Zdravim panov.Potreboval by som poradit trosku s mojim bikom.Mam kona stinky 2008 ...brzdy hayes stroker trail a zadna brzda mi pri brzdeni rezonuje a vydava cudne zvuky.rezonuje az tak ze to citit v biku.skusal som inak nastavit koleso,inak brzdu,vse je dotiahnute.. bike ma 3 tyzdne a ja uz newiem co s tym:( reklamovat nemozem lebo som to kupil mimo slovenska.Dalej mam v predu nejaky divny naboj tak by som chcel poradit nejaky lepsi na DH a FR. V zadu je nejaky shit od shimana ktory uz skoncil a chcel by som aj dozadu pevnu osku.Vie mi niekto poradit aky naboj musim kupit a to vse kolem toho aby mi to vse tam pasovalo? mam tam prehadzpovacku shimano LX a ked skocim tak to prehadzuje a preto som rozmyslal nad SRAM x9 len neviem ci tym problem vyriesim alebo shimano Saint.A dopredu by som chcel napinakl no tiez netusim aky tam ide.plus ak chcem menit tu prehadzovacku musim asi aj radenie,ozubenie a retaz? diky za pomoc
02.10.2009 - 18:53:55
00
Takze moj nazor je taky...okolo tych brzd by som povedal z toho co som zatial vycital...skus ci nieje zavzdusnena...naboj to ti neviem poradit...a to ze ti prehadzuje moze byt naozaj v tej prehadzovacke ale pokial tam das SRAM x9 alebo to shimano Saint tak radenie ani ozubenie by si nemusel menit vsedko by stacilo len nastavit na to stare...a kedze su v prehadzovackach plastove kolieska tak sa ti to pekne prisposobi na retaz...
03.10.2009 - 11:22:40
00
Diky moc za radu a myslis ze tym ze tam dam shimano saint alebo sram x9 vyriesim moj problem ? a co z tyhto dvoch je lepsie ?
03.10.2009 - 11:28:56
00
to prehadzovanie nemôže byť aj náhodou zlým vedením lanka? Pri pružení sa niekomu prehadzovalo, lebo sa aj lanko pohlo, pri zábere sa to vrátilo na pôvodné koliečko, čítal som to v nejakej recenzii kde to brali nie ako chybu ale ako vlastnosť :)
03.10.2009 - 11:32:31
00
hehe no presne toto mi to robi :D a nevies nahodou o akom biku si to cital ?:D a nevies ako tento problem by som asi vyriesil ?:P ked mam tazsi prevod a skocim tak automaticky pri prepruzeni mi vyskoci lanko aj z bohdenoom z jeho uchytu a prehadzuje pri normalnom bikovani nie
03.10.2009 - 11:40:03
00
neviem neviem, nepamätám, tam ten problém neriešili, iba napísali že to tak je :)
skús lanko inak umiestniť, ako to máš teraz?
inak aj tu sa to riešilo http://www.bike-forum.cz/forum/praskanie-lanka-u-xt-shadow-saltra.html#comment1117144
03.10.2009 - 11:46:41
00
s brzdou aj s prehaduovackou chod do servisu,naboje do kolko €? a napinak na 1 aleno 2 prevodnik?
03.10.2009 - 11:50:45
00
Naboje ja newiem,hm.. do90 euro asi by som sa rad zmestil a chcem menit aj spice.Predtym som mal konu stuff a kedze to nebolo vzadu odpruzene ,zadne koleso dostavalo viac zabrat tak som tam dal nejake kovane spice od Dtswiss a boli hruba na vrchu 2mm a v strede1.5mm a boli super.rozmyslam ze ich dam aj na tento bike. a vies mi aj dozadu poradit co vse musim zmenit aby som mohol mat aj vzadu pevnu osku ? predsa len,Pevna oska je pevna oska.teraz tam mam nejake shimano FH-M525 to je ako na tesco bike
03.10.2009 - 12:04:09
00
:doh: :worried: no nevem ci sa da spravit pevna oska na ram???

a urcite Dtswiss ale neco hrubsie 2,0 cele, nie v strede 1,5 :fubar:

a k tym nabojom 90€ neni vela, ale neco sa urcite najde, chvilku pockaj neco najdem :o:
03.10.2009 - 12:20:31
00
a kolko dierove naboje, CL alebo 6 dier na kotuc?
03.10.2009 - 12:21:33
00
sak nech si da dozadu 10mm osku,urcite o bude pevnejsie ako rychloupinak ;) a naboje 90e obidva ci jeden?
03.10.2009 - 12:25:55
00
no takze bude to na 6dier a 90euro za jjeden samozrejme...a vies poradit nejake konkretne spice a konkretne naboje? a vzadu sa mi moc ten rychloupinak nepaci .Sun MTX-S rims :moje rafiky,uplati sa ich vobec vypletat na novo alebo su to shity?
03.10.2009 - 12:38:04
00
naboje si daj NOVATEC,na priemysloch,super cena/kvalita,ale nemam v nich az taky prehlad,to ti sem da niekto iny
03.10.2009 - 12:47:28
00
...a to ze ti prehadzuje moze byt naozaj v tej prehadzovacke ale pokial tam das SRAM x9 alebo to shimano Saint tak radenie ani ozubenie by si nemusel menit vsedko by stacilo len nastavit na to stare...a kedze su v prehadzovackach plastove kolieska tak sa ti to pekne prisposobi na retaz...


blbosť, SRAM šalter len na SRAM radenie, Shimano šalter len na Shimano radenie ... takže pozor,
SRAM totiž používa 1:1 (o koľko sa namotá/odmotá lanko v radení, o toľko sa posunie radenie), zatiaľ čo u Shimana to tak nie je. Takže ak chceš sram musíš meniť i radenie. Zaujímavé že sa na tom nik nepozastavil.

u prešmyku by to malo byť jedno.
03.10.2009 - 13:11:27
00
no takze sram x9 radenie aj prehadzovacka,v predu je momentalne shimano deore ale chcem ju dat prec a dat tam nejaky napinak... dufam ze sa tym vyriesi moj problem lebo toto shimano lx mi tam robi komedie.. a este taka drobnost... na moju konu stinky mam kupit s dlhym ramienkom,strednym alebno kratkym tu Sramku?
03.10.2009 - 13:23:36
00
keyboard_arrow_up