s troma bikami na streche nam to urobilo cca 0,6l viac na spotrebe ,cesta do wildalpen a s5(700km)
priecniky original ford a nosice thule freeride510, ziadne preliacenie sa nekonalo ani pri rychlosti 140km/h
10.11.2011 - 22:10:57
00
kazdy by si mal zvazit co je pre neho najlepsie. Strecha je zaujimava pokial ma niekto hagusy a relativne lahke biky. Pokial hagusy vozidlo nema treba special uchyty do karoserie podla konkretneho typu vozidla alebo original fabricky nosic ktory ich zvycajne ma a tym padom sa uz nemusi jednat o tak cenovo vyhodnu alternativu. Takisto pokial ma niekto vyssie vozidlo napr. SUV a pod. tazko bude na strechu vykladat zjazdaky ktore vazia 17-20kg. Kto jazdi gravity discipliny zvycajne pouziva nosic na tazne. Sice treba mat gulu a treba precvaknut znacku alebo poziadat o duplicitnu ale okrem toho to ma uz len same vyhody. Vyssia cena nosica je do urcitej miery kompenzovana jeho dobrou opatovnou predajnostou a univerzalnostou. Daju sa kupit nosice na 2 az 4 biky, lahko sa nakladaju, do kufra sa da tiez dostat. Za autom su biky relativne chranene, videl som uz aj ze si dotycny dal niekde usit navlek na biky aby sa mu pocas dazda nezaspinili alebo aby nebolo vidiet co presne ma nalozene.
20.11.2011 - 19:36:01
00
Zadný nosič samozrejme nemá len "samé výhody", k ich nevýhodam patrí aj to, že bicykle sa vzadu pri jazde v daždi neuveriteľné zasvinia. Iste to pritom nemá vplyv len na pohodlie (po jazde v daždi ich treba umyť), ale aj na technický stav bicykla - nepochybujem o tom, že tá špinavá prachov-blatová voda sa dostane aj do tých najjemnejších špár a dierok ... Na streche sa bicykel v daždi nezasiera.

Používam oba spôsoby (strecha aj zadok), s bicyklami najazdím za rok rádovo tisícky kilometrov a teda mám možnosť porovnania.
20.11.2011 - 23:04:10
00
co tak ich vzadu prikryt niecim ako plachta na vozik? neskusal si to?
21.11.2011 - 00:09:07
00
Ahoj, neviete mi prosim poradit, zhanam nosic na Rapida a vobec neviem, aky typ vybrat - ci na tazne, na strechu alebo na piate dvere :( Ake mate skusenosti? Na starom aute som mal nosic na strechu a zakazdym som sa bal, ci mi ten bike niekde neodleti...pozeral som aj nejake videa (https://www.youtube.com/watch?v=lvG8a8SgbIc) a uvazujem o nosici na piate dvere - nejake skusenosti?Odporucate - neodporucate?
14.06.2017 - 15:16:59
00
Piate dvere sú nanič. Ak máš rozpočet, tak rozhodne treba ísť do toho na ťažné, tam nieje čo riešiť
14.06.2017 - 15:19:03
01
Okrem samých výhod nosiča na ťažné, má ešte nevýhodu, že okrem toho, že teda treba mať ťažné, nedáš tam 5 bicyklov, nepripevníš naň lyže alebo strešný box a ( možno kecám, nejazdil som s tým) mať kufor naložený po strechu a ešte meter za autom 4 bicykle, tak asi sedím zadkom na zemi :lol: ale každý si samozrejme musí určiť priority na čo ho bude využívať ?

Prílohy:

received_1320873794700431.jpeg
received_1320873794700431.jpeg 404.42 KiB thumb_up1thumb_down

14.06.2017 - 16:33:49
01
Nosic na tazne ma este aj dalsie nevyhody:

1. pri jazde v dazdi ide na bajky podstatne viac bordelu z cesty
2. ak niekto za Tebou nedobrzdi, tak bajky aj nosic pa-pa...
14.06.2017 - 16:37:08
01
Podstatne viac bordelu? Nemyslim si, mam s tym nosicom na tazne najazdenych nejakych 30 000km a iba 5 000km s tymi na streche a pri tych na streche sa mi dokazala voda natlacit aj do bowdenov. Ale mozno to bola super cista dazdova voda. :-) Za autom som ich mal schovane v zavetri a bol pokoj. 5 bikov na tazne nedas, 4 das so spravnym nosicom, ja som bezne nosil 3 a bolo to akurat.

A ano, na tazne nedas ani lyze a ani truhlu. Co je ale vyhoda, lebo mozes mat naraz truhlu a aj biky a nemusis mat auto naplnene po strop.
14.06.2017 - 16:43:35
02
Tu niečo také riešili
Test nosičů na kola: nejlepší jsou ty na tažné zařízení
http://auto.idnes.cz/nosice-kol-test-0id-/autoservis.aspx?c=A170528_103932_automoto_taj
14.06.2017 - 16:47:04
00
Ale veď OK, ja som písal, že je to prioritách a peniazoch. Keďže napr. ja mám aj truhlu aj nosič na lyže potreboval som základný nosič na strechu. Kúpil som si dva nosiče na kolá svoje a každý koho vozím na pretek si kúpil svoj aj keď nemá auto. Dať x€ za ťažné a nosič naň pre mňa nemá význam.
14.06.2017 - 16:57:08
00
matko001 napísal:
Za autom som ich mal schovane v zavetri a bol pokoj.

Asi mas super specialne auto, ktore od kolies a podvozku nedviha bordel z mokrej / zasnezenej / posolenej cesty prave na miesta kde su umiestnene bajky na taznom a kam to dvihaju vsetky ostatne auta. ;) Ale ved kazdy si vyberie co sa mu hodi viac. Na obcasny presun je z mojho pohladu uplne zbytocne vyhadzovat tazke stovky eur za tazne + nosic ak to tazne nemam ako inak vyuzit a po zohladneni tych uz spomenutych nevyhod tazneho. Samozrejme krpci co si naviac kompenzuju ego velkym SUV maju o motivaciu viac preco ist do nosica na tazne - na strechu ani nedociahnu. :D
14.06.2017 - 16:57:08
02
Stačí porovnať bordel na streche a na zadnom čele po jazde v pľušti. Aspoň na mojom aute (X-Trail) je zadné okno najšpinavšia časť auta.
14.06.2017 - 19:28:45
01
Na mojom je tiež, pokiaľ nemám nosič. Ono to dosť zmení prúdenie vzduchu
14.06.2017 - 20:21:52
00
Ked som viezol biky na nosici na 5tych dverach, tak vsetko, co trcalo nad strechu, bolo spredu tak neskutocne zasrane hmyzom a prachom a velmi tazko to slo umyt. A povedal som si, ze uz nikdy viac a dalsie auto bude s gulou. :-)
Pokial uz mas tazne, tak podla mna je najlepsia volba nosic na tazne. Ak tazne nemas, tak je to cca 300 EUR navyse (gula a montaz), plus nosice na gulu su drahsie ako na 5te dvere ci strechu, takze je to dost velka investicia.
Na druhej strane nosice na dvere mi nepridu velmi bezpecne a pri castom pouzivani (montaz a demontaz) mozu poskodit dvere (hlavne lak).
14.06.2017 - 23:34:12
01
keyboard_arrow_up