Vyskladať alebo kúpiť komplet?
Vyskladať 52% [ 25 ]
Komplet 48% [ 23 ]
Celkový počet hlasov : 48
Takže ako by som začal?
Momentálne jazdím na Esperii 7200, poviem rovno - nič moc :sweat: (to som sa ešte veľmi mierne vyjadril) Pomenil som si nej pár veci - vidlica SR Suntour Axon, predná hydraulicka brzda, zadná V-brake Deore LX, šalter Deore. Postupne sa začínam zaoberať myšlienkou že by som tú opachu vymenil za niečo lepšie. Neviem však, či by bolo lepšie kúpiť komplet nový bike, alebo postupne si ho skladať na základe súčasného.
Výhodu kúpy nového biku vidím v tom, že u takto postaveného biku predpokladám určitú vyváženosť komponentov, a je vlastne hneď. Ak by som skladal, tak trvalo by to dlhšie, (našetrím -> dokúpim niečo) teoreticky podľa financií by som vedel dosiahnuť možno lepší bike ako v prípade kúpy v celku. O čas mi nejde a o imidž vlastnenia supermodelu niektorej značky už vôbec nie, v pohode prinajhošom potiahnem ešte nejaký čas so súčastným.

Ak by so začal meniť postupne komponenty, teda skladať, tak začal by som rámom + hlavové + stred + kľuky Na tieto komponenty by som mohol vyčleniť zhruba max. 800e. Ostatok by som pouzil sucasne s tym, ze postupne by sa upgradol aj zvysok. V prípade kúpy biku ako celok mám tých istých 800€ na komplet.

Jazdím prevažne XC, skrátka také vozenie sa po lesoch a presun po asfalte.
Osobne preferujem postupnú výmenu komponetov (a tiež myslím že nemám obe ruky ľavé). Ale chcel by som sa o tom ešte s vami poradiť.
Dík za názori.ke ako v prípade kúpy v celku. O čas mi nejde a o imidž vlastnenia supermodelu niektorej značky už vôbec nie, v pohode prinajhošom potiahnem ešte nejaký čas so súčastným.

Ak by so začal meniť postupne komponenty, teda skladať, tak začal by som rámom + hlavové + stred + kľuky Na tieto komponenty by som mohol vyčleniť zhruba max. 800e. Ostatok by som pouzil sucasne s tym, ze postupne by sa upgradol aj zvysok. V prípade kúpy biku ako celok mám tých istých 800€ na komplet.

Jazdím prevažne XC, skrátka také vozenie sa po lesoch a presun po asfalte.
Osobne preferujem postupnú výmenu komponetov (a tiež myslím že nemám obe ruky ľavé). Ale chcel by som sa o tom ešte s vami poradiť.
Dík za názori.


/prispevok som editol pre lepsi popis planu upgradu/


Naposledy upravil Sir_Cayman dňa 22.06.2011 - 23:27:57, celkovo upravené 1 krát.

22.06.2011 - 22:55:44
00
Ak kupis bike v tejto cene tak bude radovo o triedu lepsi ako ked ho v tej cene vyskladas. A ak ho chces skladat na ram ktory mas tak to nema asi ziadny vyznam. Tento co mas predaj doloz k financiam ktore mas a z toho ti vyjde uz slusny bike.
Upgrede urobis az ked ti postupne odidu komponenty.
22.06.2011 - 23:13:17
00
Na terajsi ram ho skladat nebudem, praveze ram by bol prvy na rade, co by som menil.
22.06.2011 - 23:16:46
00
Tak na to sa vykasli. Ram ti zozerie polovicu rozpoctu a zrataj si co si za 400 € budes moct dovolit. Takze zbytocne nespekuluj stary predaj a kup hotovy.
22.06.2011 - 23:33:33
00
V zasade plati, a to si myslim ze pri akejkolvek cenovej kategorii ze skladany bike vyjde drahsie. Takze pokial si mozes dovolit komplet novy naraz neriesil by som postupnu vymenu.

Viem to aj podla seba, ked som kupil ram s vidlou a par dalsich veci a ostatne komponenty sli zo stareho biku. V konecnom dosledku som postupne vlastne obmenil vsetko a stary bike sa zlozil naspat (dnes ho pouzivam na cestu :). Ked sa to spocita vyslo ma to ale drahsie ako keby som bike podobne ohodeny kupil naraz. Ked ale clovek nema naraz taky velky obnos (co bol aj moj pripad) nic ine ako zlozit mu neostane. Ma to ale samozrejme aj plusy, clovek si bike vyladi podla seba cize nejaka nasledna vymena nevhodnych komponentov by nemala hrozit...
22.06.2011 - 23:42:44
00
Jednoznacne, kup novy a potom komponenty obmienaj za lepsie ked sa opotrebuju
23.06.2011 - 06:42:28
00
V zasade plati, a to si myslim ze pri akejkolvek cenovej kategorii ze skladany bike vyjde drahsie.

dovolil by som si oponovat. :!:
my mame doma dva biky - obidva su skladacky, a obidva ma vysli menej ako novy bike s podobnou vybavou.
najnovsi prirastok - manzelkina merida one-twenty bola kompletna skladacka, vysla ma o 200€ menej ako novy bike na tom rame a osadil som ju minimalne o triedu vyssimi komponentami. mal som sitce doma kolesa a prehadzovacku, ale vyslo by to aj tak menej max rovnako - ale na o triedu vyssej vybave!
ak sa podari dobre kupit komponenty tak ta to vzdy vyde lacnejsie.


