Aj ja som bol rozhodnutý pre nejaký 140mm 27,5" trail bike ale potom ma akosi oslovili 29ky a tak som kúpil 130mm 29ku a neľutujem. Ale my tu máme taký terén že by som si to dokázal užiť aj na tých 27,5 ;) A mám 190cm
18.10.2016 - 09:37:01
01
Kľudne choď do 29, ja som toto riešil na jar a tiež mám 188cm takže väčšinou XL rám, lebo L mi bolo krátke aspoň na bikoch čo som skúšal. Tiež som mal v hre 3 biky - Rocky Mountain Instinct, Stumpa od Spesla a Trek Fuel EX. Trek fuel je fajn jazdil som ho 10 rokov ale este starý model na 26 a zdvihy boli len 120/80, je to taký neutrálny bike, ani sa to nehúpalo a v zjazdoch pohoda ale je fakt že dnešné biky sú niekde inde. Nakoniec som zobral spesla aj preto že som chcel vyskúšať niečo iné a navyše trek fuel v carbone bol za 5K čo mi prišlo trochu dosť. Ak sa ti páči a máš dobrú cenu choď doňho, je tam aj nový štandard zadnej osky 148mm práve trek ho vymyslel a zaviedol.
18.10.2016 - 11:18:16
01
vďaka chlapi :) lákajú ma trochu aj tie nové štandardy, kvôli prípadnému upgradu, aj keď asi by som na takom bajku menil len brzdy, tie doere, neviem, asi by mi vadili, teraz som mal xt s xtr-kovými pákami a dodobiker máš pravdu, za tú dobu sa to strašne pomenilo, pamätám si tie prvé fuely :) ale na tú dobu to boli tiež skvelé bajky.
18.10.2016 - 12:22:54
00
Ja by som siel (a mam ho i v najuzsom vybere) do noveho rm blizzard 27,5+ s tym ze by som dokupil druhy set kolies v rozmere 29". Na univerzal bikovanie, traily a podobne by som mal nahodene 29", na vyblaznenie v rozbitom terene a bikeparkov 27,5+. Neskusal som si ho ale zatial tak neviem ako sa sprava.
18.10.2016 - 12:34:53
00
imro1 napísal:
Remedyčko bola moja 1. voľba aj som si skúšal kamarátov, síce trochu menšiu veľkosť, trochu mi tam nesedelo nastavenie, no to si aj tak každý doladí podla seba. Veľmi sa mi však zapáčil aj RM Blizzard 2017 a dosť som o ňom uvažoval, lepšia výbava a lepšia cena ako pri Treku, no zas kratšia záruka a RM nemá také meno...ale jazdilo sa na ňom parádne, ale dosť ma oslovili tie 29" kolesá aj keď som predtým o tom nerozmýšľal, asi som do tej Kálnice nemal chodiť :D , bol by som v tom mal jasno a šiel by som pravdepodobne do remedyčka 27 buď v nejakej akcii, no viac sa mi páčia 2017 :) ale ten feuel ex 8 som videl naživo v Oslanoch a je to krásny bajk, povedal som si že ho chcem :) má už zdvihy 130 mm a je ladený viac na drsnejší terén ako doteraz, myslím že by mal byť aj trochu rýchlejší,hľadám proste univerzál, nie čisto enfuro bajk, predtým som mal GF na 140 mm a tieto väčšie kolesá by sa mu komfortom asi v pohode vyrovnali, bol som prekvapený aký terén som zišiel v Kálnici na 29" blizzarde zo 120 mm, mal som pocit vyššieho zdvihu, tak neviem mám dosť veľkú dilemu, no 29 iny ma fakt oslovili a som im naklonený asi trochu viac, navyše som dosť vysoký, mám 187 cm čo si o tom myslíš? ľahké je povedať ber Remedy, no bola by to pre mňa najlepšia varianta? sám si neviem odpovedať, aj keď mám najazdené celkom dosť a mám rád aj technický terén :)

Ja som spokojný, mám na ňom odjazdené všetko možné od bikparkov cez V.Fatru a single v Laskomerskej doline po 70km po asfalte... Je to univerzálny AM bike, nie enduro. Asfalt mu určite nevonia...to je drina. Max tak presun do hôr. Ale to je asi rovnaké pre všetky AM/EN biky. Mám veľkosť 21,5. Ja 189cm/120kg takže je jasné, že som mu nakladal slušne. Na tvoju otázku či to bude pre teba najlepšia varianta je ťažké odpovedať. Ani ja neviem, či je to pre mňa najlepšia voľba. Podľa mňa nech si kúpiš akýkoľvek bike, vždy sa nájde ešte lepšia voľba. Je to len otázka financií. U mňa hrala prím jednoznačne záruka na rám a predajca so servisom v meste kde bývam. S výberom značky TREK som problém nemal. Viac som sa potil pri výbere konkrétneho modelu a potom verzie modelu. To som špekuloval mesiace:-)
