ano sak ja tiez ficim na bazarovych komponentoch niekedy ked clovek ma rozum a vie sa v tychto veciach orientovat da sa velmi dobre nakupit :D :) inak neberiem to ako urazku len pripominam :D :) hadicku som prave prehodil na spravne miesto padli za obet 3 zatahovacie pasky :sweat: :rofl: musel som dat nove :D :D len ma to tak znervoznuje ze je ta hadicka blisko tociaceho sa kolesa :D preto som to nejako intuitivne dal zvonka :D
25.03.2013 - 22:39:50
00
Ospravelnujem sa, nemyslel som to ako urazku,

v pohodicke :D :)
25.03.2013 - 22:43:22
00
Felip to poznám ten hluk čo narobia :D najviac som šiel dole kopcom 69km/h a ten hluk bol už príliš velký :D
No ved to alebo ked som isiel po novej cyklotrase proste novy asfalt cerstvy boze ten zvuk bol fakt :lol: :lol: :lol: a to pri 30 km/h nechcem ani vediet co sa bude diat ked pojdem natom na lysu horu do ceska a otial po tom dlhom zjazde tiez takych 70 km/h ak valivy odpor dovoli :D to bude pocut az do cadce :D ale to az niekedy za mesiac dva podla toho kedy sa im tam tie dva metre snehu roztopia
25.03.2013 - 22:47:55
00
Nazdar sused. Odteraz si môj sparing partner :D

Kludne susedko :D :D niekedy zajdeme na lysu horu ... :D
25.03.2013 - 22:52:15
00
počkaj až pojazdíš v dlhšie v blate, to ti potom ten Salamander dlho nevydrží...:) a netvrdil by som, že by ľuďom SPD-čka škodili, práve naopak...investujú hlavne do vhodnej obuvi a nejazdia v kadejakých pofidérnych teniskách s nevhodnou podrážkou ;)
26.03.2013 - 08:36:52
00
Osobne som sa SPD-iek bal, hlavne, co to bude robit v terene, v septmebri som si zaobstaral 520-ky a som spokojny, zatial bez padu. Akurat sa zatial neviem vypnut v strmom kopci, ked to uz nevladzem utiahnut.
26.03.2013 - 08:51:30
00
investujú hlavne do vhodnej obuvi a nejazdia v kadejakých pofidérnych teniskách s nevhodnou podrážkou ;)

toto! Tuhá podrážka je základ a aby sa potom nešmýkala, tak ju treba nejako do pedálu zacvaknúť => SPD.
26.03.2013 - 09:11:37
00
netvrdil by som, že by ľuďom SPD-čka škodili, práve naopak...investujú hlavne do vhodnej obuvi a nejazdia v kadejakých pofidérnych teniskách s nevhodnou podrážkou ;)


Nechcem zacinat flame o flatoch vs. naslapoch. Oboje maju svoje miesto a pouzitie.

Nikdy som tiez nepovedal, ze ludia maju jazdit na plastovych pedaloch a v teniskach od cinanov. Ovela lepsia kombinacia su dobre flaty a vhodna bajkova obuv ako 5.10, Teva, Giro atd. Este detail, vhodna bajkova obuv neznamena tvrda podrazka.

Sam som jazdil par rokov na naslapoch a teraz uz treti rok na flatoch. Co sa tyka techniky, tak flaty mi toho dali rozhodne viac. Tiez som si vyskusal, co je to bolest kolien z SPDciek..

S SPDckami to mas ako s tretrami pri behani na drahe. Trenujes v "obycajnych" teniskach a tretry s hrotmi pouzivas len na preteky, kde ti na tu konkretnu prilezistost ponuknu vyhodu. Keby si v tretrach behal stale, rozhodne ti to neprospeje.
26.03.2013 - 09:12:20
00
toto! Tuhá podrážka je základ a aby sa potom nešmýkala, tak ju treba nejako do pedálu zacvaknúť => SPD.


