Tak predsa Rocker? Som zvedavy ako ti sadne, ake budes mat prve pocity z neho.

Takto vyzera moj, dostal nove pedale, pneumatiky, teleskopku, napinak retaze, mudguard, ass saver..
11.08.2015 - 15:27:01
00
Jj Xpert,ten mi tu medzi prvymi poradili,potom som nasiel Meridu a obcas sa nasiel neaky ten Kellys,ale tento to vyhral hlavne svojou cenou.No prve pocity budu pretrvavat niekolko dni a to ze ma bude zadok boliet ako svina :D
Pekny,aj si upravoval trosku foto,ci je to prirodzena fotka?
Pumpu je najlepsie kupit taku,ktoru budes nosit so sebou,aby si mohol pripadny defekt na vyjazde opravit.Tie tabulkove hodnoty tlaku su viacmenej orientacne a od nich je dobre sa odrazit.Ale k spokojnosti to aj tak nafukas len tym ze skusis ako sa Ti jazdi... Ci to neni tvrde,ci nedavas dorazy a pod...

A ako sa opravuju defekty? :D Naposledy sa dusa ponarala pod vodu aby sa zistilo kde je diera...V meste si myslim ze mi az tak vela defektov nehrozi...
Co je to davat dorazy?
11.08.2015 - 15:33:10
00
pumpu kazdopadne potrebujes.... a ked mas full, tak potrebujes pumpu na kolesa a je urcite dobre mat aj pumpu na tlmice/vidlice (da sa vzdy najst niekto v okoli kto ju ma a pozicat si ju ale... z vlastnej skusenosti, je lepsie mat svoju).... ..... kompresorom sice nafukas kolesa ale ani vidlu ani tlmic nie lebo tam idu vacsie tlaky ako dokaze bezny kompresor dat..... navyse, vzduchove patrony su relativne male takze tam ide malo vzduchu ktory musi byt presne nadavkovany aby to plnilo ucel a bolo to nafukane ako potrebujes (preto maju pumpy na vidlu manometer aby si videl presne kolko tam davas)
.... ale zase to nieje az taka polozka.... normalna pumpa stoji okolo 10-15 euro a pumpa na vidlu okolo 25-30 euro prehlad pump ... alebo kukni ine e-shopy napr. :sun: cycle
11.08.2015 - 15:50:34
00
No ved to asi az o rok budem riesit,ci ako casto treba dopumpovavat odpruzenie?
Nikto asi nema ani len pumpu a urcite nikto nema pumpu na odpruzenie,takze vsetko casom zadovazim...
11.08.2015 - 16:11:28
00
normalnu pumpu musis mat ked ides bajkovat....defekt mozes dostat hocikde a hocikedy ... a nieje nic prijemnejsie jak tlacit domov 20km :-D ... pumpa a dusa alebo lepenie je zakladna vybava !!! a dalej ako kto ale vacsina bajkerov nosi este montpaky, multikluc, nitovac na retaz, spojku na retaz
ok... pumpu na vidlu mozno nema kazdy ale minimalne kym sa s tym pohras a najdes spravne tlaky pre seba tak ju potrebovat budes.... tak potom hladaj ci ju niekto v tvojom okoli ma a ci ti ju pozicia.......
11.08.2015 - 18:57:13
00
Podla mna je rozumne ked uz mas ten bajk v zlave si za tie usetrene dukaty tu zakladnu vybavu kupit.Ako pise Tesak take tlacenie je ozaj na hovno a hlavne ked vies,ze keby mas napriklad dusu alebo multikluc by si problem vyriesi do dvoch minut.Tu sa setrit neoplati!
11.08.2015 - 19:15:29
00
A naco mi to bude,ked s tym neviem robit?
Prinajhorsom zamknem neodcvaknutelnou retazou bajk v neakom podniku s tym,ze si prenho o pol hodinu pridem autom,alebo niekomu zavolam nech pre mna s autom pride.Ja neviem ale je niekde navod ako si opravit defekt?V zivote som to nerobil..

Ale myslim ze po meste tolko defektov chytat nebudem...
11.08.2015 - 19:35:05
00
A naco Ti vlastne bude taky bicykel v meste?To akoze ziadny les,kopec,priroda nic?Teraz neviem ci som spravne pochopil.A neodcvaknutelna retaz neexistuje.Slovac ukradne aj zabetonovane...
11.08.2015 - 19:45:12
00
naucis sa, ja som tiez nevedeI, kupiI som bike bez vybavy, hned som dostaI defekt, potIaciI k najbIizsiemu obchodu, kupiI vybavu, vygoogIiI opravu defektu a odvtedy som opraviI za posIedny mesiac daIsie 2 defekty,vsetky v meste, a to som dost nemehIo
11.08.2015 - 19:47:52
00
Prinajhorsom zamknem neodcvaknutelnou retazou


HH taka retaz neexituje, flexa na baterku dnes odreze vsetko za par sekund, a to chces ako namiesto duse a pumpy so sebou nosit 10 kilovu retaz vsade v batohu?

Ja by som povedal ze pri normlanom jazdeni je sanca dostat defekt v meste mnohonasobne vyssia ako v lese.

Urcite nevyrazaj bez toho aby si mal v batohu pumpu, nahradnu dusu, nitovacku reraze, multikluc a rychlospojku na retaz. Co sa tyka vymeny duse, skus si jednu doma na necisto a nemas problem potom. Pumpu na vidlu si kup tiez lebo podla hmotnosti je to nastavene len velmi nahrubo, lespie si to nastavis sam podla sagu. Hlavne do tlmicov sa podla typu zadnej stavby a prepakovania mozu davat diametralne odlisne tlaky aj ked bajky vyzeraju na oko rovnako. Vyrobca bajku tabulku vacsinou nezverejnuje.
11.08.2015 - 20:43:14
00
Preto som napisal neprestrihnutelnu,nie neprerezatelnu retaz ;) Batoh nebudem mat,omotam ju okolo bajku...

