Chcel by som is kupit novy bike a neviem sa rozhodnut. Nema niekto skusenosti s YT-industries a Canyon? su to pomerne nove znacky tak sa pytam .....
http://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=2098 tento je so vzduchom
http://www.yt-industries.com/shop/index.php?page=product&info=154 alebo
http://www.giant-bicycles.com/cs-cz/bikes/model/reign.x.1/5700/39244/ tento je s pruzinou
...radsej by som chcel mat pruzinu no aj tie vyzeraju dobre.. bude mi velmi vadit vzduch ak teraz mam 160 vzadu pruzina a 160mm vpredu ..
26.04.2011 - 23:44:37
00
...ono je dost tazko ti poradit, kedze najlepsie by pre teba asi bolo, si kazdy z tychto bikov osobne vyskusat a sam zistis, ktory z nich ti najviac sadne
...pri YT-Industries a Canyon bohuzial nemas moznost zajst do kamenneho obchodu a vyskusat si demo model, pretoze tieto dve znacky predavaju svoje biky len prostrednictvom online shopu
...a co sa tyka toho Giantu:
...presne pre tento model som bol na 95% rozhodnuty, ze ho beriem, lenze nechcel som ho kupovat len tak "naslepo", podla nejakych recenzii, ci testov, proste som si ho potreboval aj vyskusat ako sa na nom jazdi a tam som ostal dost zaskoceny, pretoze ram vo velkosti M, ktoru si kupujem uz roky, mi na moje prekvapenie absolutne nesadol a doteraz nechapem preco
...velmi som chcel ten bike, ale nakoniec som sa rozhodol, ze radsej ëë
...predtym som mal Spesl Enduro '07 vo velkosti M, kupoval som ho "naslepo", co bolo dost riziko, ale ten mi sadol ako uliaty
...takze neviem, kupovat bike za take peniaze len podla vybavy bez toho, aby si sa na nom previezol je velka loteria, ktora ti ale moze sem-tam vyjst :rock:
27.04.2011 - 06:00:21
00
Zalezi co od toho biku cakas ty...preco menis,chces na nom viac blbnut alebo skor jazdivejsi bike...?Ak si zvyknuty na pruziny tak ti pride vzduch necitlivy,ale zase sa tak nebude pohupovat ak chces jazdivejsi...
Reign X je fajn univerzal,keby nepraskali zadne stavby vsak Bobo :lol: a subjektivne sa mi z nich paci najmenej...zase na druhej strane Maestro je nehupava zehlicka a na pruzinkach od Foxu...
YT Noton by som nebral koli vidlici a neviem ako je na tom M.Roco.
Co sa tyka Canyonu,skor by som asi pozeral po Torque(stvorcap),neviem ako sa bude chovat ten prepakovany jednocap Strive...Torque je dobry univerzal, a ten Strive zase vyzera geometriou jazdivejsie.
Skus si porovnat geometrie na co si zvyknuty od Endura podla toho co od noveho biku ocakavas.
27.04.2011 - 08:40:43
00
Dobre popozeram...diki za rady
27.04.2011 - 14:20:02
00
este to ze tebe(billyroman) bol ten giant reign maly? neviem ako myslis nesadol...
27.04.2011 - 14:22:15
00
a warzone co myslis tym ze je zla vidla? Rock Shox lyrik nie je dobra? chod alebo kazi sa?
27.04.2011 - 14:32:14
00
ja by som bral YT-industries, ked raz budem velky a budem brat este jeden bike niekedy tak urcite od tejto firmy.mam play a nelutujem. ale rocnik 2010. BTW: z tych troch sa mi vidi ze ma aj naj tlmic, s vahou je to asi tak v strede aj ked neviem kolko vazi ten giant.a za dalsie. budes origos 8)

chzgifs.files.wordpress.com
27.04.2011 - 19:38:22
00
a warzone co myslis tym ze je zla vidla? Rock Shox lyrik nie je dobra? chod alebo kazi sa?

