Pozdravujem vsetkych tohto fora, som tu novy - dnes registrovany.
Stihol som vsak jednu bikovacku s clenmi, stretli sme sa v Heinburgu (Rasto - Klein Attitude, Roman - zimak/favorit, Dano - Colnago a este jeden Elsworth.
Uz dlhsiu dobu zvazujem fulla, paci sa mi vselico, ale som zastancom jednoduchosti. Vybral somm Pells Ridelight s jednocapom. V testoch dopadol celkom dobre. Viem ze uvedeny system je "krok spat" v porovnani s dnesnymi novymi Maestrami, I:driveami, X-Controlmi atd... ale tento system nadalej pouziva aj Cannondale (Prophet, Rush).
Pells je kopiou Santa Cruzu, ktory sa robi uz len zo zotrvacnosti.
Mate niekto skusenosti s tymto Pellsom, aky je Vas nazor? Vybava je OK si myslim.
Zvazoval som ale Lapierre X-Control 310, niekde na fore som tu cital o zadnm tlmici LP (made in DT Swiss) a nie som moc nadseny z vidlic FOX, su vraj vynikajuce, ale mechanici ich pre komplikovanost moc nemaju v laske.
Pells: SLX + XT, Mavic Crossride, Rock Shox
Dakujem

...bocna tuhost tohto systemu, zivotnost
02.01.2009 - 10:26:01
00
ako k tomu Pellsu tu toho asi nemá moc ľudí čo povedať, ale dobré by bolo keby si uviedol či plánuješ na tom zváodiť alebo sa len tak viac-menej pohodovo voziť a pod.

ku komplikovanosti Foxu ... s tým vôbec nesúhlasím práve naopak vidlica F100RL nieje vôbec komplikovaná a to ani RLC ... asi žiadna vidlica neposkytne v neupravenom stave taký chod ako Fox ... a ak je vidlica rovnako nastavená na 2009ine X-controlovi ako bola na 2007mičke je ten chod fakt dosť citlivý pri doporučenom SAGu ... takže komplikovanosť u Foxu je podľa mňa nezmysel viac komplikovaný je taký Motion Control od RS

ešte k tomu Pellsu myslím že ho niekto jazdil na BF možno tam by sa dali nejake info zohnať
02.01.2009 - 14:44:19
00
Lapierre: no prave mi odisiel na Rebe SL od RS lockout, uz sa tesim do servisu, proste nejde zamknut tym koleckom na pravej nohe. Co sa Foxu tyka, pocul som nan chvalu ako funguju, kazdy ma iny nazor. Len nerozumeim kam sa mam obratit?
02.01.2009 - 14:53:01
00
Nemáš na tej Rebe len prerazené tesnenie? Som mal the same problém (repas bol pomerne mastný, ehm, Kaktus... :( - nevýhoda Foxu sú práve celkom výživné servisné náklady... inak je Fox top class bez diskusie, ale top modely RS sa mu približujú).
No... ten Pells nemusí byť nejaký zlý, ale bude to mať "viac racing" správanie, test máš tu:

http://www.mtbs.cz/Biketech/Testy/test_pellsridelight_cl.html

Materiál ujde, prevedenie ujde, dizajn je čistý grc :) ja som tak trochu Pell's positive, ale toto tu som neprekusol.
Pokiaľ ti nejde o cenu tak LP sa bude správať lepšie, je len škoda, že nemá aj vzadu 120 mm...
02.01.2009 - 15:06:33
00
Nemáš na tej Rebe len prerazené tesnenie? Som mal the same problém (repas bol pomerne mastný, ehm, Kaktus... :( - nevýhoda Foxu sú práve celkom výživné servisné náklady... inak je Fox top class bez diskusie, ale top modely RS sa mu približujú).
No... ten Pells nemusí byť nejaký zlý, ale bude to mať "viac racing" správanie, test máš tu:

http://www.mtbs.cz/Biketech/Testy/test_pellsridelight_cl.html

Materiál ujde, prevedenie ujde, dizajn je čistý grc :) ja som tak trochu Pell's positive, ale toto tu som neprekusol.
Pokiaľ ti nejde o cenu tak LP sa bude správať lepšie, je len škoda, že nemá aj vzadu 120 mm...


