Capy zadnej stavby:
1. loziska

Vzhladom k tomu ze dali do ramu zapuzdrene gulickove loziska ktore niesu urcene na kratky pohyb v rozmedzi max 30 stupnov (nikdy sa neotocia maju len frekvencny pohyb)( gulicky vytlacia jamky do loziskovych drah a este ktomu idu na sucho lebo tym ze sa lozisko netoci vytlaci vazelinu medzi gulicky ) Mozno chceli usetrit na cene lozisk neviem. (toto sa este da vydrzat.)

2. uchytenie vahadla a zadnej odpruzenej casti.

Toto je najvatsi kamen urazu tochto biku. kedze loziska vela nevydrzia treba ich menit.
bohuzial stava sa to aj ked tam nechate loziska stare(moj pripad)

loziska su pripevnene (priskrutkovane) k modremu vahadlu napevno a zadna pohybliva cast ramu je iba nalisovana na lozisku. (nijak inak to nedrzi) a kedze medzi lavou a pravou castou zadnej stavby nieje ziaden mostik(rozperka) (ako u inych vyrobcov) lava a prava strana zadnej stavby si beha ako chce, nezavislo jedna od druhej. Dopad tochto riesenia mozte vidiet na fotografii ktoru som prilozil ako prilohu

.V tomto stave je Bicykel nepouzitelny

Prílohy:

DSC_0028 - Copy.JPG
DSC_0028 - Copy.JPG 195.89 KiB thumb_up0thumb_down

20.06.2013 - 19:01:07
00
tu je riesenie tohto problemu

Prílohy:

DSC_0029 - Copy.JPG
DSC_0029 - Copy.JPG 589.46 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2013 - 08:19:10
00
to je mozno umysel, ten ich "free trail control" ze sa to hybe v zavislosti od trailu ;)

ale nie teraz vazne: ako to ides riesit?
21.06.2013 - 12:33:18
00
Pisal som do nemecka, som zvedavy co mi odpisu. problem mam na obhoch bikoch.
3/4 loziska vybehne z ramu, takze je to aj dost nebezpecne (mala plocha).


Naposledy upravil matuso-o dňa 09.07.2013 - 14:47:28, celkovo upravené 1 krát.

21.06.2013 - 14:27:22
00
Som zvedavý na ich odpoveď. :) ;)
21.06.2013 - 16:11:39
00
To, jak jsi to popsal a navhrl řešení - věřím, že bude fungovat dobře a přijde mi to ze strany výrobce jako nedořešené. To je nějaký nový rám, nový bike?

Pokud by se jednalo o starší bike za nějakou rozumnou cenu, tak bych se s tím smířil, rozpěru (mostík) bych tam nechal vevařit v nějaké dílně, kde pracují a hliníkem, a začátkem sezony bych vždy vyměnil ložiska. Druhá věc je, jestli opravdu vyjíždějí, dát je na nějaké lepidlo.

Když jsem měnil ložiska, pomohlo to nahřát horkovzdušnou pistolí a ložisko je hned venku...
21.06.2013 - 16:24:17
00
bike je rocnik 2011 ale kupovany pol roka dozadu.
Vsetky hanzz biky ci 2011 2012 2013 maju uplne rovnake ramy.
Co sa tyka lepidla ano rozmyslal som nad(loctite), ale vzhladom k malej medzere medzi loziskom a ramom mam pochybnosti ci sa nalisovanim to lepidlo nevytlaci. Nieje tam miesto kde by sa ulozilo a zaschlo
21.06.2013 - 16:39:47
00
To lepidlo je víceméně zatěsnění - právě ta troška co zůstane by měla stačit. A jinak, jak jsi psal o té SOI - podle mě to nemají důvod řešit - takhle to nabízí výrobce a pokud to dává do prodeje, měl by mít zaručeno, že to kolo prošlo nějakým testováním...

Anebo reklamuj u prodejce - toto je jasná výrobní chyba - nedomyšlené. Podle mě...
21.06.2013 - 16:46:35
00
Takéto pochybné riešienie nemajú ani tesco biky...
21.06.2013 - 19:14:54
00
To lepidlo je víceméně zatěsnění - právě ta troška co zůstane by měla stačit.


"to lepidlo" je na zavity a funguje preto ze medzi "vrcholmi" zavitov je medzera a dokonca aj na "bokoch" zavitov je medzera. Aby taketo lepidlo fungovalo potrebuje vytvorit vrstvu a nie nechat tam dve molekuly. To nieje sekundak ze ti nalepta povrch spajanych dielcov. Do you understand?
21.06.2013 - 21:22:18
00
Matus ty si oprav anglictinu alebo ked nabuduce budes pisat do CUBE tak to radsej daj niekomu napisat aby to nevypadalo ako u nas na trznici: "Ja som byt dobry obchodnik". Z Cube ti odpisali ze mas kontaktovat distributora pre slovensko co je asi Slovkolex - ak je to v zaruke je to jasna reklamacia ak nie mas druhu moznost - vyrobit mostik a nic ine uz nevymyslis - jedine ze by prisiel harry poter a mavnutim pritika by to vyriesil. A keby si chcel byt Harry ty tak potom mozes dat tie diery dovarit alebo dovlozkovat a nanovo prehlbit na rozmer ktory tam ma original byt... Aspon vidiet aky je ten Hanzz riadny smejd - tvoja smola ze mas 2.
21.06.2013 - 21:30:46
00
Richard.f: ukaž mi prosímtě na ložisku nějaké závity... (anglicky rozumím velmi dobře, můžeš klidně psát anglicky dál)
21.06.2013 - 21:34:44
00
mnarosh16v please read my previous post again and use brain before you post something next. Thank you...
21.06.2013 - 21:48:43
00
ale ak by ti to nedoslo tak este raz specialne pre teba - lepidlo o ktorom sa bavime je na zavity a kedze vola ktora je medzi loziskovym vonkajsim kruzkom a valcovym zahlbenim v ramovej casti zadnej stavby je realne ziadna tak tie "dve molekuly" ktore by tam ostali po tvojom odporucani aplikovania by nemali ziadny efekt chapes??? Ci este nie? Proste zavitove lepidlo lepi zavity preto ze na zavitoch su znacne vole a ma sa kde vytvorit "hrubsia" vrstva lepidla...
21.06.2013 - 21:51:42
00
Tahle diskuze ztrácí smysl... běž se vyvztekat do jiného tématu. Kecy o ničem, nebo něco takového, tam si budeš určitě s lidma rozumět ;-)

A jinak, jsem viděl ložiska k rámu přilepené - právě pro vytěsnění, pane Molekulo ;-)
21.06.2013 - 21:57:10
00
keyboard_arrow_up