stare casy, ked som holdoval tomuto sportu :-)
26.05.2006 - 15:01:00
00
Inac vratim sa k zaciatku,zaujimalo by ma,ci ma aj KELLY'S lepsie ceny,ked je to uz Slovensky vyrobok,teda v porovnani s rovnakym bikom napr.TREKom alebo MERIDOU...
07.06.2006 - 13:56:07
00
I...KELLY'S lepsie ceny,ked je to uz Slovensky vyrobok...


neviem, co je na Kelly's-och slovenske. mozno to tu akurat zmontuju
07.06.2006 - 20:01:55
00
tak tak. Suhlasim s PaliG :-) inac chcem kupit Kellysa Madman a napisal som ceskym predajcom, ze ho chcem kupit, ale ze chcem vymenit par komponentov a ti blbci mi napisali, ze to nejde... bo vraj su to zasadne zmeny do biku a nemohli by mi dat zaruku... hovada....
07.06.2006 - 23:38:53
00
inac chcem kupit Kellysa Madman a napisal som ceskym predajcom, ze ho chcem kupit, ale ze chcem vymenit par komponentov a ti blbci mi napisali, ze to nejde... bo vraj su to zasadne zmeny do biku a nemohli by mi dat zaruku... hovada....


nie su to hovada, je to tak bezne...zalezi od nich ako brali tie bajky od dodavatela....ked som kupoval bike, tak mi vyslovene bolo povedane, ze na ktorych bikoch mozu nieco pomenit a na ktorych nie....nechapem presne princip, ale skratka keby ti predali bike so zasadnymi zmenami, tak uz by to nebol ten bike, ktory oni prevzali od dodavatela a nevztahovala by sa nan tebe, a ani im zaruka od dovozcu.....teda tak tomu rozumiem ja 8) chrania tym seba aj teba, tak im to nemaj za zle a skus to kupit niekde v kamennom shope, tam si to uz vedia papierovo vycachrovat (ak chcu)
08.06.2006 - 00:07:58
00
alebo :-) je tu ešte jedna možnosť,,,
nakupovat priamo u dovozcu.....
ak máš záujem o niečo ine ako Tesco bajk...
tak sa oplati pošpekulovat .-))
08.06.2006 - 09:54:35
00
inac chcem kupit Kellysa Madman a napisal som ceskym predajcom, ze ho chcem kupit, ale ze chcem vymenit par komponentov a ti blbci mi napisali, ze to nejde... bo vraj su to zasadne zmeny do biku a nemohli by mi dat zaruku... hovada....


nie su to hovada, je to tak bezne...zalezi od nich ako brali tie bajky od dodavatela....ked som kupoval bike, tak mi vyslovene bolo povedane, ze na ktorych bikoch mozu nieco pomenit a na ktorych nie....nechapem presne princip, ale skratka keby ti predali bike so zasadnymi zmenami, tak uz by to nebol ten bike, ktory oni prevzali od dodavatela a nevztahovala by sa nan tebe, a ani im zaruka od dovozcu.....teda tak tomu rozumiem ja 8) chrania tym seba aj teba, tak im to nemaj za zle a skus to kupit niekde v kamennom shope, tam si to uz vedia papierovo vycachrovat (ak chcu)


Zaruku si kupujuci vzdy uplatnuje u predavajuceho nie u dovozcu, resp. vyrobcu. Vztah maloobchodny predajca - dovozca, resp. vyrobca ťa ako zakaznika vobec nemusi trapit.
Ked nieco reklamujes u maloobchodneho predajcu a je to v zaruke (bike - minimalne dva roky zo zakona, kedze nejde o vec podliehajucu rychlej skaze), tak komunikujes len s nim. Je na nom, aby zaruku vybavil v lehote max. 30 dni (ak nebolo dohodnute inak - kratsia lehota), ak ju nevybavi, tak mozes ziadat vratenie penazi.
08.06.2006 - 10:03:58
00
ved jasne ze ja komunikujem s predavajucim .....ale predavajuci komunikuje s dodavatelom....predavajuci uplatnuje zaruku u dodavatela, takze tu zaruku, ktoru ti predavajuci ponuka, je ta ista zaruka, ktoru ma on u dodavatela ..... takze on ti nepreda nieco, naco sa jemu nevztahuje zaruka u dodavatela, a to by sa v pripade zasadnych zmien na biku stalo, preto sa snazia biky predavat, tak ako ich doviezli....si myslim teda....[/b]
08.06.2006 - 10:13:45
00
bobove argumenty maju logiku, takze podla mna ma pravdu on.
08.06.2006 - 11:22:51
00
ved my sa nehadame, len davidovi vysvetlujem, ze aj vztah predavajuci-dodavatel, je pre kupujuceho relevantny 8)
08.06.2006 - 11:26:07
00
ved my sa nehadame, len davidovi vysvetlujem, ze aj vztah predavajuci-dodavatel, je pre kupujuceho relevantny 8)


ako ta mam naucit, ze toto(cervenou) nemas pisat...ja som sa nikde nezmienil o hadani.
08.06.2006 - 11:40:39
00
ale povedal si, ze "podla mna ma pravdu on" :P my sme sa ale nebavili o tom, kto ma pravdu a kto nie...david v podstate napisal nieco, co vobec nebola protichodna reakcia na moj prispevok...no ved to je fuk :) hlavne ze si rozumieme
08.06.2006 - 11:53:23
00
Je mi jasne, ze aj predajcovia sa chrania, len je to neprijemne pre nas, co chcu si vylepsit svoje biky. Co sa tyka toho kamenneho obchodu, tak som sa pytam v nich.
09.06.2006 - 18:49:22
00
To bobo: Jasne. Urcite tak mozu predavajuci rozmyslat. Kryju si chrbat - ludovo povedane. Su vsak aj vynimky, ktorym zalezi viac na zakaznikovi a ti sa snazia davat zaruku aj v pripade, ze takto chrbat kryty nemaju. Ale, co pises je uplne logicke... Dnes som bol v sportservisre v BA a tam som sa pytal na "male" upravy GT Avalanche Expert - tj. kupim ho, ak mi vymenia povodnu sajbu za moju Deore LX, dalej brzdy vymenia za Formula K18 a dopredu daju vacsi kotuc a takisto, ze daju prec tie cankbrothers candy - dam si tam svoje SPD Shimana. A co povedal predajca? Nie je problem - tomu hovorim pristup a budem mat nizsiu cenu biku. Ci ho kupim tam, neviem, ale pristup maju dobry. Zo zarukou to nespravi nic. Ta K18 budem mat zaruku min. dva roky zo zakona a na sajbu mam zaruku od toho, od ktoreho som si ich kupil. Pochybujem, ze mi tie kluky mozu sposobit vadu na biku. Iba ak by ich zle namontovali - o com pochybujem.
09.06.2006 - 19:10:36
00
david no ved jasne, v kamennych shopoch si to vedia povymienat a papierovo osetrit, hlavne ak robia aj servis a predaj jednotlivych komponentov....a inak v tych podunajskych som bol dnes aj ja a maju tam fakt ustretovy pristup, pobehal som celu blavu a myslim, ze nikde som sa s takym nestretol este....
09.06.2006 - 21:28:22
00
keyboard_arrow_up