.....poradte aky ...ci celoodpruzeny alebo hardtail..???


hardtail
14.09.2009 - 19:35:33
00
Moj nazor je zhodny s kimlom-hardtail!!!
14.09.2009 - 20:35:50
00
tak toto vlakno to je teda riadna perla... :sweat:
14.09.2009 - 23:12:53
00
ja som za full určite si to teraz viac užívam niežeby predtým nie ale technickejšie traily stoja za to :) a jazdim sem tam aj maratony
Vyskúšaj na niekoľko výjazdov jedno a druhé nech vieš o čom to je - teraz nie je problém požičať testovacie biky
14.09.2009 - 23:24:15
00
Kúp si určite celoodpružený s nejakým dobrým tlmičom. Teraz mám KONA FOUR :y: . Teraz je v Kaktus Biku za 700 Eur a za tu cenu to stojí. ;) . Má uzamykateľnú vidlicu, ale tlmič nie(ale je vzduchový). Predtým som mal hardtail, ale ten dáva do zadku také šupy, že som mal vždy na druhý deň modriny. Kúp si Author alebo Konu, tí majú najlepší pomer cena/značka. A keď chceš FOX vidlicu aj tlmič, kúp si Konu four Supreme. Ale tam už je cena nejakých 2000 euro vyššie :o . Ale keď na to máš, všetko je OK.
15.09.2009 - 15:20:52
00
Predtým som mal hardtail, ale ten dáva do zadku také šupy, že som mal vždy na druhý deň modriny.

Omg, najskôr to asi chce naučiť sa jazdiť, až potom radiť...
15.09.2009 - 17:11:55
00
jammin ja si myslim ze ked si ho clovek posklada ma vacsiu moznost najst to co chce....a co mi nemoze sediet nechapem..... kolesa dam mavic crossmax slr,komplet xtr, vidlu fox, sedlo selle italia sedlovku riaditka predstavec Ritchey carbon.......a dobry ram.......a potom uz len trenovat...... nechapem co mi nemoze sediet???? max vymenit sedlo alebo predstavec....
15.09.2009 - 19:42:19
00
nechapes, ze skladanim po jednotlivych dieloch ta to vyjde ovela drahsie ako keby si kupil cely bike a menil veci podla chuti? :roll:
15.09.2009 - 21:26:28
00
jammin ja si myslim ze ked si ho clovek posklada ma vacsiu moznost najst to co chce....a co mi nemoze sediet nechapem..... kolesa dam mavic crossmax slr,komplet xtr, vidlu fox, sedlo selle italia sedlovku riaditka predstavec Ritchey carbon.......a dobry ram.......a potom uz len trenovat...... nechapem co mi nemoze sediet???? max vymenit sedlo alebo predstavec....


