Keď som minulý rok kupoval bajk tiež som uvažoval či kúpim HT alebo fulla.
Skončil som pri Ghost Asx 5100 (2010, tiež z velosprintu). A myslím že som vybral dobre.
V tejto cene sa už nedá povedať že je full blbosť ale stále je to veľký kompromis.
Dnes som mal skúšal rovnaké trasy ako jazdím na Ghostovy na GT Avalanche, ktorý stál polovicu a váži tiež okolo 14 Kg.

Záleží na tvojich prioritách. Môj Ghost lock ani propedal nemá. Ak vieš čo len trochu šlapať, tak v sedle sa nehúpe takmer vôbec (hore kopcom max 1-2mm ale to asi každý). Ak šlapeš v stoji tak ako si zvyknutý z HT tak sa to húpe dosť nechutne a vyjsť dlhý kopec v stoji je pre mňa skoro nemožné. Kopce jazdím zásadne v sedle a tie najprudšie sa snažím uťahať na najľahších prevodoch. Zatial čo na Ht nieje problém to vymakať v stoji a ešte aj v slušnej rýchlosti. Po rovine ak nešprintuješ je to viac menej jedno. Dole kopcom si môžeš dovoliť omnoho viacej nemusíš jazdiť úplne čisto čo to sa dá sprasiť aj na 120mm. Ale ja nejazdím na čas takže mi to že sa zbytočne namakám stojí za ten komfort, ktorý full ponúka.

S bajkom som v celku spokojný ale mnoho vecí mu môžem vytknúť.
Tlmič má zvláštnu komoru, niečo medzi klasickou Fox a High Volume(či jak sa volá tá väčšia). V kombinácii so zadnou stavbou je priebeh velmi linearny, Sag mám odhadom 10% a behá to nepriemne blízko dorazu.
Vidlica je aj napriek tomu že je to RST celkom v pohode. Váži niečo pod 2kg a vyzerá že toho znesie dosť. Vážim 73 kg a rebound mám takmer úplne povolený, niekomu ľahšiemu by to mohlo robiť problémy. Negatívka je odhadom na váhu okolo 80kg takže ju mám trochu prefúknutú aby som nestrácal zdvih.
Brzdy mám Avid Juicy 3 a to je kapitola sama o sebe, síce brzdia dobre ale nebol som schopný nastaviť zadnú aby nešúchala. Na garančke vo Velosprinte to vyriešili.
Kolesá sú dosť predimenzované. Alex Rims ich radí až do DH kategórie, sú ťažké takže bajk je lenivý, hlavne hore kopcom. (2011 má myslím už iné)
Obuté to má 2,25 Schwalbe Black Jack aj ked to malo mať Smart Samy. Valivý odpor nieje najnižší, váha je vysoká a v priamom smere držia dobre (brzdenie, záber) ale pri klopení si treba dávať pozor.
Radenie je Shimano Deore, šalter je XT. 3x9. Radí dobre.
Pôvodné sedlo mi nesadlo išlo preč po prvých 10 km.

Dúfam že som ti trochu pomohol.
11.04.2012 - 16:29:54
00
spravne vravis v tejto cene uz full nieje blbost :-) aale ako vravim ten inpact rx 2011 je zlavneny z 1900 eur takze tam uz ani tie kompromisi moc niesu...naboje dt swiss rafiky dt swiss 1900 x .....ten tlmic aj vydla niesu ziadny kompromis ...recon gold je najlepsi recon...takze.....podla mna niet co riesit...plus aj vidla aj tlmic maju lockout takze ak chces tak sa da na tom dupat aj v stoji do kopca a nehupe sa to :-) brzdy su avid elixir 3....zatial uplna spokojnost z mojej strany....len musim trochu vycentrovat predne koleso....odkedy som dost nechutne chytil take mega poleno zahrabane v listi je tam minimalna osmicka....pri jazde to nevadi....je ledva viditelna....ale kotuc si mierne cinka...a to ma hrozne stve....takze pred vykendom to pekne vycentrujem :-) vravim ti ak uz mas rozpocet 1000 eur radsej naspor 1100 to nieje omnoho viac...a kup ten haibike impact rx 2011 je to komfortne pohodlne...a nieje tazky.... :-)
11.04.2012 - 16:46:02
00
Ja len myslím že ked bude jazdit kopce bude sa mu na tom HT tahat lepsie. Vzhladom na to že chce jazdiť rekreačne. Ja som jazdil par mesiacov na FULL-ku ktorý vážil 15kg a presiel som na HT z dovodu ze to v kopcoch pohupovalo, tlmič sa síce dal locknut ale nie uplne, neviem ako je to na tom HAIBIKU. Ak ano tak by som do toho siel pokial hovoris že plánuješ aj neaké tie zjazdíky. Záleží či chceš radšej lahsie slapat kopce alebo chceš komfort napr. pri zjazde.
11.04.2012 - 20:33:33
00
za prve to nezalezi od bajku ale od tlmica....ked ma tlmic uplny lock tak sa proste hupat nebude...za druhe to nieje 15 kg full ale sotva 13 :-) takze z locknutym tlmicom sa mu budu kopce slapat uplne pohodovo :-D vravim mam ten bajk a proste zatial plna spokojnost :-) k HT by som sa uz nechcel vratit ani za nic :-) proste ten komfort co poskytuje full je super....hlavne ak sa do kopca vyrovna HT-cku...lebo nehupe a nieje ani moc tazky a dole kopcom je komfort ovela vyssi ako na HT-cku :-)
12.04.2012 - 18:36:07
00
Este raz poviem aby sme sa pochopili...za tu cenu je ten Haibike vyborna volba pre rekreacneho jazdca uplne super...Ked som to pozeral prvy krat, ze som pozrel tie linky a tento mi usiel. Za tu cenu je to vyborna volba.
12.04.2012 - 20:53:13
00
Este raz poviem aby sme sa pochopili...za tu cenu je ten Haibike vyborna volba pre rekreacneho jazdca uplne super...Ked som to pozeral prvy krat, ze som pozrel tie linky a tento mi usiel. Za tu cenu je to vyborna volba.


