Ahojte všetci bikeri.Mám dilemu,nakoľko som predal svoj "cesťák" chystám sa na kolesách do hôr,ktoré mám čo by kameňom dohodil.MTBčko by som rád využil na strmé výšľapy a následné zjazdy,cenová relácia je okolo 7stovák a vychádza mi z toho buď CTM Caliber,prípadne Zephyr.Rád by som si prečítal skúsenosti bikerov,ktorý s týmito bajami reálne jazdili.Prípadne nejaké iné druhy bikeov,ktoré by ste doporučili.Jedná sa o kopce nízkych tatier.
17.09.2017 - 11:31:28
00
Zephyr je svojou geometriou vhodnejší skôr na ten zjazd, s Caliberom dáš pohodlnejšie aj dlhšie výjazdy, hore kopcom pôjde lepšie. Najlacnejší Zephyr má dosť slabú vidlu, pružinovú. Caliber má už vzduchovú. Musíš sám vedieť na čo sa chceš orientovať. Chybu neurobíš ani s jedným, oba sú dosť univerzálne a pomer cena/osadenie je veľmi dobrý. Pozri si tu iné témy ľudí, ktorí hľadali niečo podobné ako ty, nájdeš ich dosť. V cenovej hladine 600€-800€ sa už dá vyberať.
17.09.2017 - 11:51:08
00
cauko som tu na fore novy, nemam ani jeden z bicyklov ktory si napisal ale jazdim na Dema Energy 9.0 kupil som ho pred mesiacom za 600€ novy z predajne, povodna cena bola 730€ a dali mi zlavu

https://www.dema.bike/bicykel/2017/8141-energy-9-0

za tu cenu tam mas vzduchovu vidlicu XCR 100mm, viem ze to neni nic moc ale lepsie ako XCM alebo XCT, nahustil som ju na 140psi pri mojej hmotnosti cca 105kg, odskok mam na zajaca a davam si s nou take low zjazdy, robim to iste co ty do lesa to mam od bytovky na bicykli cca 5minut vyslapem niekam hore a idem si zjazd po lesnej cesticke dole mam tam prehadzovacku deore vzadu uz 10kolo v tej cene, za 600€ som nic lepsie nenasiel len si dam pred zjazdom sedacku dole a idem :) rekreacne jazdenie
17.09.2017 - 16:57:43
00
Ja som prešiel na les z cesty pred dvoma rokmi a jazdil som na CTM Delta čo je v podstate XCčko. Dosť mi to sadlo lebo XCčka sú podobnejšie cesťákom a relatívne ľahko sa na nich šliape, ak však chceš jazdiť "technicky", skákať, jazdiť agresívne a ničiť zákruty Zephyr bude lepší a stále na ňom budeš vedieť šlapať avšak tá výbava nebude top. Myslím že neurobíš chybu ked si kúpiš Zephyr ani keď Caliber (oba su perfektné začiatočnícke bajky) a ak ťa horská cyklistika chytí ešte viac tak si neskôr ajtak kúpiš niečo drahšie.
18.09.2017 - 19:44:39
00
suhlasim s tebou bred, uz teraz ma to dost chytilo po 5 rocnej pauze na zaciatok bicykel okolo 600eur uplne staci aj tak neviem poriadne este ani bunny hop a take veci :D casom si kupim nieco celoodpruzene zdvihy cca 120-130 viac mi netreba velke skoky aj tak skakat asi nebudem
18.09.2017 - 19:53:06
00
keyboard_arrow_up