Miro, napisal so, ze Mojo HD je velmi zaujimavy bike a nema priamu konkurenciu v karbone...
Inak LTc pojde tiez niekde k 2000 €, presne sa da zistit na Jurovej a Stevovej stranke dopytom na maila...
23.03.2010 - 22:03:30
00
Aha .. a Monarch je na tom ako, ako tlmic ?
23.03.2010 - 22:04:21
00
nemam sajn, nejazdil som, na nete je ale dost info...
23.03.2010 - 22:05:47
00
Cenník Santa Cruz ´09 podľa bikesunltd.sk - tu je cenník pre SK dovozcu Santa Cruz - podľa neho je na LTc cena 2t €.

Monarch 4.2 HV v 216ke mam doma nový, nevyužitý, ak ho máš kde vyskúšať, môžme sa dohodnúť.
23.03.2010 - 22:13:14
00
216 zial nie :shake:
23.03.2010 - 22:18:25
00
Santaci avizuju na april uvedenie troch novych modelov, dva su zahada, ale jeden bude na 99% karbonovy Nomad, daju sa najst aj nejake uniknuvsie spyphotos...
Inak je zatial Mojo HD fakt vynimocny pocin, jemne sa dotahuje Specialized s karbonovym Endurom (ale to ma hlinikovu zadnu stavbu) a Trek s karbonovymi Remedy (ale tie su trochu dietnejsie stavane a so zdvihom 150mm)
23.03.2010 - 23:16:20
00
No, pravdupovediac, nie som nijak zvlast nadseny z karbonovych sialenstiev :tmi:
24.03.2010 - 00:03:05
00
Misuge: jj, som zvedavy na karbonoveho Nomada, suskalo sa o tom uz rok.
24.03.2010 - 07:49:57
00
Ibis Mojo HD je bezpochyby lahodka. Ale skor mi to pride ako potreba odlisit sa a mat nieco vynimocne ako funkcne.
Celokarbon na EN az Light FR? Ehm. Asi by som sa o to trochu bal. aj ked je mi jasne ze to vydrzi dost ale podvedomie nepusti.
konkurentov k Ibisu je dost, menej uz karbonovych.
Uprimne povedane chcel by som vediet naco je komu 180mm zdvih na EN/FR biku o to viac ked to je karbonacik. to chces na tom jazdit take pekla ako by si jazdil na klasickej plechovke so 180mm zdvihom?
V bike-freeride magazine je fajn test na Do-it-all biky http://freeride.bike-magazin.de/fmo/freeride_artikel/show.php3?id=1216&nodeid=15&subnav=15&ps_lo=5 celkom zaujimave citanie. samozrejme ze sa nepozeraj na hodnotenie vybavy...
Pre mna osobne bol neskutocnym prekvapenim Votec (ale tipujem ze nemcuri si svoju znacku umelo tlacia dopredu :) ) je ale pravda ze ten bike vyzera super a vybava za taku cenu je neprekonatelna.

vo vseobecnosti si myslim ze Votec momentalne prekonal co sa tyka pomer cena/vykon aj take klasicky ako Canyon, Cube, Ghost a zrejme aj Haibike. a hlavne tie biyk vyzeraju neskutocne dobre a ked to pruzenie funguje tak ako ma a na Fusione fungovalo super tak myslim ze je to dost velky favorit na tutot sezonu (samozrejme neda sa porovnavat s Ibisom)
24.03.2010 - 08:59:39
00
Sorry za offtopic, ale co to znamena :o, ako to, coto ?

"Od apríla 2010 Santa Cruz Bicycles nebude vyrábať žiadne rámy v anodizovanom prevedení."
24.03.2010 - 09:08:58
00
no že asi na Taiwanu neumí eloxovat - v praxi to znamená cca o 150-200g těžší rámy díky lakování nic víc
24.03.2010 - 09:15:26
00
No, to mi je jasne s tou vahou, ale teraz ma SC zaskocil ... mam ale dojem, ze zrejme top modely budu karbon a nizsie kvoli cene budu praskovat. A ti, co chcu hlinik elox si mozu lizat labu. Hmm. Keby radsej vyrobcovia cpali karbon na vonkajsie nohy vidlic...

k teme .. cena 2400$ http://www.ibiscycles.com/mountain/mojohd/ .. nato, ze je to cele karbon, tazky ram 2.9kg :o
Teleskop na Mojo HD pre Craobsa :lol: http://reviews.mtbr.com/blog/ibis-mojo-hd-prototype/

Inak 160m zdvih a karbon uz existuje nejaky cas .. Cannondale Moto, ale je to jednocap.
24.03.2010 - 09:18:18
00
moj nazor na ibisa hd mojo:oslovil ma ten bike preto ze uz pred tym som mal scott ransom 10 chodievam aj neaky ten maraton sulov fatransky a v okoli ziliny ked som ho porovnaval z sc nomadom aj lp spicy je to lahky velmi dobre prepracovany ram a je carbonovy pekla na tom davat nechcem nato mam ziazdak .
24.03.2010 - 10:56:28
00
Jeden z moznych konkurentov Moja HD o ktorom viem je karbonovy Ransom,ale pri karbonovej verzii pouzivali pouzitie AM a pri Alu AM-FR. Istym casom sa im tak trochen lamal,neviem ci to uz nejak vychytali...A teraz som v ramoch Ransom vobec nenasiel,zrejme ho vytlaca Voltage.
Este k tomu testu-trocha mi k sebe nepasuju porovnavania bikov typu SX Trail, Rotwild R.E.D. a biky ako Cube Fritzz , Norco Fluid LT, Nox Flux ED, Trek Remedy, Intense Tracer VP, Yeti 575...


Naposledy upravil warzone dňa 24.03.2010 - 11:29:38, celkovo upravené 1 krát.

24.03.2010 - 11:20:50
00
Miro, napisal so, ze Mojo HD je velmi zaujimavy bike a nema priamu konkurenciu v karbone...

nešlo mi o to že nemá priamu konkurenciu, skôr o to že to vôbec neni také ultra drahé keď si to človek porovná s inými značkami.. keď som plánoval a porovnával moje MOJO s bežne dostupnými značkami (scott, spešlík, trek...) tak vyšiel medzi najlacnejšími

Asi by som sa o to trochu bal. aj ked je mi jasne ze to vydrzi dost ale podvedomie nepusti.
to chces na tom jazdit take pekla ako by si jazdil na klasickej plechovke so 180mm zdvihom?

karbón vydrží minimálne to čo hliníkový rám, kde zničíš karbonový tak hliníkový je určite viac zošrotovaný.. oprava karbonových rámov v dnešnej dobe je taktiež dostupná vec..
btw Brian Lopes doteraz jazdil aj na klasickom 140mm MOJO ráme (je mi jasné že jeho demolácie rámu vo vačku netrápia)

nato, ze je to cele karbon, tazky ram 2.9kg :o

ono tá váha dosť lieta od velkosti a farebnej úpravy.. moje zelené MOJO v XL velkosti má 2774g


RANSOM: keď to nechceš na zveriny ale na maratóny tak klasiku MOJO alebo MOJO SL! na fatrannský aj súľov sa chystám takže neviem kolko meriaš ale jedno MOJO XL si možeš vyskúšať, (ale opatrne nech ho nezlomíš :lol: )
24.03.2010 - 11:22:55
00
keyboard_arrow_up