tak v porovnaní s tým RM áno, ale ten Focus...tiež parádny bike, aj keď hliník, no v super výbave a hmotnosť má tiež veľmi slušnú na tie zdvihy a o 400 € lacnejší, tiež môže u niekoho zavážiť :)
29.09.2017 - 18:42:59
00
Hosť napísal:
Takze k tomu commencalu by som este dodala, ze dokazem bez problemov vyuzivat cely zdvih pri mojom style jazdenia,fukam 30% sag, do bikeparku si nabuduce asi prifuknem trosku. Je to SPJC takze propedal by bodol, ale da sa zit aj s verziou monarch rt. Ovsem dole kopcom je to podstatne lepsie ako bol stumpjumper. Stump bol dobry len s povodnym fox brain tlmicom, otvoreny mod bola zehlicka,utiahnuty na slapanie perfekt. Po vymene za rs monarch pre stumjumpery to uz nebolo ono, proste to bolo na moj vkus malo citlive.


Vdaka za info, toto ma presne zaujima.
Ten Commencal ma taku akuratnu progresivitu, mozno pre niekoho este prilis malu ale nieje problem hodit token do tlmica a progresivitu zvysit. Horsie je to naopak ked uz nieje co vybrat s tlmica a stale sa nedari vyuzit zdvih. Do bikeparku je jasne ze treba prifuknut a obetovat tu citlivost pruzenia v terene v prospech vacsich skokov a zlych dopadov. Tych 160mm je predsa len na mnohe bikepark trate trosku malo, tak bud tvrdo nafukane alebo progresivita Capry pripadne Jeffa 27.5.
Inak sa divim ze Commencaly tu nezazneli, umna bola Meta horuci kandidat a odradilo ma len to ze ludia s vacsimi nohami sa stazovali ze zavaduju o zadnu stavbu patami. No a ja mam skoro 10UK plus trekingove boty |(

Ja si odfuknem na vikend z tlmica lebo moj "pivnicny" sag 25% sa na trati nekona. Na konci TBK2 som dnes zastavil s teplym tlmicom a realne som mal sag ledva 20%. Vedel som ze po zohriati ten vzduch zvacsi objem ale som necakal ze az tak. Ok aj som sa odlahcil o 800ml vody a asi pol kila telesnych tekutin ale to nemoze spravit -6% sagu.
Kde sa daju zohnat tie nove tokeny do novych tlmicov, neviete niekto? Nemozem ich zohant. S vyssim sagom budem urcite jeden potrebovat.
29.09.2017 - 23:25:06
00
Ta vyssia progresivita u Jeffsa bude asi ten kluc k oblubenosti tohto biku,na PB sa najcastejsie v suvislosti s tymto bikom spominal Poppy feeling,ochota biku ist do vzduchu. Spominam si na moje S Enduro na strunach,kde s jeho linearitou bolo velmi tazke odlepit kolesa od zeme.
30.09.2017 - 07:00:06
01
tak kazdemu vyhovuje nieco ine. ja mam nastaveny tlmic 2 kliky do pomala lebo nemam rad ked nieco poseriem ze mi nakopne prdel. som skusal par bajkov a ludia to maju casto nastavene ze to skace ako koza ked to prepruzis v pedaloch. Myslim ze to prepakovanie v dnesnej dobe kde mate CCDB a X2 moc riesite. tieto 2 tlmice si viete nastavit na 95% ramov
30.09.2017 - 09:20:32
00
dnes jasenska ...ale momentalny sag neviem... vody som mal menej v batohu -len 7dcl flasku aj telesna kolise podla stavu kludne 2kg hore dole...vidlu asi mierne fucknem :D

Prílohy:

jasenska zdvihy.jpg
jasenska zdvihy.jpg 561.19 KiB thumb_up3thumb_down

30.09.2017 - 20:21:29
02
Swarz napísal:
Ja si odfuknem na vikend z tlmica lebo moj "pivnicny" sag 25% sa na trati nekona. Na konci TBK2 som dnes zastavil s teplym tlmicom a realne som mal sag ledva 20%. Vedel som ze po zohriati ten vzduch zvacsi objem ale som necakal ze az tak.

