Čaute,mám na vás zopár otázok:

Uvažujem o tom, že začnem castejsie bikovať:-)
Pôvodne som chcel investovat do dákeho cestného biku ale tu nastava maly problem. Mám skoro 100kg a obávam sa , že by ma chudacisko asi neuniesol resp. by som daco za jazdy postracal:-).Rozmýšlam teda nad nejakým crossovým bikom tak ale okolo 12 tis. zatiaľ nič extra ale zas aby to aj nieco znieslo.Ćo myslíte má vôbec cenu pri mojej váhe investovať do crossu alebo kupiť Mtb aj ked mám v pláne jazdiť najmä po cestách. Vedel by mi niekto poradiť?? Dik
16.01.2007 - 23:45:36
00
Poviem ti to takto: každý bike má pri "väčšej" záťaži vyššiu kazivosť. aspoň moje skúsenosti.čím kvalitnejší bike, tým je tá kazivosť nižšia.
hovoríš, že chceš bikovat po ceste čo by zase nemal byť až taký problém lebo na ceste sa nestretneš s konármi skokmi a tak... takže kúp si cesťák ak chceš jazdiť cestu!toť moja rada
17.01.2007 - 09:21:49
00
V tej váhe nevidím až taký problém.Bycikle su konstruované tak na 120-130kg normalná trieda.určite by som sa sústredil na kvalitnejšie ráfky a to aby boli dvojité a kalíškované(nipel má osadenie v ocelovom púzdre.Napr Remerx Hammer,Panter sú to dobré ráfiky za dobrú cenu.Dalej náboje nech tam niesu uplné zakladné náboje quando alebo joytech.Nejaké shimano by malo byť v pohode.Určite ložiskovú kvalitnejšiu osu napr Kinex.Doporučil by som ten cross bez odpruženej vidlice. :wink:
17.01.2007 - 09:30:47
00
Ja by som sa asi tiez radsej priklonila k tomu crossu.
17.01.2007 - 10:16:52
00
tiež to vidím na ten cross, predsa len pri 100 kg hrá posed prvoradú rolu a cesťák by asi nebolo to pravé. len treba poriadne zvážiť výber komponentov v danej cenovej kategórii, najmä rám, kolesá a sedlo. ostatné časom aj tak pomaličky povymieňaš keď sa do toho viac zažereš. 8)
17.01.2007 - 10:19:49
00
no k tej vahe.. co znamena 100 kg? aku mas vysku? lebo 100kg pri 150cm a pri 190cm uplne meni pohlad na vec.. je rozdiel ci si gulicka, silnejsia postava alebo hora svalov.. ci mas velky pupok alebo rovnomerne rozlozenu vahu a tak..
17.01.2007 - 11:22:41
00
Jednoznacne ram je na prvom mieste, ostatne je tiez dolezite, ale ram je naj... :!:
17.01.2007 - 14:01:43
00
Jednoznacne ram je na prvom mieste, ostatne je tiez dolezite, ale ram je naj... :!:


moc tomu nerozumiem ale suhlasim ze ram .... a aj rafiky pac ked som kupoval ja svoj mtb a predavac sa ma pytal ze kolko vazim a uviedol som ze sa to bezne pohybuje od 95 do 105 kg tak ma iba chytil pod rameno a odviedol k inemu regalu a bikom a tam som si kupil CTM rebel plus minuly rok to bolo a jazdym na nom doteraz je pravdou ze uz som na nom zlomil bars co ale to nie lebo bike ale lebo ja nemtavy ... (napriklad padnem na rovnej ceste ..... nesiem bike dole schodami a capnem jak maly ...... idem do kopca na kolibe a zrazu mi to zastane a ne aby som dal dole nohy ne snazim sa slapat dalej a odrazu uz len viem ze sa kotulam sucham dole kopcom.... a podobne) takze moja rada je nabehni do obchodu tam ti isto poradia ... za dalsie CraObs tu raz daval taky link ze si sa odmeral cely zadal namerane udaje na tu stranku a ono to pre teba vypocitalo take veci ze ako vysoko sedanku a tak a podla mna tam bude aj co by si mal kupit a ak nie aspon ta to profesionalne nasmeruje spravnym smerom....
17.01.2007 - 14:42:29
00
ja si ties myslim ze asi na cestaku by sa len trapil :cry: ....ja by som isiel do toho crossu a ked planujes jazdit najviac po ceste riesil by som tensie plaste s malinkym dezenom a zase ked si raz zacas vybehnes do lesa tak si na nom pojazdis aj tam.... :idea:
17.01.2007 - 14:57:41
00
s takym zavazim budes mat na cestaku brucho na hornej trubke a na mtb sa budes trapit aj ty aj bike. Takze ako vidis cross. Unisono
17.01.2007 - 16:10:58
00
Dik za rady, troska som popisal s kaktusakmi a na 2 pokus som sa k dacomu dopracoval. Teraz len rozmyslam nad znackou biku.Musim sa cim skor pozriet do kaktusu nech viem ako su natom ceny ale pojde to z tuha kedze 6 dni v tyzdni teraz robim:-(

ktory by ste mi poradili:
Merida speeder T2 - viem ze to nie je cross ale ani normal cestak
Merida CROSSWAY 8700

alebo ak mate daky iny tak sup sem s nim:-)
Dik
17.01.2007 - 20:37:18
00
Dik za rady, troska som popisal s kaktusakmi a na 2 pokus som sa k dacomu dopracoval. Teraz len rozmyslam nad znackou biku.Musim sa cim skor pozriet do kaktusu nech viem ako su natom ceny ale pojde to z tuha kedze 6 dni v tyzdni teraz robim:-(

ktory by ste mi poradili:
Merida speeder T2 - viem ze to nie je cross ale ani normal cestak Merida CROSSWAY 8700

alebo ak mate daky iny tak sup sem s nim:-)
Dik


Ja osobne by som asi viacej doporucoval Crossway
17.01.2007 - 22:35:59
00
Dik za rady, troska som popisal s kaktusakmi a na 2 pokus som sa k dacomu dopracoval. Teraz len rozmyslam nad znackou biku.Musim sa cim skor pozriet do kaktusu nech viem ako su natom ceny ale pojde to z tuha kedze 6 dni v tyzdni teraz robim:-(

ktory by ste mi poradili:
Merida speeder T2 - viem ze to nie je cross ale ani normal cestak Merida CROSSWAY 8700

alebo ak mate daky iny tak sup sem s nim:-)
Dik


Ja osobne by som asi viacej doporucoval Crossway

Mne sa ten Crossway ties viac pozdava vyzera pohode...kolko zanho chcu??
18.01.2007 - 00:45:45
00
MERIDA CROSSWAY 8700
Krosové bicykle

Cena: 19 490,00 Sk
18.01.2007 - 11:07:44
00
Merida ma moc neoslovila. Dema Esperia 18 000sk.Superior Rx 620 18 200sk.
18.01.2007 - 12:53:16
00
keyboard_arrow_up