No defekt som si nikdy neopravoval a to som mal 3 triedy bajkov a 2 horske,takze ak sa nic nezmenilo v zmysle ze by ludia zacali vyhadzovat viac klincov a skla po uliciach,tak by to malo byt OK

Batoh nebudem mat.Neviem ale nikto zo znamych nema ani len pumpu na bajk ani doma,nie to este aby mali neake opravne sady a ked oni takto v pohode dokazu fungovat,preco by som ja nedokazal?

A naco Ti vlastne bude taky bicykel v meste?To akoze ziadny les,kopec,priroda nic?Teraz neviem ci som spravne pochopil.A neodcvaknutelna retaz neexistuje.Slovac ukradne aj zabetonovane...

Aby som si nanho zvykol a nabral kondycku,tento rok les nestihnem urcite...
Neodcvaknutelna je,neexistuje neprerezatelna ;)

naucis sa, ja som tiez nevedeI, kupiI som bike bez vybavy, hned som dostaI defekt, potIaciI k najbIizsiemu obchodu, kupiI vybavu, vygoogIiI opravu defektu a odvtedy som opraviI za posIedny mesiac daIsie 2 defekty,vsetky v meste, a to som dost nemehIo

No sak to budem riesit ked budem nat bajk,skocim do predajne kupit neaku sadu a typek mi snad vsetko vysvetli...
11.08.2015 - 21:16:49
00
petovac: fotka je prirodzena :) bez filtrov.
Co sa tyka defektov, zo sebou je mat idealne nahradnu dusu, montpaky a pumpu (pre istotu aj lepiacu sadu). Kedze som vcera menil pneu, zabudol som prvy krat doma montpaky a hned cestou domov z prace defekt :D Tlacil som na elektricku asi kilometer. Ale nejaky divny defekt, vnutorny, neviem ci unava materialu ci co, bolo to presne v spoji, skontroloval som plast aj rafik s paskou, nikde nic. Skoda tych montpak, bez toho si netrufam.
Pumpu na vidlu tlmic ano, sam ju este nemam, kamosi maju. Este som ju nepotreboval, ale uz prichadza aj na to, vidlu potrebujem troska uvolnit.
Doma mam velku pumpu na pneumatiky z akcie v Lidli, predsa doma nebudem fukat malou pumpou, sa upumpujem k smrti.
Multikluc urcite ano ale s nitovackou, a aj rychloupinak na retaz. Pri jednom skoku som ohol jeden clanok, musel som vymenit.
Inak nerob si s nicim problem, ked som s bajkom zacal minuly rok brat vaznejsie, nevedel som vymenit ani defekt. Instruktazne videa na youtube najdes kopec, treba si ich pozriet, pripadne vyskusat. Ja uz som menil aj posuval svoju dusu nestastnemu cyklistovi, ktory si ju sam nevedel vymenit :D

BTW, odporucam na novom bajku hned dat dole pneu, na minulom novom bajku som ju mal od vyroby tak prilepenu, ze som ju drzal pod horucou vodou 10min pokial povolila. Kebyze sa mi to stane vonku, tak beriem bajk domov na chrbte :/
A ked mas vybavu, tak mozes pri probleme zamavat na ineho bajkera, urcite ti rad pomoze.

A akoze nestihnes nabrat kondicku ? Niet vacsej zabavy ako je dolekopec na snehu. Jazdim takmer celorocne, vynimkou dni pod 4 stupne alebo poladovice.

Pripajam videa:
ako vymenit dusu: https://www.youtube.com/watch?v=x9sY3-3dnas
ako zalepit dusu: https://www.youtube.com/watch?v=dc3yv_esDf4
ako opravit retaz: https://www.youtube.com/watch?v=3rDKxdTOltk

Snad ta moj prispevok nevystrasil, je celkom dlhy..
11.08.2015 - 23:13:56
00
Neskor to budem riesit,teraz mam z toho taku hlavu ze dovi dopo...

Hned dat dole pneu...
Nechapem,to ako na co?Vymenit za neaku inu,ci dat dole a po chvili nasadit,ci ako?Preco si ju daval dole,defekt,ci?
Hah ze zamavat na ineho bajkera,tusim ze moc pozeras reklamu so Saganom :D V Blave to asi tak nefunguje,ci?Nebudem nic menit na zaciatku,chcem si len bezstarostne zabajkovat,to je cele...

Dolekopec na snehu a +4° to je asi plačkanica,ci?
Nie dik ale zabit sa neplanujem :D

Som na mobile,videa pozrem doma,najskor asi cez vikend...

Nie v pohode,rad si precitam kazdu skusenost,diky moc...
12.08.2015 - 00:39:39
00
Hej,neni to nic tazke,zrovna mi to kolega zhruba popisal,takze pohoda.Len hovoril o neakej sade,ktora da dole pneumatiku z kolesa,treba ju,ci sa to da v pohode aj bez nej?

Este dodal jeden grif,ze ked nemam lepiacu sadu po ruke,treba dat dusu prec,napchat medzi rafik a pneu co najviac travy,prejst kusok,znova napchat travu a tak sa ochrani aj plast aj pneu...
12.08.2015 - 04:28:25
00
A rozdiel medzi plast a pneu???
12.08.2015 - 06:04:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up