Zdravim vas mtb-keraci. Chcel by som zacat s mtbikingom a potreboval by som poradit pri vybere bicykla v cenovom rozpati 1000 - 1500 Eur. Tych 1500 je uz horna hranica, radsej by som volil nejaky stred ak by sa dalo. Pred nejakymi 5 - 6 rokmi som si kupil trekovy bike, ale pocase som zistil, ze ten teren by ma lakal viac ako ta cesta a je pravda ze ten trekac moc tazky teren neznesie, takze asi to nebola vhodna investicia. Nechcem sa tomu venovat na nejakej profesionalnej urovni, mozno skor trochu viac ako rekreacne. Preto sa Vas chcem spytat aky bike by ste v tej cenovej kategorii odporucili. Ci lepsie vybaveme HT alebo horsi FULL. Nechcel by som zase spravit rovnaku chybu ako s tym trekom a keby ma to trochu viac chytilo nerad by som to zase menil. Na ziaciatok by mohla byt vybava mozno aj trozku horsia hlavne aby bol dobry ram, ktory by sa dal mozno casom upgradovat. Co sa toho ramu tyka, hlavne aby bol co mozno najkompatibilnejsi s viacerimi komponentami. Do komponentov sa moc nevyznam, takze ziadam vas o radu. Ked som to tu tak brovsoval na fore tak tu dost chvalite CANYON a HAIBIKE, ale ked som navstivil stranku vyrobcov, tak je tam kopec modelov a ja si neviem rady. Z ostatnych vyrobcov by ma mozno este zaujimali a aj sa mi celkom pacia TREK a GHOST. Viem, ze takychto prispevkom tu mate kopec, ale budem povdacny za kazdu radu a reakciu na moju temu, ci uz pozitivnu alebo negativnu. Dikes moc.

Viem, ze nezalezi od ceny a vybavy biku a na kazdom aj tom najdrahsom biku treba slapat. Nebranim sa ani ojazdenkam.
23.03.2014 - 19:11:24
00
- http://www.ctm.sk/model/full/rawer/

- http://www.ctm.sk/model/full/rocker-3-0/

za tú cenu radšej full a nájdeš aj v dobrej výbave ako tieto, skús pozrieť tunajší bazár ...
23.03.2014 - 19:35:40
00
Ahoj, na to aby si si cyklistiku uzil co najviac (hoci "len" rekreacne) by som siel do fullu, mne sa pozdava napr. tento:
http://www.kubicasport.eu/shop/goods/haibike-impact-sl-29-2013-ciernamatna-zelena-19-?goods=15480
Mohol by si udat este vysku/vahu pre lepsie a presnejsie odporucania :)

23.03.2014 - 21:30:33
00
Za 1400 + 50 posta kup nerve al 6 https://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3281 ziadny iny bajk nema za taku cenu podobnu vybavu.
23.03.2014 - 22:32:59
04
takže odporúčate full aj na dlhšie túry?
24.03.2014 - 09:26:31
00
Je jedno co jaszis , pokial ti nejde o cas a eliminovanie akych kolvek strat vo vykone tak insie ako full ani neries.Ja som takto kupil HT po dlhsej dobe jazdenia na crosse. Sam seba som ukecal ze usetrim, Niektori ludia pisali ze full je pomalsi a az taky rozdiel to nieje. Vsetko je to pre bezneho cloveka/bikera blbost, od nikoho takeho taketo rady nebrat. Za par mesiacov slo HT z domu . Jazda na fulle je to omnoho pohodlnejsia aj na realtivne rovnych polnych cestach a asfaltkach s obcasnymi vymolmi. 120mm je idealny univerzal, v pohode aj na vylety po asfaltkach a sotoline a ako doma aj na narocnejsich trailoch. Stracas zacnes az ked sa teren vyrazne zhorsi, budes musiet narozidel od kamosov s AM/enduro bajkami trochu pribrzdit, resp. niektore prekazky obist.

