ace_9 Je to celkom drahy bike, v podobnej cene som kupoval karbonovy Cannondale Habit. Zaroven je to znacku, ktoru u nas nikto nepozna. Podla mna ked dostanes za to 2000, tak budes rad.
08.08.2021 - 18:36:33
10
Celoodpruzeny Cannondale za 4 litre bude mat komponenty v globale o triedu az tri horsie ako ten Qayron :) A nebude mat odolnost ani schopnosti 170/165 mm enduro bikeu. A ak si pod "podobnou cenou" myslel tych 2800, tak to ten Habit asi uz ani nebude najnovsi, ze? :) A komponenty bude mat nizsej kategorie a este aj stare...

No kazdopadne nazor si aj tak cenim. Tusil som, ze pre laikov, ktori ani tucha nemaju, ze len vidlica stoji cez tisicovku, bude ta cena stale vysoka. A aj ked moj prispevok moze zniet posmesne, tak chapem, ze nie kazdy sa o bicykle hlbsie zaujima. Bud budem mat stastie na niekoho kto hlada presne taky typ bikeu a potom mu rad cenu este pri rychlo jednani upravim alebo si ho necham. Je to super bike, skodi mu skor neznama znacka. Ale ti cesi vedia co robia a ram je navrhnuty velmi dobre, takze je to len o znackovom snobizme :)
08.08.2021 - 19:02:30
00
ace_9 Si vedla jak ta bedla. ;) Tento som myslel https://www.cannondale.com/en-eu/bikes/mountain/trail-bikes/habit/habit-carbon-3, akurat som teda vymenil brzdy za XT-ckovke a sedlovku za Fox. Vidla Fox Float Performance 34 ide tiez okolo 1000 eur. Kupoval som ho za 3100 minuly rok.
08.08.2021 - 19:41:46
00
ace_9 Inac tie Rodi rafiky co mas na Qayron su katastrofa, mal som to na Lectore, musel som to po par mesiacoch dat prec. Dal som tam Mavic kolesa, tie su o moc lepsie.
08.08.2021 - 19:46:16
00
no hlavneze ti robi taketo trollovanie dobre :)
08.08.2021 - 20:31:13
00
Nepýtaj sa na názor, keď ho potom ofrfleš. Prečo ho predávaš, keď je taký super?
08.08.2021 - 22:03:59
02
@Jarolobo, uznam, ze som urobil chybu, ak posles novy bike, ktory je lepsi ako ten moj a pritom cenovo aspon porovnatelny s tym za kolko ponukam ten moj (teraz uz aj s upgradnutymi komponentami). Alebo kludne aj bazarovy, ale nie velmi stary (moj je prakticky novy). Ale poprosim nemiesat hrusky s jablkami a pliest do toho vselijake minulorocne zlavove modely XC a lahkych trailovych bicyklov, ktore sa aj tak komponentami nechytaju ani nahodou.
Ale ak sa ti nechce hladat, tak mozes pripadne aj rozviest preco sa ti nezda spravne "ofrflat" nazor, ze by Qayron mal dat cenovku na polovicu, aby bol konkurencieschopny :D. Ved to uz ani nie je predstieranie orientovania sa v bicykloch, to je vysloveny trolling a ty este komentujes ake je zle, ze sa mi to nepaci :D WOW...
Dovod predaja poviem az kupcovi, ak ho to bude zaujimat. S kvalitou alebo schopnostami bicykla to ale nic nema.
08.08.2021 - 22:41:53
02
ace_9 Novy Scroll Pro (https://www.ctm.sk/bicykle/full/scroll-pro-29/leskla-strieborna/) ide po 3199, tiez enduro bike, rovnake zdvihy a z mojho pohladu aj vhodnejsie osadeny. Na tvojom Qaryon bude potencialny kupca ako prve menit kolesa spolu s brzdovymi kotucmi.
09.08.2021 - 07:32:13
00
zomg Scroll Pro je celkom dobry. Aj ked ram by potreboval update (vedenie bowdenov a zadna stavba prilis blizko pneu). Rafiky (nie cele kolesa) uznavam, ze na Qayrone mohli byt lepsie. Aj ked zas uplna tragedia to nie je. Davaju sa aj do vyrazne tazsich e-bikeov. Tak som znizil cenu na 2400€. To snad uz nie je take zle...
