A strmene zle nastavene/vypodlozkovane. Hlavne na zadnom kotuci vidno, o kolko menej brzdnej plochy sa vyuziva nez by sa malo.
02.09.2015 - 11:34:06
02
Shimano platničky majú jemne skosenú hranu, ked sa zabehnú budú brzdiť celou plochou ...
02.09.2015 - 11:37:28
00
No ale na tom zadnom kotuci je nevybrzdenych viac ako 20% plochy. To asi nebude skosenou hranou. Btw. moje Shimano platnicky ziadne skosenie hran nemaju. Ani nechapem, na co by to bolo dobre.
02.09.2015 - 11:41:48
00
No ak sa môžem vyjadriť...Pri preberaní biku som sa hneď naje..al , že to čo za gumky tam drbli. Predajca , že nech skusim , su na nich dobré hodnotenia. No a testol som ich na Garde, výšlap stopu drží na každom povrchu v prudkých step zjazdoch by mohli byť tlustejšie , ale ich grip je daný super mäkkou zmesou a tu je ten problém...Na to že su to 2,2 po asfalte su to riadne kotvičky :D. Oproti HD 26 palcov 2,35 akoby ste tahali za sebou kládu...Na to moje jazdenie uplne stačia , su to TLR , ale mal som ich s dušami a ani jeden defekt...Pritom ,kto bol na Garde vie aké ostré tam sú skalky a má to aj zosilnenú bočnicu , čo som ocenil asi najviac, pretože tie bočné rezy boli vidieť , ale bez prerazanie a defektu...Bike bol fungel nový a kotúčiky som len zahrieval na pracovnú teplotu...

Jezus ja osobne mám SLX, XT a teraz som menil aj brzdičky na Scalpely za XTR...a čo povieš? Všade ich takto ***** obrusuje ...vraj to časom sadne . tak neviem mám na tom málo najazdené...SLX 200 km a , musím konštatovať , že sa to začalo obrusovať bližšie ku stredu, XT ani XTR zatiaľ nesadli ... Ako hovoríš došiel som do servisu , že ako ste mi to osadili , ale oni , že skúsenosti hovoria že sadnú...Podložkovanie , montované aj originál Shimano komponenty , tak neviem...na Avidoch som to ani raz nepozoroval , na Shimanoch stále...tak teraz babo raď :D
02.09.2015 - 11:44:03
01
No ale na tom zadnom kotuci je nevybrzdenych viac ako 20% plochy. To asi nebude skosenou hranou. Btw. moje Shimano platnicky ziadne skosenie hran nemaju. Ani nechapem, na co by to bolo dobre.


Ja mám Ice tech všetky a všetky sú takto " zle " šúchané...máš aj ty ice tech kotúč aj doštičky?


Naposledy upravil Ramon1 dňa 02.09.2015 - 11:54:29, celkovo upravené 1 krát.

02.09.2015 - 11:47:53
00
Mne pride ta brzdna plocha divna, tak ale Icetech platnicky som v ruke nemal, tak hadat sa nejdem. Snad ti predavaci vedia co hovoria. Inak z fotky sa zda, ze ziadne podlozky medzi strmenom a adapterom nie su, ale ak tam nahodou nejaka podlozka je, tak ju vyhod.
02.09.2015 - 11:48:52
00
Ramon1 ako si spokojny s odpruzenim?
02.09.2015 - 11:53:16
00
tu na fore to už vela ludí riešilo že to brzdí túto plochu, ale po čase to prejde...
02.09.2015 - 11:56:25
00
No ja som teraz asi 3dni do zadu menil platne so sinitracov na kovove na kotvach m785b a obe mali skosene spodky, ked som tam ich tam daval tak bol problem tam narvat novy kotuc k novym platiam.proste nebolo miesto.bubny boli uplne zatlacene aj tak sa to trochu skrelo o kotuc.po par km to preslo.tie hrany mi pridu ako nabehove aby si v takomto pripade ten kotuc tam aj narval do toho velmi uzkeho priestoru od novoty..celkoco to maju vsetky platne od g01 po g03 na moje brzdy..ps brzby ucinok pri metal oproti resim platniach je znacny,ina liga.zial aj ten zvuk a skripanie je znacne vacsi :( brzdna plocha bez podloziek sadla aj vpredu aj v zadu presne..
02.09.2015 - 12:06:44
00
Mne pride ta brzdna plocha divna, tak ale Icetech platnicky som v ruke nemal, tak hadat sa nejdem. Snad ti predavaci vedia co hovoria. Inak z fotky sa zda, ze ziadne podlozky medzi strmenom a adapterom nie su, ale ak tam nahodou nejaka podlozka je, tak ju vyhod.