že tá verzia čo je tam nemá vysokorýchlostnú expanziu.
27.04.2011 - 20:13:33
00
Napr.aj to,ale vzduch od RS no more.Tecie to,fuci to,chodi to necitlivo a nakoniec to chytilo aj vakel (mne s tou citlivostou trochu pomohla tuning uprava u Milana Slanca,ale po prerabke na coil je to ina pesnicka).Ako nevravim,ze ten Noton je zly,len upozornujem na tu vidlu a recenzie na Roco by som si tiez preveril...
Stale si nepisal akym stylom jazdis,ci chces jazdit aj 50km AM vyjazdy,ci len skackat po trailoch ci vsetko naraz...Inak ten Reign X som skusal v Mku (mam 179cm) a sadol mi v pohode,treba skusit.
27.04.2011 - 20:44:40
00
Ja jazdim vsetko s jednym bikom ...takze idem aj na 50 km vyjazdy ... no nie vela ani pretekarsky ....skor tak tie skoky a trate....ja mam 186 cm a teraz mam Giat reign X1 2009 a menim koli vybavee a velkost mi je mala a mam M
27.04.2011 - 22:47:14
00
este to ze tebe(billyroman) bol ten giant reign maly? neviem ako myslis nesadol...

...no neviem proste mi nesadol, sam som z toho debil :nod:
...meriam 178cm, velkost ramu bola M, dokonca som tomu ani nechcel velmi verit, ze je to M-ko, tak som si aj premeral sedlovu trubku a bola to velkost M :geek:
...no zdal sa mi nejaky kratky a aj posed bol trochu zvlastny, kamos sa bol na nom tiez previezt, co je o par cm mensi ako ja a tiez hovoril, ze ten ram je nejaky divny, tak neviem, asi sme obidvaja *****, co uz :D
...btw poslednu dobu sa dost casto pozeram po Canyon Torque :$
28.04.2011 - 05:36:25
00
Takze AM/EN :) Ber Torque,s tym vyberom nemas co pokazit...Ktory uz od financnych moznosti,na to zeby si cosu ujazdil aj 7Trailflow...
28.04.2011 - 13:02:54
00
Warzone

To je co za kravinu?Lyrik je Enduro vidlicka ako sa patri!Chodom si myslim ,ze tie vzduchove verzie nebudu partit pod spicku citlivosti,moju Soloair som daval tunit,lebo sa na moj vkus prepadala do zdvihu ked netrebalo,ale teraz nadhera,Van by som za nu nevymenil,aj ked Van je tiez fajn vidlicka,ten krasny maslovy chod Lyrika mi chybal :smirk:

:lol:
28.04.2011 - 20:57:00
00
...si mu dal :P
29.04.2011 - 05:04:52
00
tecumseh :) aaaaano,viem aky som mal na vidlice nazor asi pred rokom-dvoma,ale...zrovna vcera sme sa o tom rozpravali s kamosom...na Lyrika som nedal dopustit kym nezacal blbnut-ako som pisal "stracal" olej bohviekde,pustal tlak a pokym som nevidel creva Fox vs. RS.Mam doma aj Vana a oproti Lyrikovi je to maximalne bezproblemova vidlica s peknym citlivym chodom.Ale ako pisal myslim Stano pracuje dost vo zdvihu,oproti vzduchovym vidliciam,ktore pri spravnom dofuknuti sice neberu kazdu drobnost,ale maju proste iny, vzduchovy chod.
Jednoducho neda sa hodit prispevok z pred roka-dvoch a vzdy sa s tym na 100% ztotoznit,nazory sa vyvijaju na zaklade dalsich skusenosti...vtedy som to videl tak a viem preco,ale teraz by som sa jednoducho bal brat vzduch od RS.
29.04.2011 - 08:07:52
00
keyboard_arrow_up