ja len plne suhlasim :)
12.04.2012 - 21:35:41
00
honiči gramov a sekúnd ti budú radiť HT, no a pohoďáci ti poradia FULL, vieš kam patríš?
12.04.2012 - 21:52:50
00
sak ja som to aj vyssie niekde pisal ze ide o to do ktorej kategorie patri...ale pisal ze na rekreacne jazdenie...les...sem tam cesta....takze ako rekreantovy sa viac hodi full :-)
12.04.2012 - 22:40:45
00
najlepšie by bolo si ich vyskúšať, čo chalanovi sadne.
na fullovi som pár rokov odjazdil a teraz som nadšený z 29"-ky
výjazdy pohoda
zjazdy pohoda
na cestu tam vieš dať úzke 622-ky plášte čo viac si od bicykla želať?????
13.04.2012 - 06:53:43
00
ak pockas za 2 tyzdne budem mozno predavat moj bike za 1000...,k tomu jazdeniu do kopca - mal som lahsie HT ale nevyslapal som V TERENE to co s fullom a este som s aj viac namahal,pritlak zadneho kolesa je super vec...do kopca po asfalte a pod. mozes byt o nieco pomalsi do 5km priemerka ,ale pri zamknutom tlmici pohoda a o tu pri rekreacnom jazdeni ide
13.04.2012 - 08:26:01
00
[quote=""]najlepšie by bolo si ich vyskúšať, čo chalanovi sadne.
na fullovi som pár rokov odjazdil a teraz som nadšený z 29"-ky
výjazdy pohoda
zjazdy pohoda
na cestu tam vieš dať úzke 622-ky plášte čo viac si od bicykla želať?????[/quote

tak to by sme sa mohli stretnúť a dať spolu menší výjazdík, veľmi rád by som si 29 vyskúšal...ak požičiaš, som zvedavý na tú stojku tesne pred chatou lajoška
13.04.2012 - 09:53:49
00
ak pockas za 2 tyzdne budem mozno predavat moj bike za 1000

Paradna ponuka! Sice za 1180 € kupi uplne novy Haibike RX Pro s rovnakym osadenim a so zarukou, ale urcite je lepsie cakat a dat 1000 € za jazdeny...
13.04.2012 - 10:31:16
00
no prepac,myslel som to tak ,ze bude do 1000...ty uz vies co bude na tom biku, co budem MOZNO predavat? :) co bude vymenene atd., lebo KONKRETNU ponuku som este nedal ...ale TY uz vies ze bude urcite nevyhodna :lol:
13.04.2012 - 10:55:55
00
Tak sa pozri, co si napisal, budem predavat svoj bike, kazdeho automaticky napadne si pozriet bike, ktory mas v profile, mal si napisat, budem predavat svoj s nejakymi zmenami alebo nieco podobne, dalej ako mal vediet, ze to bude do 1000, ked si napisal za 1000 ? Potom sa necuduj, co Ti napisal.
13.04.2012 - 11:08:39
00
patoo, ale ja som, opakujem ziadnu ,ponuku nedal ,ked dam, bude v bazari a KONKRETNE popisana ,potom reagujte ci je vyhodna ci nie, sam este neviem ako vsetko dopadne a co na biku bude, tym padom sa aj cena upravi...dal som radsej vyssiu ale nie zo ziskuchtivosti...nemal som cas to rozpisovat,aj pracujem, tak so to nestastne skratil,
za stylizaciu som sa ospravedlnil...
len som chcel dat vediet ze neskor bude v tejto kategorii aj ina ponuka...
pre niekoho je aj 180 eur dost ,niekto z toho aj zije na mesiac, aka zlava je dobra na realne 5 mesiacov jazdeny bike -okolo 1000-ky km a co treba vymenene...

preco asi vznikaju temy -bike 800e, bike 900e, bike 950e ...

napr. http://www.kubicasport.eu/produkt/1953/Haibike-Scream-RX-2010-bielo-sedy/

rozdiel je 50eur a vybava ...

idem zas robit ,na novy bike ;)
13.04.2012 - 13:54:31
00
keyboard_arrow_up