Zdravím všetkých bike-positive a prosím o vaše názory, rady, pomoc pri výbere biku.
Dodposiaľ som jazdil na 26-tkovom hliníkovom HT (SCOTT SCALE). Aktuálne riešim kúpu nového biku. Testoval som niekoľko 29-tkových bikov a v tomto mám úplne jasno, bude to 29-vina (meriam 185cm). Až donedávna som mal jasno aj v tom, že fulla mi „netreba“, že HT mi stačí, aj vzhľadom na to, že sa chystám prejsť na celokarbón a väčšie kolesá. Bol som už takmer rozhodnutý aj pre konkrétny model: GRAND CANYON CF SL 8.9.
!!!ALE!!! mal som na dva dni testovačku fulla 11kg, celokarbón, kompletne na XT a musím sa priznať, že moje rozhodnutie odrazu nie je také jednoznačné.
Takže, prosím o vaše názory, rady a pomoc pri výbere. HT vs. FULL
Jazdím cez týždeň do práce po ceste (s terénnymi vsuvkami) denne cca 50km a víkendy hrebeňovky a rôzne prechody (proste terén) trasy zväčša 40km a viac. No a tohto roku plánujem absolvovať aj nejaké maratóny.
Aby to nebolo príliš komplikované na výber sú dve možnosti:
HT: GRAND CANYON CF SL 8.9
http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3171
alebo
FULL: LUX CF 8.9
http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3234

Za každý názor, radu, pomoc, vopred ďakujem.
03.03.2014 - 10:29:14
00
máš pekné starosti,závidím ti ich:) Či full,alebo HT, na to už musíš prísť asi sám. Osobne si ale myslím,že ak na to máš,zober full. Nejaké zvýšené náklady za servis a údržbu asi riešiť moc nebudeš,ked ideš investovať takúto sumu.

Iná vec by bola,keby podstatnú časť tvojho nájazdu tvoril asfalt /50% a viac./
03.03.2014 - 13:47:14
00
V prvom rade ďakujem stanlee-mu za jeho názor a reakciu. Moderátora prosím o zmazanie témy. Vzhľadom na skutočnosť, že tému videlo viac ako 150 ľudí a nikto sa nevyjadril, nepredpokladám, žeby ešte niekto reagoval. Ďakujem.
10.03.2014 - 13:42:03
00
frenkyfly ja si myslim ze tu sa neda moc poradit oba biky su naslapane tebe ide o to aby ti poradili ci HT alebo FULL ale to je tazko poradit. Ja by som zobral full uz len zo zvedavosti, ze som predtym jazdil HT mnoho ludi si zmenu pochvaluje tak preco nie? ale niekto iny sem moze prist a napisat opak, vies kazdy preferuje to svoje...
10.03.2014 - 20:04:34
00
No a práve preto som čakal, že dostanem nejaké referencie od ľudí čo prešli na FULL z HT. Či neľutujú svoje rozhodnutie, či je to veľký posun vpred čo sa napr. pohodlia týka, alebo to má aj iné výhody/nevýhody, či stojí za to, voziť napr. o kilo naviac na biku, alebo riešiť trošku finančne aj časovo náročnejší servis, či stojí za to dať o 500,- naviac (v nadobúdacej cene), či by sa vrátili späť na HT atď. Pretože ja som FULL nikdy nejazdil a tak nemám s čím porovnávať. Nejakých cca 200 km na asi štyroch rôznych FULL-och je dosť málo na nejaké seriózne závery.
10.03.2014 - 21:37:10
00
keyboard_arrow_up