Ale ozaj, preco by niekto menil kotuce? :-o Mam aj seriove, ale cakal by som, ze RT-99 su prakticky top, co sa k tym brzdam da dat.
09.08.2021 - 08:00:09
00
ace_9
Ono zas nemusíš hneď znižovať cenu len preto, že ti tu jeden povedal, že je to drahé. Musíš trošku filtrovať čo ti kto napíše a ak si stojíš za pôvodnou cenou, tak fajn.
Problém je ten, že veľa ľudí sa nevyzná do komponentov, možno ešte do takých základných čo každý pozerá - ako je prehadzovačka, či je Shimano alebo Sram. Ale už málo kto pozná rozdelenie vidlíc a tlmičov a už veľmi málo rozdelenie nábojov a kolies. Ja som napríklad tak isto len v tej prvej kategórii a vôbec mi to nevadí. Jazdím pre zábavu.
Ale aby som vysvetlil čo som chcel, taký ako ja, čo jazdia pre zábavu, takých je najviac a tí hľadajú niečo do cca 1500-2000 €, hlavne ako prvý bicykel. A keď sa rozhodnú že chcú niečo lepšie, tak si kúpia drahší, ale chcú nový (aj keď tvoj je prakticky nový). Jednoducho si v nešťastnej predajnej kategórii, v ktorej sa asi ťažšie predáva a osobne si myslím, že problém bude skôr vo veľkosti kolies ako v cene, myslím že dnes chcú ľudia viac 29" kolesá.
Toť môj názor - nie kritika.
09.08.2021 - 10:06:38
04
@Jarolobo, suhlasim. Hlavne ten 29" mor je dnes dost problem :D Ale ak niekto nema problem so suchanim zadku o 29" koleso pri velkom zdvihu, pripadne nehlada vyslovene extremnu manevrovatelnost, tak je jasne, ze (pravom) skonci pri 29". A potom je 27,5" ako pises iba vynimka, ktoru malokto oceni, skor sa jej vyhne... Ja som 27.5" kupoval schvalne (aj predtym som mal 27.5" a vyskusal som aj 29") a teraz ho chcem vymenit viac-menej z rozmaru. Ked zacnem mat ohladom niecoho chrobaka v hlave, tak si nemozem pomoct... a teraz mam chrobaka ohladom ineho bikeu, ktory by som chcel, aj ked realne ten Qayron splna 95% mojich narokov a jeho potencial ani zdaleka nevyuzijem. Som chory no... ale som aj rozcarovany z toho, ze to vyzera, ze ak vyslovene nedam cenu noveho bikeu na polovicu, tak sa nepreda. Dost kruta realita. :D
09.08.2021 - 10:30:24
00
Nuž, za rozmar sa platí. Ja som taký istý, po roku som vymenil bicykel a nemusel som, proste som chcel ten druhý a už ma lákajú modely 2022, tak dúfam, že nepodľahnem.
Ja mám zas problém lúčiť sa so starým bicyklom, tak ho mám ako rezervný, ale keď kúpim tretí, tak prvý asi už predám.
09.08.2021 - 10:35:38
00
ace_9 K tomu co napisal Jarolobo este dodam, ze ked uz niekto dava za bike 3, 4, 5 a viac tisic, tak by som povedal, ze vacsinou to ludia kupuju na firmy. Na firmu sa viac oplati kupit novy bike za 4,000 (usetrim DPH, usetrim dan zo zisku, usetrim dan z dividend, spolu cca 48% z ceny) ako jazdeny za 2500.
09.08.2021 - 10:36:17
00
No necudujem sa uz tym inzeratom, ktore tu lezia kludne aj pol roka a viac... Na take veci nemam trpezlivost, tak to asi po par dnoch zabalim.
Keby aspon nevymysleli ti cesi taky blby cinsko znejuci nazov Qayron... S predajom Nukeproof-u som prakticky nemal problem a to mal viac ako rok, tiez 27,5" a navyse HT s mierne horsou vybavou a cenovka uz sa nebezpecne blizi tomu kam smeruje Qayron :D
09.08.2021 - 10:45:56
01
A to sa este obcas potrafi vidiet napisane Gayron
09.08.2021 - 17:40:50
01
keyboard_arrow_up