Nie je, tuha podrazka je potrebna IBA pri SPD, nakolko stycna plocha nohy s pedalom je velmi mala (asi 1cm2) a tlak na chodidlo by bol prilis velky. Preto maju tretry uplne tvrdu podrazku, aby sa sila rozlozila a na pedal prenasala s nizsim tlakom na chodidlo.

Pri flatoch je stycna plocha ovela vacsia (100cm2 a viac), noha sa teda ma o co opriet a silu prenasat.

To, aby sa podrazka na pedali nesmykala, zabezpeci kvalitna obuv na flaty. Ked na pedal polozis 5.10 topanku, tak ju neposunies ani ked chces, musis ju zdvihnut a znovu polozit.
26.03.2013 - 09:16:47
00
ja netvrdím, že si to povedal ty :) ja len hovorím ako to je...koľko ľudí si ti fiveteny kúpi? z 1000 tak 1...drvivá väčšina čo nejazdí SPD používa nevhodnú obuv...SPD navyše "núti" človeka šliapať správnou časťou chodidla, nehovoriac o tom, ako vyzerajú kľuky keď jazdíš v "poltonových" botách...;)
26.03.2013 - 09:24:13
00
vrelá vďaka, už len čakať na počasie aby som to mohol odskúšať po horách...som zveadvý čo ten karbón bude robiť :) Trošku sa bojím :D Ale poriadim potom nejaké lepšie foto ;)

Neboj sa nič, mám podobný, vlaňajší model GTC PRO, a oproti starému biku je to poriadny rozdiel, len som si ho tiež veľmi neužil :)
26.03.2013 - 09:37:15
00
Pesto: to je možné, ja som na SPD odjazdil minulú sezónu a vyhovujú mi - okrem tuhej podrážky aj to pevné spojenie s pedálom, hlavne keď som unavený. Ani žiadne bolesti v kĺboch nenastali a pravdu povediac ani netuším, prečo by mali. Samozrejme však akceptujem, ak niekomu vyhovuje niečo iné.
26.03.2013 - 09:38:38
00
Kluky sa osuchaju, to je pravda. Cenovo tie 5.10 s flatmi ale vyjdu porovnatelne ako spd s tretrami..

Spravna cast chodidla je diskutabilna. Cital som clanok o testoch, ktore robili s top cestnymi cyklistami, kde porovnavali upevnenie nohy pod palcovym klbom a upevnenie v strede chodidla. Pri upevneni v strede chodidla dokazali preniest vyssiu silu. Clanok sa mi teraz nedari najst.

Iny priklad: predstav si, ze das metrovy drop na placku. Co sa ti deje s clenkom, ked mas nohu napevno pripojenu k pedalu pod palcom vs. ked mas nohu volnu a mozes ju posunut trochu dopredu a zmensit tak paku na clenok?

A do tretice:) Pekny clanok ako je to v MTB s dokonalym kruhovym slapanim.. http://www.pinkbike.com/news/Which-Muscles-are-Really-Used-During-the-Pedal-Stroke-2012.html

Opakujem, nie som proti SPDckam, maju svoj vyznam (90+% TOP zjazdarov na pretekoch uz jazdi na SPD). Nesuhlasim ale s tym, aby sa automaticky "odporucali" kazdemu bajkerovi. Ruku na srdce, kolki z vas jazdia SPD preto, ze ich jazdia aj ostatni/je to in/odporucil mi ich predajca, a kolki z vas tym sleduju nejaky konkretny ciel?
26.03.2013 - 09:44:01
00
bedo ,ak su kufre nespravne natocene,tretry by mali byt v uhle v akom chodite-stojite-paty mierne ku klukam vacsinou,mozu boliet kolena,slachy atd.
26.03.2013 - 09:48:27
00
pesto-pri tej pake na clenok ,ale zase "pomoze" ta pevna podrazka,edit"+ pedalova klietka jazdil som spd s makkou turistickou podrazkou tam ta paka plati..."nikdy" viac :)
26.03.2013 - 09:54:42
00
keyboard_arrow_up