Naposledy upravil ja_michalko dňa 23.06.2011 - 07:48:48, celkovo upravené 1 krát.

23.06.2011 - 07:02:20
00
ak sa podari dobre kupit komponenty tak ta to vzdy vyde lacnejsie.

Toto vystihuje celu podstatu problemu "skladat alebo kupit?".
Ja osobne som 2 biky kupil seriovky a postupne vylepsoval. Treti som uz skladal. Kupil som jazdeny ram, na to ohadzal komponenty z predchadzajuceho a postupne doladil podla svojich predstav.
23.06.2011 - 07:23:06
00
dovolil by som si oponovat. :!:
..... a osadil som ju minimalne o triedu vyssimi komponentami. mal som sitce doma kolesa a prehadzovacku, ale vyslo by to aj tak menej max rovnako - ale na o triedu vyssej vybave!
ak sa podari dobre kupit komponenty tak ta to vzdy vyde lacnejsie.
Nuz ak si pouzil jazdene komponenty tak mozno ano ale ak sa bavime o novych tak mna asi nepresvedcis uz len preto, ze za 200 € co si usetril nekupis slusne kolesa s prehadzovackou. A ze si to poskladal na vyssej rade ? No ja tam vidim taku bajecnu zmesku od Deore az po XTR. Ale OK ;)
23.06.2011 - 11:32:54
00
záleží akú značku a v akej cenovej relácií.. za 3-4tis € o inom ako o skladačke nemá význam uvažovať.. ďalšia vec je vek komponentov, keď sa hladá dá sa napr 2009 vidlica zohnať aj s 50% zlavou čo sa slušne prejaví..

čo sa týka témy, za tú sumu by som bral nový resp. výpredajový.. skús kuknúť u kubicu má tam haibiky aj z 2009 ešte a to už majú fakt slušné ceny..
23.06.2011 - 11:53:28
00
Nuz ak si pouzil jazdene komponenty tak mozno ano ale ak sa bavime o novych tak mna asi nepresvedcis uz len preto, ze za 200 € co si usetril nekupis slusne kolesa s prehadzovackou. A ze si to poskladal na vyssej rade ? No ja tam vidim taku bajecnu zmesku od Deore az po XTR. Ale OK ;)

xtr je tam len preto ze som ju mal doma v sufliku - to uznavam ze by tam asi do tej ceny nevoslo. dalej som mal doma kolesa - ale aj keby nie, tak RM5ky kupis za 150 - si stale 50 v pluse. "o triedu vyssiu" je v tom vyzname ze ak si pozries komponenty na "novom" tak vsetko som dokazal zohnat v tej cene o triedu vyssie. od vidlice, radenie, brzdy, atd... + mal som stastie na ram, ktory bol posledny vo velkosti 16" a bol vo vypredaji.
takze si stojim za tym co som napisal:
"ak sa podari dobre kupit komponenty tak ta to vzdy vyde lacnejsie"
23.06.2011 - 12:09:24
00
Skladať, pre mňa jednoznačne a podľa predstáv.... Ale je pravda že ťa to väčšinou stojí viac :cash:
23.06.2011 - 12:17:21
00
Ešte existuje bazár, kde sa dajú kúpiť veľmi zaujímavé veci za super ceny. Vlastne polovica môjho bajku je postavená na bazárových komponentoch. Brachovi som z bazároviek poskladal celý bajk.
23.06.2011 - 12:27:51
00
Nuz co bolo napisane v zasade moze byt pravda. Ked clovek nura, hlada, checkuje vypredaje atd atd. da sa dostat so skladackou (s trochou stastia) na nizsiu cenu nez s kompletom.

V neposlednom rade vsak zalezi na tom z akej pozicie to clovek riesi. Kedysi som na taketo veci mal cas, pocital kazdu korunku co z kade a tak. Lenze pokial tie rozdiely ceny nemaju byt nejake markantne tak to beriem tak, ze keby som cas straveny hladanim komponentov vyuzil na pracu tak by som si na to co tym usetrim kludne zarobil. V takomto pripade ma teda volnmy cas pre mna vacsiu cenu. Samozrejme nie je to univerzalne, ked to cloveka vyslovene bavi sa s tym prplat a skladat to podla seba budiz. Ale pokial je jedinym cielom trocha nizsia cena je to na zvazenie.
23.06.2011 - 12:29:33
00
veď preto na otázku "kolko taký bike stojí" je moja odpoveď "hlavne vela lásky" :lol:
23.06.2011 - 12:33:28
00
keyboard_arrow_up