Chalani, potrebujem poradiť. Mám syna, bude mu 16 rokov a strasne chce novy bicykel. Teraz ma nejaky horsky cely odpruzeny a kupeny v tescu pred 3 rokmi, ale uz sa mu kazi. Tak som sa rozhodol, ze mu nejaky kupim na vianoce pod stromcek. Boli sme spolu v meste a ja som sa len tak nenapadne pytal na bicykle v roznych obchodoch / presli sme aspo 12/ a jemu sa paci taky z hranatou nahrubo pozvaranou kostrou a hrubymi kolesami a stal okolo 25 000. No poradit potrebujem v tom, ze za taku cenu mu chcem radsej kupit uz motorku, ved v 16-tich uz moze jazdit na nejakej 125ccm, Aj som mu naznacil, ze motorka je lepsia ako bicykel... ale on o motorku akosi nema zaujem. Co mam teda kupit. Kupit mu aj tak tu motorku? Je mozne, aby chalan v 16 chcel radsej bicykel? dik za radu
24.09.2006 - 17:55:28
00
to su otazky na nejaku detsku psycholohicku poradnu. ked uz budes definitivne vediet co chces kupit, tak sa da lepsie pomoct :wink: zalezi k akemu jazdeniu inklinuje, cena, ako sa tomu chce venovat,....
24.09.2006 - 18:19:28
00
motorka radšej nie ja by som volil daky street, trial bike
biketrialu zdar
24.09.2006 - 19:46:09
00
ty kokso "z hranatou nahrubo pozvaranou kostrou a hrubymi kolesami".. tomuto sa hovorí odborné vyjadrovanie.. :lol:
24.09.2006 - 20:08:58
00
vidim ze vstci tu radia o sto sest....
no ale k teme. ja urcite odporucam bajk jednoznacne. a takztiez neodporucam kupovat mu bajk ako prekvapko...radsej s nim treba ist normalne do obchodu a poradit sa s predavacom aky typ bajku, na ake pouzitie(DH, FR, XC,...) podla toho co chce chlapec, ci chce behat bo lese alebo po sidlisku...a urcite by som si prichystal aspon 20 000. ale zas pokial je typ ze vsetko rychlo rozmlati a nestara sa o to tak to radsej nie. bajk potrebuje starostlivost. tak vela zdaru :wink:
24.09.2006 - 20:48:17
00
Kúp mu motorku, motorka je lepšia! Na bicykli treba makať, do motorky stačí liať benzín. A aj krížov popri ceste majú viac motorkári ako cyklisti...
24.09.2006 - 21:11:47
00
Človeče, neviem čo váhaš. Ak ti mladý chce jazdiť na biku, tak ho určite podpor. Motorka je na hovno!
S kúpou si ale radšej nechaj poradiť podľa toho, čo chce jazdiť. Vo všeobecnosti ceny od tých 25 začínajú.
24.09.2006 - 21:14:42
00
uff uff...syn chce bike a ty mu chces kupit motorku??? co ti ja viem...keby som chcel aby synator sportoval, tak mu nekupujem motorku....a keby som chcel vnucata, tak mu tiez radsej kupim bike :) ...no a zvysok tu uz bol povedany, dolezite je co chce chalan jazdit, stylov je viac a ku kazdemu stylu su ine biky, ina vybava....takze na prekvapko zabudni a pekne to kupuj s nim...ked mi tatko kedysi v 15tich dopratal ako prekvapko cerveny horak znacky Laurin & Klement tak som na radost z prekvapenia veeeelmi rychlo zabudol :wink: (btw nemam rad cervenu :P )
24.09.2006 - 21:28:46
00
jj hlavne sa nehrat na jeziska a prekvapenia lebo mlady nemusi byt spokojny.. a hlavne velkost ramu a tak aby mu sadla..
ale som za bike.. a ked ma 16 moze jazdit len na 50
24.09.2006 - 22:23:02
00
a hlavne sa rychlo zbavit toho tesco 'biku' a uz nekupovat take sprostosti!!! (to som zabudol napisat). a k tomu novemu biku rovno kupit aj prilbu(nie z tesca)
24.09.2006 - 23:59:23
00
Z môjho okruhu známych - motorkárov neviem o žiadnom z nich, ktorý sa na motorke poriadne nevytrel.
Toto je tiež dosť podstatný vstupný údaj pri rozhodovaní motorka / bike.
25.09.2006 - 00:11:10
00
ja urcite odporucam bajk jednoznacne. a takztiez neodporucam kupovat mu bajk ako prekvapko...radsej s nim treba ist normalne do obchodu a poradit sa s predavacom aky typ bajku, na ake pouzitie(DH, FR, XC,...) podla toho co chce chlapec, ci chce behat bo lese alebo po sidlisku...a urcite by som si prichystal aspon 20 000. ale zas pokial je typ ze vsetko rychlo rozmlati a nestara sa o to tak to radsej nie. bajk potrebuje starostlivost. tak vela zdaru :wink:


Plne suhlasim. Na tomto fore ponukat motorku namiesto biku je trocha provokacia, ale viem nieco aj o motorkach takze jednoznacne bike. Chlapec ak este nevie presne co chce jazdit tak neinvestuj prilis vela zmestis sa aj do 15000. Za dva tri roky aj tak bude menit. Jednym oko kukni co jazdia jeho kamarati - urcite bude trocha opisovat.
25.09.2006 - 08:32:36
00
Dobre, kupim mu bicykel. Oplati sa kupovat teraz? nebyvaju cez zimu aj nejake akcie? Co je to DH, FR, XC,...?
25.09.2006 - 09:19:40
00
Zľavy štandardne začínajú na jeseň, v zime už nie je taký výber 8)

FR- je freeride, jazda väčšinou dole kopcom, skoky, prekážky....
DH - je zjazd, skôr pre skúsenejších bikerov
XC - je cross country - bežné jazdenie v teréne, hore aj dole kopcom

doporučujem zistiť aké biky majú synovi kamaráti, aby mohol jazdiť v partii, je to prospešnejšie. :D
25.09.2006 - 09:25:25
00
Rozhodne mu radsej kup poriadny bike. Tiez jazdim na motorke a ak by si mu kupil motorku za 25 000 bol by to rovnaky sit ako ten bike z Tesca.Skoda penazi radsej za tu sumu kupit poriadny bike a chalan bude stastny. :lol:
25.09.2006 - 10:03:14
00
keyboard_arrow_up