Zdravím všetkých.
Rozhodujem sa pre kúpu full bicykla mezi GT FORCE X Sport a GIANT Trance 2.Viete mi poradit,poprípade napísat vaše skúsenosti,poznatky (určite tu niekto má) s týmito dvoma bicyklami.Zaujíma ma vsetko prečo GT FORCE X Sport 27.5 2016/2015 ,alebo GIANT TRANCE 27.5 2 LTD 2016/2015.Ktorý je podľa vás lepší,kvalitnejší a zaujíma má aj kvalita jednotlivých komponentov na bicykloch. Vopred vám dakujem za odpovede,určite mi pomôžu pri výbere.
03.09.2016 - 20:19:12
00
force je tazsi, tuhsi lepsi na tvrdsie jazdenie, na mna posobi ako tank :D ....ked chces jazdit miernejsie, menej narocne traily, tak urcite bude lepsi, lahsi, sviznejsi trance...citlivost zadnych stavieb je na podobnej urovni :)
03.09.2016 - 21:07:09
01
Giant Trance má vzadu MAESTRO (a velmi ho chvália v recenziach!) Trance 2 som skúšal a je to vozenie,ako v bavlnke.Vidlica a tlmič FOX pracujú super. GT som neskúšal,ale tiež sa mi páči.
03.09.2016 - 21:22:12
00
no ked ti ide prioritne o jazdu ako v bavlnke tak skus force ;) lepsiu zehlicku som zatial este neskusal (skusal som aj trance)...na slapacie vykony bude lepsi trance...
03.09.2016 - 21:40:55
00
NIE nejde mi o jazdu ako v bavlnke,ale tak sa mi na nom vozilo,ked som ho skúšal. Chcem bike,ktorý niečo vydrží a bude pekne žehlit terén.
03.09.2016 - 21:47:40
00
Zdravím. Neviete poradit,kde SR alebo aj ČR predávajú GIANT za najlepšiu cenu? Dik za typy.
25.09.2016 - 12:35:28
00
Mozno aj tu https://www.giant-bicycles.com/sk-SK/news/article/title/14541/
29.09.2016 - 19:52:54
00
Ahoj, nemas záujem o bazarovy? http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/279757/giant-xtc-napa.html
29.09.2016 - 21:20:49
00
Dik tento urcite nie
29.09.2016 - 21:26:31
00
Ahoj. Podla toho co som za 2 roky vysondoval v predajniach Giant na Slovensku a v Cesku, kym som kupil ten svoj, tie biky uz mozu byt znacne vypredane ... tak by som moc neotalal, pripadne v opacnom pripade pockal na 2017 modely, ktore vyzeraju tiez super...
A co nan poviem? Trance je pomerne lahky trailbike, takze to je vsestranne rychly bike, v beznych slovenskych lesoch ho nezaskoci ziadny teren, ani v Alpách alebo na lahsich tratiach v bikeparku tiez nemal problem... ja som akurat menil kokpit, dal som sirsie rajdy a kratsi predstavec - je to dost individulane, ale vycitali mu to aj v testoch a recenziach
29.09.2016 - 22:59:33
00
Dik Descartes. Akurat mam od stredy na 6 dní pozicaného testovacieho Gianta Trance 27.5 2-2016. Tak ho skúšam.Zatial som sa vozil len tak po bežných lesných cestách (skúšal brzdy, vidlu, tmič a tak) a dnes sa chystám na dlhší výlet do lesa, tak sa teším. Ale zatial je super a vo velkosti L mi sedí parádne.
30.09.2016 - 05:39:01
00
Správny prístup! Ideálne je si to vyskúšať. A 6 dní je kráľovská doba. Ja som skúšal viaceré biky na bikefestoch v Kálnici, ale na 1 bike som mal iba hodinu, tak dojmy mohli byť skreslené, ale vlastná skúsenosť ma nasmerovala za výberom...
Dôležité je nastaviť správny SAG a odskok odpruženia, s čím som ja experimentoval pár týždňov :-D
Ja osobne na odpružení režim firm vôbec nepoužívam, režim medium je fajn na šlapavé úseky a soft otvorí plný potenciál biku v teréne. Táto možnosť naladiť bike za jazdy sa mi páči. Mimochodom na webe FOX je dobre popísané nastavenie odpruženia.
30.09.2016 - 09:18:09
00
Tak som uz doma. Išiel som uz o 07:00 kedze som sa nevedel dockat a som spokojný az na tie brzdy shimano M615.Nie ze by zle brzdily,skôr mi vadili tie páky,pri ktorých sa nedá nastavit chod.Ale skôr ma zaujíma správne nastavenie a používanie vidlice Fox 32 a tlmica Fox. Na full biku som takto v lese jazdil prvý krát a kedze s tým nemám skúsenosti,tak som si to celé az tak neuzil a predpokladám,ze aj celý potencial tohto bicykla. Budem rád ak mi poradíte,ako to správne nastavit,kedy a na ktorých polohách mám mať prepnutú vidlu a tlmič kedze majú 3 polohy. Myslím si,ze bicykel je to super len to vediet správne nastavit a používat vtedy ked sa má(myslím pruzenie). Dakujem
30.09.2016 - 12:54:25
00
Chápem. Keď človek skúma niečo nové, tak si to nemusí tak užiť... ja to tak mávam s novými slúchadlami-toľko analyzujem ako hrajú, že si hudbu vôbec tak nevychutnám :-) :-D to je to isté...
Trochu ma prekvapuje, ze ti vadili tie brzdy... No, odpruzenie Fox je navrhnute pre súlad trojpolohovéhu systému na vidlici rovnako ako na tlmiči, teda že je vhodné mať na vidlici nastavený rovnaký režim ako máš na tlmiči. Tie režimy sú tam vyznačené so smerom otočenia páčky. Treba poskúšať, rovnako ak budeš mať svoj, rôzne tlaky vzduchu a aj mieru tlmenia odskoku-tie červené točítka-zvyčajne sa vidlica nastavuje trochu rýchlejšia ako tlmič... tu je to dobre popisane:
http://www.ridefox.com/2016/subhome.php?m=bike

Video z výborného GMBN kanála:
https://youtu.be/GhTZtLJ79J0

Úsmevné video od Foxu:
https://youtu.be/dh2Q7Fu2pfA
30.09.2016 - 20:05:36
00
Dakujem. Pri tych brzdách mi vadili len tie páky(neda sa nastavit poloha paky). Shimano su vyborne brzdy mal som XT čka 775 a boli super. Sam som si ich aj odvzdusnoval a robil servis. Este ma zaujíma, ked jazdím v lese/terén,kamene korene a pod. a idem do kopca tak pruzenie asi vypínat (aj vidla aj tlmic) a dole kopcom ho zase zapínat ako si písal v rovnakých polohách? Možno sa to bude zdat niekomu kto bezne jazdí na celoodpruzenom bicykli smiesne ale nemám zatial skúsenosti s full bikom a rád si necham poradit.Dva krát sa mi dnes stalo,že pri zjazde dole kopcom zo zapnutým pruzením na vidle ma stiahlo do jednej strany mimo stopu a neviem ci je to pruzením alebo náhoda.Terén štrk a kamene.
30.09.2016 - 20:25:26
00
keyboard_arrow_up