa fullu je zatiaľ v nedohľadne.Rád by som zostal pri CUBE,ale pre mňa je dôležitý aj vzhľad a zatiaľ ma neupútal ani jeden.Teraz mám black anodized,takže hľadám niečo biele,niečo ako Cannondale JEKYLL 4 2013 alebo Trek FUEL ex7 2013.Vzhľadovo najbližší je mi Cube Stereo,len tie farby,potrebujem viac bielej.
02.02.2014 - 08:59:19
00
čo sa týka toho sterea to máš viacej na cestu dolu než hore .-)ako si už spomínal chceš všestranný bike tomu vyhovuje AMS alebo Fritfz
ak myslíš toto stereo tak to je už hight end http://cubebikes.sk/2014/full-mtb/stereo-140-super-hpc-race-29/
http://cubebikes.sk/2014/full-mtb/stereo-140-hpc-pro-29/
ja som osobne prešiel z modro strieborno bieleho na čierny a tá farba mi vyhovuje i ked je taký luxusne čierny ale nepoteším ťa že ani budúcoročné modely nebudú dáko moc svetlofarebné ja som pozeral skorej funkčnosť než farbu
02.02.2014 - 09:17:32
00
Rád by som tiež písal skúsenosti no do teraz som jazdil authori a až teraz som kúpil cube tak keď sa vyčasí a budem vedieť čo ako tak napíšem tu tiež ;))
04.02.2014 - 22:34:49
00
Ja som svojho LTD Team 2009 kupil ako bazarovku. Este rano som o tej znacke ani nepocul, vecer na nej jazdil :-D
Trosku zamrzi pristup mojho lokalneho Cube predajcu, takze tam nechodim (staci uviest, ze na webe maju ako novinku kolekciu 2012). Kamarat po pokuse objednat si bike za 900 evro siel radsej tiez 50km ku konkurencii, aby mal svoju kocku.
Co sa znacky samotnej tyka - opustili kvalitnejsie HT v 26-ke, tym padom u mna konecna, na zmenu velkosti kolies nemam chut ani peniaze.
Farby maju momentalne ake maju (grcne), mne sa moja paci , skoda ze je tam tak vela ciernej... :-D

www.2009.cuberussia.ru
17.02.2014 - 14:41:58
00
Ja som svojho LTD Team 2009 kupil ako bazarovku. Este rano som o tej znacke ani nepocul, vecer na nej jazdil :-D
Trosku zamrzi pristup mojho lokalneho Cube predajcu, takze tam nechodim (staci uviest, ze na webe maju ako novinku kolekciu 2012). Kamarat po pokuse objednat si bike za 900 evro siel radsej tiez 50km ku konkurencii, aby mal svoju kocku.
Co sa znacky samotnej tyka - opustili kvalitnejsie HT v 26-ke, tym padom u mna konecna, na zmenu velkosti kolies nemam chut ani peniaze.
Farby maju momentalne ake maju (grcne), mne sa moja paci , skoda ze je tam tak vela ciernej... :-D


čo sa týka tých farieb je to bieda to musím uznať asi potrebujú minúť staré zásoby farby .-) tak používajú iba čiernu zelenú a červenú :-) čo sa týka toho prechodu kolies na 29 to bol krok dozadu pretože 26 kolesá sú obratnejšie a DH jazci sa ich nevzdali pokrok bol možno prechod na 27,5 každý chce písať v časopisoch výhody väčších kolies a podobne ale ja som i cez to tvrdohlavo vyčkal a kúpil minulorčný model na 26 kolách dôvod je ten že 26 jazdí a vyberá zákruty a kopce lepšie, a byť predajcom respektíve výrobcom nechám tú možnosť ostať pri 26 kolesách ale doba a image je neúprosný každý sa prispôsobuje tomu čo je in a na čom sa dá zarobiť môj bike je síce tiež neger ale mne sa tá luxusná čierna a štipka modrej páči [img]
Príloha:
cube-ams-150-race_l1.jpg
[/img]

Prílohy:

cube-ams-150-race_l1.jpg
cube-ams-150-race_l1.jpg 84.76 KiB thumb_up0thumb_down

17.02.2014 - 16:11:49
02
za mna: minuly rok som aj ja menil bike 26"za 29" CUBE LTD RACE. Podarilo sa mi zohnat kupca na moju Meridu tak som rychlo musel konat. Mal som balik penazi a chcel som za ne kupit co naj bike /pomer cena,vybava/ a narazil som na tento bike na obrazku sa mi moc nepozdaval ale ked som ho videl na zivo tak sa mi aj na prvy pohlad zapacil a ked som dostal este 200e dole tak bolo rozhodnute. Nepoviem ze je to krasavec ale zase ani neni skaredy. Celkovo bike na zivo vyzera uplne inaksie ako na monitore. Aj ked som kukal na nete Radon moc sa mi nepozdaval no ked som ho videl na maratone na zivo bolo to nieco uplne ine.
No k biku- mam ho od jula 2013 no zvykal som si celkovo na 29 dost dlho lebo oproti 26" je to nedotacave povedal by som ze brzdit musm zacat skor a do zakrut chodievam pomalsie aby ma to nevyhodilo zo zakruty ale to je dan za 29" kolesa aj do kopca by som povedal ze som sa naucil pouzivat lahsie prevody ako na 26" a je to v pohode ale celkovo som si asi uz zvykol. Momentalne som dokupil nieco nove /brzdy slx s kotucmi a kolesa fulctrum/.