18.10.2016 - 13:25:23
01
Ešte k tej veľkosti rámu, ja som mal Trek 19,5 čo je u nich L a mne prišiel veľkostne akurát. Lenže napr. u spešla alebo cannodale je L len 18,5 a XL je 20,5, takže by som doporučil vyskúšať si ktorá veľkosť ti sadne viac. Celkovo majú značky rozdielne geometrie a nie každému vždy sadne rovnaká veľkosť. Zdvihy 130 - 140 sú podľa mňa ideálny kompromis na celodenné výjazdy, predsa tie väčšie okolo 150-160 sa už trošku húpu, hlavne vzadu je to cítiť aj keď tie dnešné tlmiče to dokáže prekvapivo dobre eliminovať sám som bol dosť prekvapený.
18.10.2016 - 14:38:11
02
cipo11 máš pravdu, myslel som am nie enduro a viem že remedy je univerzál, s kamošom ktorý ho jazdí, sme dávali aj trasy okolo 100 km a dalo sa. To nové ex čo som čítal tak by malo byť aj dosť obratné, už to s tými 29 inami nie je ako pred pár rokmi, no Trek respektíve GF bol propagátorom tohto rozmeru už dávno, takže to budú mať premakané do detailov a tiež som na tom ako ty, predajňu mám pod nosom a keď bolo treba niečo reklamovať tak nikdy nebol problém, tá doživotná záruka je super, Garyho som mal vyše 5 rokov a nebol najmenší problém s reklamáciou :) takže pre mňa obrovské + nieviem ako s inými značkami, no aj keby to bolo rovnaké, tak určite musím ďalej cestovať, prípadne posielať bajk...ja mám už len dilemu ex-remedy, uvažoval som aj o remedy 29 no to by bolo asi zbytočné a čo som čítal teraz nejké články na nete, tak nové ex sa vraj pevnosťou vyrovná terajšiemu remedy tá 2017 bude tiež vraj pevnejšia ako starší model. takže to ex už vyzerá ako am bajk, ale skôr univerzál od občasných maratónov až po nejaký ťažší am/en terén, samozrejme na nejaké extrémne zjazdy a skoky to nebude. Model by som mal vybratý, keby beriem jeden z tých 2017 tak y som šiel do 8, tie už majú celkom solidnú výbavu, akurát, v cene 3000 mi tam teda vôbec nepasujú deore brzdy, najmä to ex-ko je komllet na xt a takto to zabili a asi by som mal radšej aj 2x11 na ex ako 1x11 na remedy, som zvyknutý na 2 pílu a myslím že pri dlhších jazdách a občasných asfaltových presunoch je to dosť veľká výhoda, no zvyknúť sa dá určite na všetko :)
18.10.2016 - 14:58:10
00
dodobiker ja som jazdil od nich 19,5 " a Garyho som mal 19, no teraz sú tie geometri trochu iné a hlavne o dosť kratšie predstavce,, tak som rozmýšlal nad 21, no určite ako píšeš najlepšie vyskúšať, no remedy 19 my je malé, no fuel by zas mal byť trochu dlhší, ak sa nemýlim :)
18.10.2016 - 15:02:38
00
Fuel je určite dlhší, ono záleží aj od proporcií tela, niekto má dlhšie nohy, niekto ruky a tak :) Je fakt že horné rúry sú o dosť dlhšie a dnešné predstavce sú tak max 4-6cm, na treku som mal kedysi tuším 120mm ale dal som širšie riaditka a predstavec 100mm ale aj tak to bolo niekde inde. K tým deore brzdám, ja ich mám na biku za 4K :) ale nie sú najhoršie, vpredu mám 200 kotúč vzadu 180 a brzdí to vcelku spoľahlivo, ja mám okolo 96kg v zime aj 100 :) Je pravda že XT sú komfortnejšie čo sa týka nastavenia kroku na páke, brzdiče alebo "prasiatka" majú keramické prítlačné čapy, u deore sú oceľové ale inak je tá brzda konštrukčne veľmi podobná. Ja som ju uvaril len raz tuším hneď pri prvej jazde na zadnom kolese. Odvtedy sa mi to nepodarilo a to som pojazdil Velku aj Malu Fatru, Vtáčnik, Rychleby .
