Hm... No ja som na tú hranicu na svojom ráme nenatrafil. Preto som písal, že sedlovka do rámu ide zasunúť. 350mm sedlovku som dával dolu tak, že mi trčal zámok a kúsok sedlovky, povedzme 2cm. Viac som nepotreboval. Takže čau_a_píšte_mi, prepáč, tentokrát si mal viac menej pravdu. K teleskopke - naplno vytiahnutá má tiež "len" cca 370mm, pretože na rozdiel od klasickej 400mm sedlovky má značku minimálneho zasunutia trošku vyššie. A tiež pri maximálnom možnom zasunutí do rámu ostávajú zo sedlovky trčať cca 3-4cm plus zámok. Čo je rovnako, ako keby použil 350mm klasiku. Takže sa chalan bude musieť naučiť šlapať so sedlom trošku nižšie, ako by bolo optimálne na XC posed (ak sa nechce voziť lanovkou).
No dosť už o sedlovkách, poraďte mu niekto rám :)
06.06.2010 - 13:04:03
00
Taky vysoky clovek bude musiet mat 400 ku a vyssiu sedlovku. Urcite mu nepojde o zasunutie po zamok, ale aby tam taku dlhu sedlovku zasunul aspon trochu.
06.06.2010 - 13:16:02
00
Konu som po dlhsom uvazovani zavrhol,Giant vzhladom na problemy s priestorom pre sedlovku taktiez, nad froggym este pouvazujem, kazdopadne to vidim na ten Bighit. Ako tu bolo spomenute tiez som mal pocit ze ma nizko tazisko co prispieva k lepsej kontrole.
Ako som uz pisal, nekupujem si freeridovy bike preto aby som slapal kopce. ale jedna pila navyse by sa zisla, uvidim :) zvazim, dam vediet preco som sa nakoniec rozhodol.

este jedna otazka v predajni mi "ujo predavac" povedal ze dlhsim predstavcom by sa dal kompenzovat problem ak by mi stale pripadal bike maly. nebude to v pripade freeridoveho biku znizovat manevrovatelnost ? ak by som zhanal XC bike tak mi to pride ako dobry napad ale na freeridovom...
06.06.2010 - 17:11:43
00
ano, úplne to pokazí ovládateľnosť.
06.06.2010 - 17:31:55
00
Ja si myslím, že nový Faith je skôr do bikeparku a na ľahké SS akcie.

Ak chceš 2 píly => chceš aj šlapať => potrebuješ na to aj posed. Tak sa vykašli na sedlovú trubku a daj tam teleskop.

Ak chceš len 1 pílu, tak chceš jazdiť len od auta ku trailu, dolekopcom a nakoniec ku autu. Nato ti stačí mať sedlo stále zasunuté, takže opäť nepotrebuješ priamu sedlovku.

Namiesto BigHita by som zaradil nový SX Trail, pretože môže vydržať rovnako dobre a ide na 2 píly.
06.06.2010 - 21:44:42
00
keyboard_arrow_up