A co tak uz full e-bike? To uz je pohodicka hore zadarmo-dole zadarmo :)...Volit HT bol moj nazor, ale ako tu niekto spominal asi najlepsie bude skusit obe varianty HT i Full a potom sa rozhodnut. Ja osobne preferujem bike s co najmensou udrzbou. Kamos ma 90 kg a vystaci si aj s HT. No kazdemu vyhovuje nieco ine. Skusit obe a potom si vybrat
12.06.2013 - 23:02:24
00
Neviem ake ma vyhody e-bike. Ked by som sa chcel vozit bez slapania kupim motorku. Je pravda ze sa da prepnut mod na ktorom ti elektricky motor nevypomaha, ale to zas musis tahat 15kg kravu :D
13.06.2013 - 07:11:47
00
Vyse 20 kilovu ;)
13.06.2013 - 07:52:12
00
tento rok som prešla z HT na full a musím povedať, že to je sranda, lebo naše výjazdy sú zásadne pol dňa hore :sweat: a pol hodiny dolu :nod: (bez mojej maličkosti by to bolo určite rýchlejšie, ale raz neviem, že kedy budem s tým mojim vládať)

moje pocity: HT mi bol do kopca určite milší, ľahší a rýchlejší, ale dolu zas full nemá chybu.

záver: keď budem mať prachy, kúpim si určite superľahučký full s tlmičom na uzamknutie. zatiaľ sa povozím aj takto a budem sa tešiť zo sexi chlapčenských zadkov, ktoré ma predbiehajú (v oboch smeroch samozrejme :inlove: )
02.07.2013 - 11:29:43
00
Všetko sú to len debaty o "hovne". každý si kúpi to čo chce, potrebuje, a na čo má. A keď to nevie, z vašich príspevkov veru nezmúdrie. Dnes chce jazdiť rekreačne poľné cesty, ale zajtra príde na to, že mu to proste nestačí, baví ho to, a chce viac. A v takýchto prípadoch víťazí osobná skúsenosť nad názormi a radami druhých... toť môj názor :)
02.07.2013 - 12:50:37
00
Všetko sú to len debaty o "hovne". každý si kúpi to čo chce, potrebuje, a na čo má. A keď to nevie, z vašich príspevkov veru nezmúdrie. Dnes chce jazdiť rekreačne poľné cesty, ale zajtra príde na to, že mu to proste nestačí, baví ho to, a chce viac. A v takýchto prípadoch víťazí osobná skúsenosť nad názormi a radami druhých... toť môj názor :)

...ktory je rozumny :)
02.07.2013 - 12:53:25
00
Všetko sú to len debaty o "hovne". každý si kúpi to čo chce, potrebuje, a na čo má. A keď to nevie, z vašich príspevkov veru nezmúdrie. Dnes chce jazdiť rekreačne poľné cesty, ale zajtra príde na to, že mu to proste nestačí, baví ho to, a chce viac. A v takýchto prípadoch víťazí osobná skúsenosť nad názormi a radami druhých... toť môj názor :)

ale na HTcku bude za tebou chodit skriatok a bude ta kopat do zadku :D ;) (na polnych a lesnych cestach, co tvori asi 90% u vacsiny ludi, co jazdi XC)
02.07.2013 - 12:57:12
00
Veď presne to je o osobnej skúsenosti, čo furt máte s tým kopaním? akoby sa okolo toho točil celý vesmír :fubar: Ja neviem aký má terén za domom, či chce ťahať 4 hodiny v kuse v pote tváre a budovať kondičku, alebo stáť v každom bufete na kofolu, a cestou si fotiť, debatovať s kamošom a výletným tempom sa kochať výhľadmi. Tu sa proste nedá a nedá poradiť.
02.07.2013 - 13:02:32
00
tak je, ale par stran dozadu ti scream a jaro vysvetlia, ze niekedy sa na teba nalepia aj dvaja skriatkovia a to uz je moc aj na kona, ale fulla sa boja ako svatenej vody a na fulle ta dokopca stromy potiahnu, tak sa ide este lahsie ako na HTcku :!: , ja nechapem, preco vobec jazdia svetovy jazdci na HT aj na treningoch, aj na maratonoch, ked su hentake vymozenosti, ts, ts, ze si nedaju poradit od screama a jara, odbornikov na slovovzatych, to je jedna z otazok, co ma bude trapit cely zivot :D :rofl:
02.07.2013 - 13:09:17
00
Ja osobne preferujem bike s co najmensou udrzbou.


Veru, toto je aj moj postoj. Mam aj full , aj 29 HT a jednoznacne u mna vyhrava 29 HT. 26" full skoncil u syna. Uz ma nebavi kazdu chvilu rozoberat, cistit a premazavat vrzgajuce capy za...te od blata a prachu. Radsej trosku mensi komfort (aj to je otazne - lebo jazda do kopca na fulle komfortnejsia urcit nie je), ale jednoduchsia udrzba.
Pokial este niekedy nejaky full, tak urcite 29 Sp.EPIC.
02.07.2013 - 14:00:42
00
tak je, ale par stran dozadu ti scream a jaro vysvetlia, ze niekedy sa na teba nalepia aj dvaja skriatkovia a to uz je moc aj na kona, ale fulla sa boja ako svatenej vody a na fulle ta dokopca stromy potiahnu, tak sa ide este lahsie ako na HTcku :!: , ja nechapem, preco vobec jazdia svetovy jazdci na HT aj na treningoch, aj na maratonoch, ked su hentake vymozenosti, ts, ts, ze si nedaju poradit od screama a jara, odbornikov na slovovzatych, to je jedna z otazok, co ma bude trapit cely zivot :D :rofl:


hej...,a preto taki "pomalí" jazdci ako napr. Milan Barenyi alebo Jarda Kulhavy jazdia este furt na HTckach :D
02.07.2013 - 14:57:07
00
vynimka potvrdzuje pravidlo ;), ale samozrejme je to aj o vybere na samotnom jazdcovi, co preferuje, lebo ten skriatok kope a kope :lol:
02.07.2013 - 18:42:21
00
Je to o tom, či sa obmedzíte pri jazde do, alebo z kopca. :) Fakt, že na HT-čku človek dostáva kopance, sa nedá poprieť. (teraz nehovorím o jazde terénom, kedy väčšina bikerov stojí, ale o naších slovenských cestách)
Roflex - jazdil si na fullovy? Ak áno, ako dlho, kde a na akom? :) Ak to teda môžem vedieť. ;)
02.07.2013 - 22:11:55
00
ano jazdil na LP X-Control 310 a dost dlho na to, aby som vedel zhodnotit, ze na lesne a polne cesty je full viacmenej zbytocny a to som porovnaval s HT26, ked je teraz HT29, tak podla mna je full na take cesty zbytocny 2nasobne.., na horsie tereny, kde su skaly a korene do stupania a neviem co, proste ako nejaky technicky singletrack do kopca, ktory som ani nenasiel a to jazdim v nizkych tatrach, by mohol byt full dobry, ale to sa da vyslapat v stoji, najma teraz s tymi 29nami..
02.07.2013 - 22:17:04
00
Proste kazdemu sa lubi daco ine :) Ako vo vsetkom...
02.07.2013 - 22:21:14
00
keyboard_arrow_up