No, tu je to pekne zhrnute autorom knihy Mastering mountain bike skills

http://www.leelikesbikes.com/learning-to-pedal-on-flat-pedals.html

"If you have a terrible stroke, clips will help you stay attached to the pedals and possibly make more power (especially when you are tired)." - ako som pisal skor -> maskovanie chyb, aj ako pisal @bedo, pomoze to, ked je clovek unaveny

"However, clips will not necessarily make you a better pedaler."

"While you can learn to pedal well with clip-in pedals, I think flats might help you learn great habits more quickly. This is analogous to learning handling skills on flats; flat pedals teach you to move your feet with the pedals, rather than be statically fastened to them." - opat, SPDcka sice mozno zrychlia, flaty ale z cloveka spravia lepsieho bajkera;)
26.03.2013 - 10:10:17
00
kvakob, ak niekto s tým nemá skúsenosti tak si nechá samozrejme pri kúpe poradiť...to je hádam logické...to finálne doladenie už je vecou každého...v obchode ti tiež nenastavia posed dokonale, ale si ho neskôr prispôsobiš podľa seba...

pesto, zaujímavý článok, samozrejme sú situácie, kde sú flaty lepšie, ale koľko času v celodennom výjazde ti to zaberie...určite je to vec každého jedného na čom jazdí, ja už jazdím SPD 17 rokov a nič iné by som nechcel :)
26.03.2013 - 10:22:15
00
Uz si len poslednykrat rypnem:) A vyskusal si uz jazdit na flatoch s dobrymi topankami, ked vies, ze nic ine ako SPD by si nechcel;)?
26.03.2013 - 10:29:58
00
neskúšal a ani nemal dôvod...nevidím v nich žiadny prínos, v kopci lepšie nebudú, v zjazde mi až toľko nepomôžu, zašprintovať sa s nimi tiež nedá, sú ťažké, škaredé, menej vetrajú...:)
26.03.2013 - 10:33:48
00
A to vsetko vies bez toho, aby si ich vyskusal;)
26.03.2013 - 10:40:49
00
katko ja som to pisal bedovi ,lebo napisal ze netusi preco by ho mohli boliet kolena z spd
meno som doplnil neskor ,keby som vedel ze prispevok nebude hned pod tym jeho tak pouzijem citaciu ;)
26.03.2013 - 10:46:03
00
áno viem...jednoducho by som si nič iné na bike neobul...fiveteny a im podobné boty sa mi vôbec nepáčia, to že sú ťažké nemusím skúšať, váha mi to povie sama...rovnako aj to, že keď premoknú, tak z nich budú kovadliny...toto sa ti v tretrách nestane...ja už mám čosi odbikované, vravím z vlastnej skúsenosti, jazdil som aj klasické pedále hlavne v zime, ale s SPD sa to porovnať nedá ani náhodou...:)

kvakob, jasné ja som to pochopil ;)
26.03.2013 - 10:49:39
00
ja som taky polovicny SPDckar :lol: hovoria o tom aj moje jednostranne SPD pedale. pri cestnom vyjazde mi vyhovuju dobre drzia pri vacsej kadencii nohy v pedaloch tam mi to vyhovuje kdezto v lese som uplne mimo tam sa proste zapnuty necitim vo svojej kozi :( tam jazdim na volno. skusal som aj nasilu nech si zvyknem ale neuzijem si tu jazdu, som neisty mam nejaky blok z toho alebo co :D
uz tu bol nazor ze to je take polovicne, nemastne neslane ale prave take mne vyhovuje.
26.03.2013 - 11:19:49
00
ja zas od kedy som zacal jazdit spd tak ked idem na biku len v obycajnych botach tak to neni ono a aj v zjazdoch a rozbitejsich pasazach sa citim istejsie ked mam nohu zacvaknutu :-) ale na druhej strane na flatoch som stal mozno raz na kamosov DHcku
26.03.2013 - 12:02:52
00
teda ten moj hai... :l:

Prílohy:

P1011731.JPG
P1011731.JPG 896.29 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2013 - 12:17:21
00
Ja som mal flaty a na rozbitych pasazach a rockgardenoch mi stale sklzla noha ... preto prechadzam na SPD :) som skusal na brachovom bajku lebo on jazdi spd a pre mna je to uz ina kava :) ALE kazdemu vyhovuje nieco ine niekomu SPD, niekomu flat nekomu sa paci jazdit XC dalsiemu DH dalsiemu enduro tak preco sa tu hadat co je lepsie :)


Naposledy upravil kenty dňa 26.03.2013 - 12:26:26, celkovo upravené 1 krát.

26.03.2013 - 12:24:35
00
Pekny hai .. nech sluzi :)
26.03.2013 - 12:25:18
00
počkaj až pojazdíš v dlhšie v blate, to ti potom ten Salamander dlho nevydrží...:)
čo to trepeš bratm :rofl: :rofl: keby si vedel kolke zatopene zvaznice presiel raz ma to blato normnalne zastavilo a peso osm cez to nemohol prejst som volal o pomoc na traktoristu kusok odomna ktory sa na mna vysral :D nakoniec som sa musel v potoku umyvat aj z byciklom .... :D nikdy s nim nic vazne nebolo az na jeden incident ale to bolo kvoli mojej blbosti nie vadou bycikla .... myslim si ze ked sa o svoj stroj dobre staras vydrzi ti dlho a moze to byt aj nejaky korejsky shit z pchjongjangu :rofl: :rofl: :rofl:(len prirovnanie) :) :D :lol:
26.03.2013 - 14:11:47
00
si ma nepochopil...ale to bude zrejme tým, že si ešte nemal to šťastie jazdiť dlhšie v blate...ide o to, že ten plášť je pre ten rám moc široký a môže sa stať, že ti zničí rám...nie je to nič výnimočné...;)

niečo takéto mám na mysli, ale snáď sa ti to nestane :)

www.bike-forum.cz
26.03.2013 - 14:32:19
00
tak toto je už slušná hobľovačka, predpokladám, že jazdec si nič nevšimol?
26.03.2013 - 15:20:34
00
keyboard_arrow_up