Tulenik: neviem, este som ju nerozoberal, je v zaruke tak cakam otvoria shop, pretoze vsetci su vyplaseny z EURa a ja tu kvoli tomu sedim v robote... co Ta to vyslo? ked ju mam v zaruke tak to musia vyreklamovat, ci nie?
Ten test som cital, ale neni nad postrehy uzivarelov, vies ako to chodi s testami. Fox netvrdim ze je zly, je to vyrobca kt.ma bohate skusenosti zo sveta motoriek, jazdim aj moto, takze ta znacka mi je velmi znama. Taktiez aj Hayes robi moto brzdy, ale pre HD.
02.01.2009 - 15:18:28
00
Vyšlo ma to 1900 (kompletný repas). Ale hovorím, to je prepálená cena. A moja blbosť - nechcelo sa mi s tým do "môjho" servisu a tak som zbehol dole kopcom do Kaktusu. Trvalo im to toľko, že... no, už po týždni som ľutoval, že som ho tam dal (toľko bola predbežne určená doba opravy - napokon z toho boli 3 týždne).
02.01.2009 - 15:26:24
00
Tulenik: to si uz asi nemal v zaruke. co na tom tak dlho trvalo? mam brat cely bike, ci len vidlu? alebo si najprv brnknut a dohodnut sa s nimi?
02.01.2009 - 15:31:33
00
Choď určite do LP X-CONTROL 310 je velmi dobrý pri zábere do pedálov a zbytočne sa nepohupuje dokonca ani vo výjazdoch to nie zlé.Ćo sa týka FOXu nikdy som nemal lepšie o servise sú to keci.Ovládatelnosť biku je skvelá a funkčná zadná stavba bez negatívnych vjemov.Mal som tú možnosť ho vyskúšať a paráda.Tuhosti čo sa týka je to takto najtuhší máš 4čap,virtual a 1čap.Pells určite nieje zlý ale menej obratný v zákrutách a zjazde.Na LP si môžeš zajazdiť akokolvek dobrá geometria a funkčnosť systému ti dajú dobrú istotu v teréne.
02.01.2009 - 15:31:45
00
MrFazer - ja kaktusácke servisné termíny už neriešim (proste NEVER MORE), toto chcelo iba sadu RS tesnení a pár ml oleja... Došiel som si tam po vlastnej osi, teda na biku, odsun detto.
V záruke to BOLO, ale z niekoľkých dôvodov (napr. mylná predstava, že to bude rýchlo hotové) som sa ju rozhodol neriešiť. Post factum mi je jasné že by som to asi mal rýchlejšie aj keby som sa 2x trepotal k mattovi.
02.01.2009 - 15:51:54
00
tulenik: no ja to mam kupene v SportServise, takze sa spolieham ze to bude inak riesene, zatial som sa vzdy stretol s ochotou a pomocou, obcas aj nic nepytali :) . Len to dufam ze to nebude na 3 tyzdne. Ako sa tejto vade vyhnut do buducna?
02.01.2009 - 15:58:53
00
Nedá, každé tesnenie sa raz opotrebuje.
"Zvyšok biku" je zo SportServisu, na nich nemôžem nič zlé povedať.
02.01.2009 - 16:03:21
00
k LP úplne skrátene lebo som už vela PM o tomto písal ... každý systém má svoje + a -
u X-controla

+ komfort a pritom velmi dobra odozva na záber od pedálov aj pri SAGu 30%
- väčší pedalkick čiže občas boj šlapanie vs. pruženie ale určite to u 100mm nieje nejako extrémne

jazdím sezónu aj niečo nemôžem povedať krivé slovo
02.01.2009 - 16:30:45
00
cykl.cz
www.cyclesport.com.au
www.atacpatagonia.com
www.cyklonemcik.cz
www.kubicasport.eu
www.testberichte.de
Oni sa tvaria ako rovnake no niesu rovnake. Geometria ramov je rozdielna niektore sa tvaria XC ine zase XM. Ja mam nieco ako je ten posledny.
02.01.2009 - 18:54:07
00
tak tu by som si nevybral :)
02.01.2009 - 19:07:45
00
QUASKO:Všetky sú vlastne 1čap,ale každý má iný chod a vlastnosti ako si písal.Z testov velmi dobre svojimi vlastnosťami vyšli najlepšie SANTA CRUZ,ORBEA a CANNONDALE(RUSH),kt.sú konkurencie schopné aj iným sysrémom.Mne sa ponajviac pozdáva ORBEA a CANNONDALE(RUSH).Ináč tá ORBEA vyzerá velmi dobre.
03.01.2009 - 10:50:25
00
keyboard_arrow_up