keby som mal ten cas a chcelo sa mi tak ti najdem presne taky bajk ako popisujes len tam nebude sediet mozno jeden komponent...ten predas a vymenis...za ten co chces...a budes to mat ovela lacnejsie ako ked si budes kupovat komponenty jednotlivo...ohladom toho co ti sedi a co nie...ved to uvidis ked zacnes jazdit co vsetko moze nesediet :D ale pravdaze mozes sa aj trafit...ja som rozmyslal UPLNE rovnako ako ty...a spravil som PRESNE to co chces spravit ty...ale dnes ked uz to mam za sebou tak to povazujem za chybu (ja osobne) a chcel som sa s tym s tebou podelit...
15.09.2009 - 23:37:43
00
bike sa skladá vtedy keď máš dostatok love a chceš si vyskladať niečo podla seba čo sa moc neobjavuje sériovo na biku ináč je to hlúposť treba kupiť nový a postupne upgradovat ale samozrejme každého vec ja som mal seriovku 2x v živote a to v 91 a 2001 ináč všetko vyskladané podla seba.
16.09.2009 - 07:18:52
00
Rasto to znamena, ze v roku 1991 a 2001 si mal financnu krizu??? :( :( :( Teraz ked si uz "za vodou" uz len skladacky :cash: :cash: :cash:
Ja som kupil GT Force v najlacnejsej verzii "3" a ako komponenty odchadzali tak som ich menil a zaroven bike odlahcoval. Nieco som kupil z druhej ruky zhodene z noveho biku, nieco nove z e-obchodu. Momentalne mam bike s lepsou vybavou ako Force 1 a celkova suma bola nizsia ako keby som rovno kupil Force1.
16.09.2009 - 08:19:33
00
lakko v 91 som s MTB začínal som tomu prd rozumel :-) ale po 4 mesiacoch som bike prekopal a niečo povymieňal,všetko čo som zarobil išlo na prestavbu.V 01 som zobral sériový spejšilk bo v podsate na pár veci vyhovoval a to čo som chcel vymeniť som riešil hneď na mieste s predajcom ktorý vymenil čo som požadoval odpočitlal ceny komponentov a započítal tie čo som si vyhlaiadol.
Odvtedy kupim iba rám a vyskladávam ale v podstate aj tak nemám na výber lebo skladam retro biky ;) teda okrem jedného.Hlavne treba jazdiť a na to potrebuje nejakú sériovku a postupne upgradovať teda pokial nema love a nevyskladá si bike podla seba.Je hlúposť skladať niečo rok vypustiť sezónu a nejazdiť.toť vsjo
16.09.2009 - 08:32:58
00
Mozem nieco ine napisat do tejto diskusie ako BIG LOL :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ?

Staci mi len tvrdenie "chcem si poskladat bike tak do €4000 a za ram chcem dat tak €700 a dam tam Crossmaxy SLR, XTrko, Ritchey carbonove veci"
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Moj mily (tipujem nie viac ako 15 rocny "AZETak") peto007 radsej ty moj pekny prestan snivat, prestan tu pisat nazvy komponentov, co si si zistil niekde na google, ze su to tie najvyssie rady komponentov od jednotlivych vyrobcov a pekne pristan spät na zem a rovno priznaj ze ani z daleka nemas tolko penazi na to aby si si kupil ci uz ziletku za €3500 alebo mtb za €4000

Cudujem sa tu vsetkym co vobec mali tu ochotu mu radit, to naozaj nevidite ze on len sniva a nevie ani zdaleka nic o komponentoch, vyrobcoch komponentov a vobec o celom Bike-techu?

P.S: ak sa mylim v tebe Peto007 tak sa hlboko ospravedlnujem a neber moj utok osobne ale fora su plne ludi ktori sa tvaria ako najvacsi kingovia ako strasne si idu kupovat biky za €5000 a nakoniec nevedia ani len poriadne slovensky pravopis a vyjde najavo ze €5000 eurovy bike videli tak akurat na internete....
16.09.2009 - 10:37:08
00
za 700euro kupim novy full ram (dokonca mozno aj celokarbonovy), Mavic SLR sa daju zohnat za 500e, slusne hydry za 300e, lahka XC vidlia do 500e, XTR kluky alebo podobne do 300e, za zbytok 2200e kupim aj 2 x richi-tichies, vsetko nove, zo zarukou. Ceny nam klesaju, celopruziakov pribuda :!:
16.09.2009 - 10:46:15
00
2 lto ...full karbon ram za 700e...no daj??? mavic za 500e...no dalo by sa mozno...ale pochybujem...hydry za 300e tak to neni problem...vidla za 500e tiez pohoda...XTR do 300e???...neviem neviem... ak mas kamarata alebo zanameho distributora...beriem...ale "normalny" clovek sa k takymto cenam tazko dostane...a ak to chces riesit dovozom od neviem odkial...tak posielat veci na reklamaciu niekam do prdele a nemat to k dispozicii 2 mesiace (napr. cez sezonu)...je neprijatelne...ale ked su tieto zdroje dostupne pre kazdeho...tak daj vediet..budem ti vdacny... :rofl:
16.09.2009 - 12:56:52
00
keyboard_arrow_up