18.10.2016 - 15:24:15
01
Dnesne deore su uplne inde ako kedysi. Je pravda, ze pri takej cene by clovek ocakaval aspon SLX, ale na druhej strane dobry ram, geometria a odpruzenie su omnoho dolezitejsie.
A pri dnesnych cenach novych SLX by upgrade az tak nebolel (kotuce mozes nechat povodne).

Mam FuelEx 29 a som velmi spokojny. Bike je obratny a to mam starsi model, co ma dlhsiu zadnu stavbu. Nove modely su podla recenzii este lepsie co sa tyka obratnosti. Aj ked su menej univerzalne, su lepsie dole kopcom ale trochu stracaju hore kopcom oproti starsej verzii.

Blizzard je zaujimavy, su to pekne biky, maju dobre recenzie a odpruzenie velmi chvalia. Ale nova 29 si nechala stary ram, ktory ma podla mna zastaranu geometriu. Novy Fuel EX bude obratnejsi a aj lepsi a stabilnejsi dole kopcom. A nie som si isty ci vychytali vsetky muchy, ktore Blizzard mal. Volu v zadnej stavbe (pohladaj tu na fore) a v jednom teste 29 som cital, ze pri plnom zapruzeni naraza zadba stavba do presmyku. Uz si nepamatam ci to bolo specificke pre urcitu velkost. Takze ak Blizzard, tak pred kupou to odporucam skontrolovat.
18.10.2016 - 16:41:13
01
Ak 29" rm blizzarda tak samozrejme novu 2017 so 140mm zdihom. Skoda ale ze to priamo s 29" kolesami nepredavaju. Musis zobrat 27.5+ blizzarda a vymenit kolesa za 29iny (bonus su dva sety kolies na rozne jazdenie ktore moze bez problemov zamienat).
18.10.2016 - 16:53:00
01
Filip80 vďaka, takto som si tie rady predstavoval :) a nejak ma to utvrdzuje v tom že to ex 29 bude pre mňa asi lepšie :) a.ndrejko o tom blizzarde som čítal aj jeden článok a veľmi si pochvaľovali práve tú verziu ako spomínaš a najmä na tých 29 kolesách, mňa osobne ten + rozmer moc neláka, radšej by som mal 1 poriadný bajk na všetko, nejazdím dh, veľké skoky takže na také to moje klasické povedzme že trail/am jazdenie a radšej som za jedny poriadne kolesá ako 2 páry, ale chápem to a niektorí to určite uvítaju, + rozmer som skúšal len na HT, možno by som trochu zmenil názor, keby skúsim toho blizzarda + no ten nebol vtedy žial k dispozícii, ale myslím že to bude dosť populárny bajk a k tým deore brzdám, asi mám len predsudky, lebo som jazdil vyššiu radu, no asi to che skúsiť, možno to nebude také zlé ako si myslím :)
18.10.2016 - 18:02:17
00
Hosť napísal:
Skoda ale ze to priamo s 29" kolesami nepredavaju.

