Zdravim vsetkych bikerov,
dnes som trosku sorfoval po strankach Kony a bol som trosku prekvapeny/sklamany z pripravovanych modelov na 2007. Kedze uvazujem nad kupov noveho biku a Kona Blast je jeden z horucich kandidatov, bol som sklamany z toho, ze model 2k7 ma byt osadeny len Acera-x vybavou ... lenze potom som na http://www.konaworld.com videl, ze aj 2k6 je osadeny Acera-x (to iste mi zahlasila aj http://www.konaeurope.com) kdezto http://www.kona.cz tvrdi to, co som videl aj v reale : ze Kona Blast je osadene Deore sadou ... tak som z toho mierne zmateny a hadam mi niekto z Vas bude vediet toto nejako vysvetlit ... sucasne by ma velmi potesili Vase nazory na biky znacky Kona. Jazdim klasicke XC, nic sialene, nic extremne, aj ked si rad vychutnam aj nejaky ten zjazdik v lese, cestu moc nemusim, hlavne kvoli arogantnym soferom, na maratony nechodim, lebo na to nemam momentalne bike. Vopred vdaka. :? :lol:
02.08.2006 - 13:18:39
00
cauko Tramp ja mám Kona Coiler 06 je pravda že to zrovna na XC nieje ale jazdím s tím aj to. Super bike. Co sa týka značky Kona. Co môžem napísať ked to jazdím len to že je to super značka. Jazdil som tiež XC ale chcel som niečo s čím to bude riadna zábavka. Riadna je to makačka do kopca ale ak si človek zvikne na trošku hmotnosti tak to celkom ide ale cesta dole kopcom. Hmmm ako to opísať. šupa bomba super. :-) Inak pozeral si si Hardrock od Specialu zdá sa mi trošku lepší
02.08.2006 - 13:27:13
00
Hardrock Pro Disc som pozeral tiez a je to tiez jeden z favoritov, otazkou ostava, kolko na bike budem moct uvolnit peniazkov, kedze nie je ich tolko, kolko by som chcel :evil: ale tento problem ma u nas asi kazdy ... jedine, co na tom Hardrocku neviem posudit je prehadzovacka/presmykovac, kedze v Sram-ackej rade sa vobec nevyznam ... cital som aj tu na fore nazory na Sram vs. Shimano a vyznievalo to lepsie pre Sram, lenze nejazdil som, nepoznam ... SRAM X-7, short cage by sa dalo k comu prirovnat u Shimana ? k LX-ku ? alebo len Deore ?
02.08.2006 - 13:34:41
00
x.7 mozes porovnat s lx-kom, ak nie dokonca s xt-ckom, ale tipujem, ze z tejto sady tam je iba zadny salter, aby to lepsie vyzeralo :roll:
skusim na to kuknut...
02.08.2006 - 13:45:44
00
No, ten Specialized ma toto :
Přesmyk: SRAM X-GEN, 34.9mm top clamp, bottom pull
Přehazovačka: SRAM X-7, short cage
Řazení: SRAM X-7, triggers, 9-speed
aspon podla specialized.cz ... ale co to ma v reali neviem povedat ...
02.08.2006 - 13:47:32
00
jj uz som na to hladel...
nevyzera to zle, len tie brzdy sa mi velmi nezdaju, ak by bola moznost ich vymenit za nieco aspon dvojpiestikove :roll:
02.08.2006 - 13:55:14
00
No, ako som napisal uz vyssie, vsetko zavisi od toho, kolko financii na to budem moct uvolnit, kedze ma caka narocny rok ... a este na tom, ake budu nove modely bikov, ci uz od Specialized, alebo od Kony ... povodne som pozeral este aj nieco Leader Foxa (Maxx), ale odhovorili ma od toho ... rovnako ma odhovorili aj od CTM Delta Disc ... rozhodne vsak nieco budem musiet poriesit, lebo na mojom terajsom biku sa sice este jazdit da, ale moja spokojnost s nim je nulova ... mam totiz CTM Laser SF 2003 rocnik ... ked som ho kupoval, prd som sa v bikoch vyznal a moja penazenka ho vtedy schvalila ... akurat, ze odvtedy moje naroky stupli, vedomosti o bikoch tiez trosku stupli ... a ak vsetko dobre pojde, ani penazenka nebude moc papulovat :twisted: ... dufam ... :lol:
02.08.2006 - 14:03:10
00
Ak by si sa vedel dohodnut s predajcom, myslim, ze vymena brzd alebo cohokolvek ineho by nemal byt problem. Urcite je to vyhodnejsie, ako nieco menit dodatocne. Mne tak pri kupe bajku vymenili brzdy bez navysenia ceny(oproti povodnej) a nemusel som dodatocne nic riesit ani doplacat.
02.08.2006 - 14:38:40
00
Nad brzdami som po parvde este moc neuvazoval, ak neratam zvazovanie V-cka vs. kotuce ... a rozhodol som sa pre kotuce ... osobne proti V-ckam nemam nic, ale chcem skusit kotuce ...
02.08.2006 - 14:45:41
00
Ja len, ze ked kotuce, tak poriadne, inac su to vyhodene peniaze.
Sole pokial viem su jednopiestikove, to znamena, ze jedna brzdova dosticka je pohybliva a druha napevno. Co to znamena v praxi si skus domysliet-podla mna chory system.


