Sa mi paci, ze Merida drzi staly trend - radenie Deore, ale prehadzovacka XT. :-D
Brzdy su taky zakladny model od Shimana, brzdia, ale su aj brzdy, ktore brzdia lepsie. Nieco sa da vyriesit vymenou platniciek, aj ked predpokladam, ze sucasne s kotucmi. Na druhu stranu su shimana jednoduche na udrzbu a zvycajne bezproblemove.

nameless_one Co by si cakal na biku za 1200 Eur? Osobne by som povedal, ze ako entry-level full je to OK. Ak nema skusenosti s fullmi, tak si na nom akurat vyspecifikuje, co vlastne chce a casom kupi lepsi.
06.08.2015 - 07:55:00
02
no neviem, furt si spomeniem na bracha ktory (sice to uz bolo 2r dozadu) si kupoval novy bike, Moongoose Slayton Expert, RS Reba Dual Air vpredu, RS Monarch RT vzadu, Avid brzdy, Simano SLX/XT pohon, vaha aj s predalmi (vazene) 12.8 kg. A dal za to pod 1200 euri... takze odvtedy mam trosku iny pohlad na to ze co je dobry pomer cena/vykon...
06.08.2015 - 08:02:47
00
ja by som praveze riesil asi skor tu vidlu a tlmic.... poriadne brzy kupis za stovecku, co o tlmici a vidle sa povedat neda... ale proste celkovo su na tom bajku "osidene" komponenty. proste pomer cena/ vykon nic moc.

Myslel som to tak ze kym vidlu a tlmic asi horsie pochopim rozdiel v dobrej a zlej,u brzd by ten rozdiel mohol byt jednoduchsi.
Cize rozdiel v brzdach je ze brzdia horsie,teda je vacsia brzdna draha.

Este pre upresnenie narokov,ak na bajku stravim 4 hodiny do tyzdna,budem rad.Kym niekto tu dava aj 5 hodin za den,cize tym chcem povedat ze urcite niesom neaky narocny zakaznik,ci mam brzdnu drahu o meter dlhsiu,alebo kratsiu je mo sumafuk,pokial samozrejme nepojde o zivot.Naucim sa odhadnut brzdnu drahu a na hradzi si myslim to bude uplne v pohode...
06.08.2015 - 08:05:20
00
BTW co sa tej Meridy tyka, ja som na starom HTcku kupovanom pred 7 rokmi mal radenie Alivio a presmykac XT :)
06.08.2015 - 08:05:24
00
Tak ono ani 1200 Eur dnes nie je to, co bolo pred 2 rokmi. :-)
06.08.2015 - 08:07:57
00
S tym brzdenim je to tak, ze kym nevyskusas lepsie, tak ti to brzdi dobre. Hlavne tomu prisposobujes styl jazdy a neriesis.
06.08.2015 - 08:11:51
00
podla mna brzdnu drahu by si mohol mat rovnaku, rozdiel je skor v tom ze ako silno musis tahat za packy aby to brzdilo... co sa tyka tej meridy samozrejme ze si na nom zajazdis v pohode a nerozpadne sa to pod tebou za pol roka, ale ja by som za nu viac ako 1000 euri nedal. je to v podstate na urovni napr. CTM Rocker Xpert (http://www.ctm.sk/model/full/rocker-xpert/matna-cierna-cervena/) ktory (ak sa este da zohnat) tak urcite das za liter.
06.08.2015 - 08:12:02
00
Tak potom je tozdiel pre mna minimalny,takpovediac ziadny pokial nemam s cim porovnavat.
Super tak nieco take okolo litra by bolo fajn,predsalen na nom nebudem travit az taky dlhy cas...
06.08.2015 - 10:06:35
00
Myslel som to tak ze kym vidlu a tlmic asi horsie pochopim rozdiel v dobrej a zlej,u brzd by ten rozdiel mohol byt jednoduchsi.
Cize rozdiel v brzdach je ze brzdia horsie,teda je vacsia brzdna draha.

No ale čo si myslíš, že ťa nezbrzdia z 20km/h na chodníku pred predajňou?! To už je fakt sr. brzdy, keď to nedokážu. To, že to sú horšie brzdy zistíš, keď sa pustíš dole kopcom 40km/h a viac a zrazu pod kopcom v zátačke skončíš v malinčí.
06.08.2015 - 10:34:10
00
Jasne preto pisem ze rozdiel nezistim,lebo k takemu niecomu nedovolim aby prislo.Z kopca jedine Kamzik a pekna cesta,aj to najskor buduci rok a aj to pekne pomalicky,uz davno nemam 15 aby som si mohol dovolit sa niekde vytrieskat...
06.08.2015 - 10:48:03
00
Ja mam na htcku tieto brzdy a vobec to neni take hrozne,ako sa tu pise.Dopredu som dal sintrovane platne,slx icetech kotuc a su uplne postacujuce.
06.08.2015 - 11:18:09
00
Ved aj podla mna laik rozdiel nespozna nehovoriac o tom,ked nema s cim porovnavat...

Este mozem to urobit ze pred kupou noveho bajku sa prevezem na tom 15 rocnom z pivnice,potom aj 800€ celoodpruzeny bude posobit ako nenormalna pecka,progres jak svina :D
06.08.2015 - 11:23:22
00
Petovac: vyssie spomenuty Rocker Xpert jazdim, siel som z Kamzika k studnicke (nie je to draha s menom, vid mapa, modrou oznacena). Da sa to tam pustat v pohode cez 50kmh, je tam viac 180 stupnovych otociek a da sa to ubrzdit aj na poslednu chvilu :)
Iked pri kupe mi hned v predajni predavac povedal, ze jedine co by stalo hned za zmenu, su kotuce :)
Zatial som dokupil radsej teleskopku (uzasna vec!), uz prisli aj nove pneu (povodne presmykovali aj na Cerovej drahe).

Prílohy:

zjazd_mapa.png
zjazd_mapa.png 171.52 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2015 - 12:03:58
00
Vyzera fajn,dost mozne ze ho zoberiem.Teleskopka je automaticke zdvyhanie sedanky ako na kancelarskej stolicke?Dovcera som ani netusil ze nieco take je :D (na bajkoch)
06.08.2015 - 13:26:32
00
vola sa to "naucny chodnik" :)
06.08.2015 - 13:28:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up