máš pravdu ani ja tam na fotke nevidím žiadne podložky, a jedine ako by som to dostal nižšie je zbrusuvať adaptér a to ja nechcem...No poviem ti , aj mne sa to na tej fotke javí dosť" čudne" , kolko tej brzdnej plochy vôbec nie je využitej :geek: ...Počkám a ak to nesadne budem reklamovať

zt0350 tak poviem ti to úprimne, ja nie som žiaden tester ani mega odborník na pruženie , ale ako celok to funguje k mojej spokojnosti. Predná Lefty SuperMax ide ako super, nezanára sa do zdvihu pri prudkých klesaniach , stopu aj pri pružení drží spoľahlivo , nekrúti sa vôbec, no horšie papká drobné nerovnosti- je to dané snáď konštrukciou a charakteristikou konceptu a možno sa trošku rozchodí . Mám na nej len 150 km na Garde, no ak porovnám ako som ju tam doniesol a ako sa rozchodila tak je to neporovnateľné...Na skalpely mám tiež lefty a poviem za mňa absolútna spokojnosť. Pecky to spapká všetky a že to neberie kamienky to ma osobne netrápi...Zadný " bajkonur" mám obdobný na mojom Scott Genius a som na takýto koncept pruženia prepákovaného jednočapu adaptovaný...Na Jekyll-e som využíval climb polohu 95 mm vo výšľapoch a zjazdoval som na 160 a paráda , pričom nemeníš len zdvih ale aj geometriu. Predok sa oproti Geniovi dvíha podstatne menej a stabilite ani nehovorím...Predná vidla je brutálne podkopnutá , ako by som sedel na freeride, pričom borci čo tam mali LV 301 sa mi zdali , že majú AM a nie endurá...Stopu to drží krásne , s uzavretými točkami je trošku problém , geo je ladená viacej do rýchlosti a stability. Lefty ti nedovolí otočiť " kormidlom " doľava tak ako doprava- ochrana rámu pred dvojkorunkou aba pri max.vytočení nepoškodila rám . Bike splnil moje očakávania no uprimne som z neho nevytrieskal ani polovicu jeho potenciálu...priznávam
02.09.2015 - 12:17:13
02
Ramon1: nic neries, tu ti skritizuju vsetko aj tam, kde sa nic neda najst, nieco najdu. Povodne moj prispevok mal vyjadrovat nejaku vtipnu pointu, ktora sa zvrhla :D . A okrem toho, staci aby si sa len v naznaku mohol prehresit proti nepisanemu kodexu AM/EN a uz si v prdeli :) .. viz. pneumatiky :lol:

edit: musim si kopnut tiez, ked uz ta nacali .. co ta vidlica, nie je nejaka divna ? :^)
02.09.2015 - 12:24:19
00
...he-he-he je na pi..u , nekúpiš ?
02.09.2015 - 12:26:49
00
jj, chyba jej druha polovica :lol:
..inak ten hlavovy je 67, to zase nie je nejak moc polozene...prechadzal si na to tiez zo 70° ako ja ?
02.09.2015 - 12:33:32
00
stale "lepsie" ked sa riesia plaste,co maju s jazdou aj nieco spolocne ,ako ked niekto riesi ze: "ty mas elastaky ,tak nemozes mat chranice ci jazdit AMEN.... :lol:
02.09.2015 - 12:35:14
00
No akoze neviem co by na tych brzdach malo sadnut,mne to tiez nebrzdi na celu plochu chyba tomu asi 1 2 mm takze to neriesim ale hento je uz moc,upravil by som ten adapter
02.09.2015 - 12:57:28
00
keyboard_arrow_up