Takze 29ky 110-120mm a 26-27ky 120-130mm su biky ktore treba kupit ak chces bike na jazdenie pre radost ktory ta dostane kamkolvek.
24.03.2014 - 10:42:37
01
presne nad takým niečim rozmýšľam, mal som specialized enduro comp tam 160mm vidla nebolo to moc na cesty v podstate zašlapať sa na tom dalo ale keď som si vymenil bike s kamarátom čo mal HT tak som pochopil prečo som nestíhal za ním :) tak išiel preč a teraz riešim dilemu či kúpiť HT alebo FULL s nejakým do 120 zdvihom :)
24.03.2014 - 10:58:34
00
to mato-budo: vyska 185cm vaha 78kg

Ten haibike impact aj ten canyon nerve vyzeraju skvele. I ked cenu na haibike pozriet na stranke neviem, kedze stranku kubicasport zo zahadnych pricin otvorit neviem. Do vybavi toho povedat moc neviem, ale co som sa tu docital na vidlu tak RS Rebba je dost odporucana neviem ako to je s RS Reconom. Co sa tyka zadneho odpruzenia, tak do toho moc povedat nemozem a ostatne veci do toho uz toboz nie, to mozno casom ked s tym zacnem a dostanem sa do vasho zargonu.

to marek_K: presne tu istu chybu by som nechcel urobit.

V podstate uvazujem nad tym, ze ten cross si nadalej ponecham na jazde po asfaltke, pripadne po polnych cestach, vsak je v podstate uplne zavhovaly v komplet vybave DEORE a myslim, ze keby sommho predal, tak by to bola mozno skor vacsia strata ako osoh.
Ten novy bike by som chcel vyuzivat na dlhsie vylety po horach, samozrejme, ze sa tam musim dostat aj po asfaltke a mozno ak kondicia pojde hore, co je zatial na velmi nizkej urovni, by som sa zucasnil aj nejakeho preteku, ale nie, ze by mi islo o podiove umiestnenia, skor o prekonanie sameho seba ak viete co mam na mysli.

Takze na tento ucel odporucate skor FULL.? Este nejake navrhy okrem tych dvoch hore uvedenych. Este raz dokes moc za rady.
24.03.2014 - 11:55:40
00
majlouu sorry že sa ti seriem do témy :)

Ale otázka :) akáa veľkosť tohto biku http://www.kubicasport.eu/shop/goods/haibike-impact-sl-26-2013-ciernamatna-zelena-16-?goods=15471 by bola gut pre mňa mám 182cm :)
24.03.2014 - 12:07:08
00
majlouu - uricte full a ak to beries len tak rekrecane tak na ten cross uz nikdy nesadnes a je jedno ci pojdes po asfalte alebo po kopcoch. Ten haibike stoji 1400 ale canyon je vybavou aj komponentami (pre mna aj dizajnom) lepsia ponuka. Alternativy existuju len pokial dostanes slusnu(15-20%) zlavu v kamennom obchode. Fully od znaciek ktore predavaju v kamennych obchodoch s podobnou vybavou sa pohubuju okolo 1700-1900€. Takze po zlave sa da zohnat ponuka kde sa pohybuju od 1400 do 1600. Ale da sa povedat ze nic lepsie ako ten nerve 6 za 1400 nezozenies nech sa budes ako chciet snazit. Takze kludne objednaj Lko kym ich maju, budes spokojny.



Milky_06 - zalezi skor od dlzky noh ako vysky, ak nemas nejake extra dlhe (ak mas tak 80-85cm) tak 48ka bude akurat.
24.03.2014 - 12:11:47
00
to Milky_06: to nie je ziadny problem, vsak preto sa to vola forum, aby to ludia diskutovali.

Takze z toho vypliva, ze ten Nerve je asi fakt slusna vybava za rozumnu cenu.
24.03.2014 - 12:36:00
00
A keby ste vedeli poradit este aj z tych inych horeuvedenych znaciek, alobe nic lepsie ako ten canyon sa za tu cenu kupit neda.
27.03.2014 - 14:40:16
00
ja osobne idem asi do toho haibiku :) proste sa mi musí bike aj páčiť a ten canyon mi do oka moc nepadol :( skúsim ešte prípadne dohodnúť cenu na HAIBIKE Impact RC 2013 a keď nie tak HAIBIKE Impact SL 2013 :D
27.03.2014 - 14:46:10
00
to Milky_06
Kupil som pred piatimi mesiacmi tento: http://www.kubicasport.eu/shop/goods/haibike-impact-29-se-mtb-29-2013-ciernamatna-biela-175?goods=15601
a som zatial velmi spkojny. Mam 174 cm, velkost ramu 17,5 " (je tam zľava 40 % , porovnaj si výbavy...)
27.03.2014 - 17:57:53
00
majlouu: pri tom canyone si ale budes musiet trochu pockat. Viď dostupnosť.
27.03.2014 - 18:13:13
00
keyboard_arrow_up