Uz sa to tu riesilo, 29" Blizzard bude novy az na sezonu 2018, takze predpokladam, ze sa objavi najskor buduce leto.
RB avizovalo na FB, ze ich Bandit
http://www.bikeandride.cz/2016/06/rb-bandit-675-redakcni-bike-prvni-dojmy-a-nejblizsi-plany/
bude v 2017 aj v prevedeniach 140/27,5" a 120/29" :y:
Celkovo teraz "ceske" firmy produkuju zaujmave biky, aj Author Patriot je mi celkom sympaticky.
18.10.2016 - 19:23:40
00
Ako pisem 27,5+ umoznuje zmenu kolies na 29 (nie je ale znaceny ako 29 ale ako 27,5+ v troch verziach). O rok nato bude original 29ina s nizsim zdvihom - viac trailovejsie, menej enduro
18.10.2016 - 22:18:47
00
Spat k tomu Fuel Ex, za seba urcite odporucam. Je to velmi schopny bike, dostatocne lahky na rychle svihy ci celodenne vyjazdy a zaroven dost tuhy na tvrdsie jazdenie aj skoky. Aj ked ja mam karbon, hlinikove modely boli podla recenzii poddajnejsie, no to boli starsie verzie (2014). Novy model je na tom ovela lepsie, ram je cely prekopany. Kamos ma Fuel Ex 27.5, 2015 model. Ten je trochu obratnejsi ale na asfaltovej rovinke sa viacej namaka aby mi stacil. :-) A novy Re:aktiv shock je uzasna vec. Celkovo zadne odpruzenie je vyborne, skoro vobec netuhne pri brzdeni, dobre kopiruje teren, a pri slapani sa zbytocne nepohupuje (v trail mode, descent uz citit). Stale jazdim v trail mode, zamykam ho len ked taham malu na voziku.
Co sa tyka verzie Fuel Ex 8 29, 2016 model, velke plus je novy ram (lepsia geometria aj tuhost), zadne odpruzenie, boost osa vpredu aj vzadu, re:aktiv tlmic, konecne 34ka vidla a nie 32ka, vyssi zdvih (130mm namiesto 120mm), teleskopka, 750mm siroke rajdy a kratky 35mm hruby predstavec. Dalsie plus je ISCG5 uchyt na napinak a vnutorne vedenie laniek (no pre niekoho to je minus). Ako minus je cena, Deore brzdy (aj ked toto je otazne, skor je to vzladom na cenu, lebo tieto brzdy vsade chvalia) a tahsie kolesa., K tym kolesam, nie su sice najlahsie (ale ani extra tazke, z beznych OEM kolies je to taky stred) ale vydrzia vela a su spolahlive. S vybavou mam okolo 85kg, obcas skacem a zatial som ich centroval len raz. A jazdim aj v zime, bike obcas vapkujem a kolesa sa stale krasne tocia.
Kedze Blizzard 29 na 2017 nie je a 27.5+ nechces, tak hodnotim najvyssi model 2016, 70, aj ked len papierovo, nejazdil som na nom. Pohon ma tiez XT (pripadne verzia LTD ma Sram 1x11), brzdy Deore. Plus je cena, zadne odpruzenie (osobne si myslim ze Trek je lepsi, no je to vec vkusu a preferencii) a dizajn. Su to pekne biky a niektore farby su zaujimave.
Oproti Treku je podla mna minus ram (stara geo, urcite je menej tuhy, pozor na capy a ten presmyk co som spominal vyssie), nema teleskopku, vidla je len 32ka, nizsi zvih, kolesa su viac menej no name a su tazke a ram ma limitovany priestor na flasu (kvoli umiestneniu tlmica). Na druhej strane, ma velmi dobre recenzie, aj dlhodobom teste vo Vele obstal dobre a s capmi nebol ziadny problem.
Ak to mam cele zhrnut, podla mna je Trek daleko lepsi bike, ale aj si za to priplatis. S Blizzardom neurobis chybu, je to velmi dobry bike, ale v tomto pripade oproti Treku je to menej muziky za menej penazi. :-)
18.10.2016 - 23:36:27
01
keyboard_arrow_up