No ty budes jasny kandidat na expanzku z dovodu priameho dopadu, ak ju nemas, lebo sagom to zacina, ale koncit to bude ako u jazdcov DH, tam vyssia teplota oleja sposobuje, ze sa meni charakteristika tlmenia , co pride s kupou integraly :D .. nove tlmice, tym myslis tie metricke ? Nemaju rovnake tie vlozky ?
30.09.2017 - 21:01:51
00
Ale nie predsa som len hobby jazdec, urcite nebudem vymyslat s piggy tlmicmi aby som mal lepsi pocit alebo bol o par sekund rychlejsi. Nie idu tam uplne ine tokeny ktore su univerzalne pre vsetky metricke tlmice v kazdom rozmere. Pytal som sa v jednom shope ktory sa specializuje na rock shox a doba dodania ze 8-10 tyzdno :-(
30.09.2017 - 21:15:09
00
mozes tam dat hocico, klasika je kus starej duse :D vymenil som RS DebonAir za MZ 053 S3C2R a zatial vela radosti z toho...nastovovanie pomalej a rychlej kompresie, konecne zas nejaky dovod aby som po dlhej dobe vytiahol bike do lesa :D
30.09.2017 - 21:24:08
01
Nejde tam hocico, fakt to funguje uplne inak ako tie kruzky co sa davali do starych. Ale ak to bol for tak beriem spat :-) Fuu ani by som nespal kebyze si viem nastavit vysokorychlostnu a pomalu kompresiu :-)
30.09.2017 - 21:30:12
00
Kurňa MageZ máš tam moje vysnívané kombo. Asi ti ten bike budem chcieť ukradnúť. Dávaj pozor keby som s tebou chcel podozrivo moc piť :D
30.09.2017 - 21:37:54
03
Swarz pozeram prave co zas sudruhovia vymysleli...na Monarchy stacila fakt dusa - https://www.youtube.com/watch?v=zTBzcuHeI10

volodaj vidlu mam teraz ale Manitou :D tlmic som bol zatial 3x previezt a zatial fajn, ale na nejake hodnotenie to este bude chciet dost najazdit, nejake pripomienky uz mam, ale ten DebonAir mi ladenim velmi nesadol na ram, sice sa otovreny ani nehol pri pedalovani, ale aj ked som mal sag 35% tak som ho bez tokenov nevedel dat ani na 90% zdvihu...zrejme ladene pre drticov a nie vozicov sa :D Macocha vidla sa susi doma, musim ju niekomu na servis zaniest :)
30.09.2017 - 21:48:36
00
Swarz napísal:
Inak sa divim ze Commencaly tu nezazneli, umna bola Meta horuci kandidat a odradilo ma len to ze ludia s vacsimi nohami sa stazovali ze zavaduju o zadnu stavbu patami. No a ja mam skoro 10UK plus trekingove boty |(


Vobec ziaden problem.
za celu sezonu som o nu skrtol nohou raz, aj to pri zjazde mojim zlym naslapom na pedal.
Metu mozem len a len odporucit
01.10.2017 - 00:13:15
00
Kvakob netusil som ze aj ty mas capru :-O fakt paradny bajk, vysnivany
01.10.2017 - 14:12:18
00
Dnes bikepark Kalnica, pridam aj ja fotku svojich sag kruzkov uz ked je to IN :)
Zadny tlmic 25% sag, vidla 23%, dva tokeny cca 80 psi.

kvakob Mas v tlmici aj nejaky volume reducer?

Prílohy:

P1070430.JPG
P1070430.JPG 506.39 KiB thumb_up0thumb_down

P1070433.JPG
P1070433.JPG 636.57 KiB thumb_up0thumb_down

01.10.2017 - 19:13:44
00
Swarz dosť natvrdo aj vidla aj tlmič, teda podľa sagu. Podľa gumičiek samozrejme iba vidla. Ale zas tak zavisí ako jazdíš. Na bajkpark to chce aspoň 30% aby si jazdil viac v strede zdvihu.
01.10.2017 - 19:33:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up