P.S. pre muffina existuje dobra vec - edit vlastnych prispevkov :wink: (pali)

ok, budem na to pamatat :wink:


Naposledy upravil muffin dňa 02.08.2006 - 15:28:55, celkovo upravené 1 krát.

02.08.2006 - 14:53:21
00
Hmm, jedna dosticka napevno ? Neviem si celkom dobre predstavit, ako to funguje, zda sa mi to chore a ujete ... nesucha potom kotuc o tu pevnu dosticku ? alebo pri brzdeni sa ohyba kotuc k tej pevnej ? Kazdopadne som aml o kotucovkach predstavu taku, ze obe dosticky sa pri brzdeni pritlacaju ku kotucu ... ale mozem sa mylit ... :)
02.08.2006 - 14:58:29
00
lacne kotucovky sa neoplatia..uz viac krat sa to rozoberalo. jazdis vela po vode alebo snehu? ak nie, tak na xc kludne zober Vcka...
02.08.2006 - 15:00:42
00
No, zatial nejazdim po vode a po snehu, ale s novym bikom by som rad jazdil cely rok, nie len jar-leto-jesen ... prave preto uvazujem o kotucoch ... skusal som tuto zimu troska pojazdit po snehu, ale po chvilke mi to prestalo brzdit, pricom za sucha zastanem takmer na mieste (s V-ckami), teda bike stoji na mieste, len ja obcas pokracujem dalej :twisted: ...
02.08.2006 - 15:06:28
00
Hmm, jedna dosticka napevno ? Neviem si celkom dobre predstavit, ako to funguje, zda sa mi to chore a ujete ... nesucha potom kotuc o tu pevnu dosticku ? alebo pri brzdeni sa ohyba kotuc k tej pevnej ? Kazdopadne som aml o kotucovkach predstavu taku, ze obe dosticky sa pri brzdeni pritlacaju ku kotucu ... ale mozem sa mylit ... :)


S tym ohybanim kotuca si na to kaapol :P
Ak hayes, tak aspon hfx9, ina moznost shimano deore, cislo ti nepoviem, ale za pomerne maly peniaz slusna brzda. Hovorime samozrejme o hydraulike, na mechanicke urcite zabudni.

inak s tym jazdenim po vode a snehu som mal rovnaku skusenost-to bol hlavny dovod kupovat novy bajk, to, kam sa to u mna zvrhlo je uz druha vec :oops:
02.08.2006 - 15:27:09
00
S tym ohybanim kotuca si na to kaapol :P
Ak hayes, tak aspon hfx9, ina moznost shimano deore, cislo ti nepoviem, ale za pomerne maly peniaz slusna brzda. Hovorime samozrejme o hydraulike, na mechanicke urcite zabudni.


o hfx9 som pocul veeela kritiky, takze asi radsej to Deore
02.08.2006 - 15:34:13
00
keyboard_arrow_up