Prílohy:

Web_Test_Cube_LTD_29-1.jpg
Web_Test_Cube_LTD_29-1.jpg 523.04 KiB thumb_up0thumb_down

17.02.2014 - 21:57:17
04
Cube má super reputáciu síce mu šliape na krk Merida lepším vývojom (drlší ale nižší rám) ale na race biky je cube super už mám druhý bike od cube ešte som ho nejazdil bo stále mrzne a prší tak sa bojím bo tiež som prešiel z ltd na full ams 150 je to iný pocit a hlavne pojazd .-) môj starý bike mal 3000 nabehaných a bol som uplne spokojný aj prístup pri servise a pod je úplne pohode .-)
Tak všestranné jazdenie je isto AMS zato som si ho vybral teraz už zostáva už iba otázka kolko chceš investovať a aké kolá chceš .-) odporúčam 27,5 čiže v katalogu sú to tie dva jeden čierny a druhý zeleno modrý ja mám síce 26 kolá ale bol to môj zámer prečo som si kúpil 2013 model. ja som ortodoxný cube takže kludne sa ma pýtaj aj priamo .-)

Zda sa ze sa vyznas v CUBE bikoch. Chcem sa spytat ci si dobre myslim ze model AMS 150 HPA PRO 27.5 ma najlepsi pomer cena/vykon z tejto rady 27.5" bikov?
Druha otazka je, ze sa mi zda ze maju trosku posunute cislovanie, mam teraz bike L a neviem ci Cube 18" alebo 20" na vysku 182cm. skor my vychadza 20" pri porovnani geometrii.
Sucasny bike je:
http://www.merida-bike.cz/prodej/am-800-d-08
09.05.2014 - 23:37:32
00
mám 20 ams výšku rovnakú .-) takže je pohode a to hpa pro je super model škoda že nemá foxa vidlu ale zasa za tú cenu a pomer ku kolesám cena je ozaj cena výbava ja by som šiel do toho biku určite a 18 je skorej obratnejší v teréne ( vraví sa ) no 20 je tak akurát
10.05.2014 - 23:46:05
00
,,a to hpa pro je super model škoda že nemá foxa vidlu ale zasa za tú cenu a pomer ku kolesám cena je ozaj cena výbava ja by som šiel do toho biku určite...t

Praveze pasiem po vidle kde sa da menit zdvih. Velmi casto to pouzivam na sucasnom bike, i ked by to mohol byt vetsi rozsah (teraz mam 80-130).
11.05.2014 - 01:00:24
00
Ja som mal cube ltd pro 2011 bol som s nim maxinalne spokojny, ale teraz som presiel na fulla a kedze som si nemohol dovolit funglovku, tak ako ked som kupoval cuba, tak som zobral bazarovy lapierre, ktory teraz prestavujem. Na tvoju vysku urcite L-20", 18" bude pre teba malo, ked budes sliapat do kopca, tak ta bude boliet chrbat, ak chces jazdit nejake zjazdy traily, tak by som radsej bral klasiku s 26 kolesami, hold moj nazor na tieto velke kolesa nie je moc pozitivny, skusil som si oboje "novinky", maju aj svoje vyhody, ale mne vadilo, ze to moc nesedelo v ostrych zakrutach a bolo to menej obratnejsie.
11.05.2014 - 08:53:28
01
Tak pridám sem aj ja nejaké skúsenosti. Vyše mesiaca som majiteľom Cube Fritzz 160 HPA Pro 27,5, je to môj prvý full. Dojmy po prvej jazde keď som už konečne vyladil tlmenie boli parádne, úplne iné vozenie ako na HTčku samozrejme zmena k lepšiemu :).
Čo sa týka ladenia tlmenia s vidlou nebol problém a funguje parádne pri odporúčanom tlaku, s tlmičom to bolo o poznanie zložitejšie, predpokladám, že dosť by pomohlo zmenšenie komory, alebo možno nejaký iný tlmič by sa tam správal priateľnejšie.
Čo môžem tomuto biku fakt vytknúť sú kolesá. Ráfiky sú dosť mäkké, väčšinou po 2-3 zjazdoch musím centrovať. Zatiaľ neskáčem, len sa pustím v rámci mojich skúseností, aj to väčšinou po nejakých lesných cestách/zvážniciach čiže maximálne nejaké korene a skaly ale tiež nie žiadne extrémy. Na nábojoch sa šetrilo ešte viac... tie OEM Cube náboje na tom sú od Quanda a čo sa mi podarilo vygooliť tak bude dobré s ich zbaviť čo najskôr.
Taktiež by som uvítal keby tam bol šalter so Shadow+ ale to je iba detail. Brzdy nie sú zlé ale radšej by som tam videl nejaké SLX/XT, čo si myslím, že by buď aj znížilo celkovú cenu biku, alebo by sa mohli dať nejaké iné komponenty trochu kvalitnejšie (napríklad už spomínané náboje)

Ale inak za tú cenu musím povedať, že to nebola zlá kúpa a verím, že vydrží dlho :)
11.05.2014 - 11:52:44
00
"FiLus" za aku cenu si to kupoval, za cennikovu 2099E a kde ?
No a co pises o tych kolesach, tak dufam ze u AMS 150 HPA PRo 27,5 budu tie kolesa lepsie - Sun Ringlé Radium EM 27.5 wheelset, 15QR/X12, 32 spoke.
11.05.2014 - 18:07:14
00
Mierna zľava tam bola, a kupoval som to u nás v BR v kamennej predajni čo je oficiálny predajca Cube bikov. Pokiaľ tam budú aj náboje Sun ringlé tak tie budú poznanie lepšie (minimálne čo sa výdrže týka) u ráfikov to bude asi tiež posun k lepšiemu. Podľa toho čo som našiel tak sú o nejakých 5mm širšie, takže by mali zniesť viac.
11.05.2014 - 18:29:09
00
keyboard_arrow_up