Dobrý deň prajem,

poprosil by som o radu. Nedávno som si kúpil bicykel Dema Iseo, model z roku 2008 cez e-shop. Nejedná sa o žiadny špeciál, klasický horský bicykel do ľahšieho terénu. Trocha ma však trápia prehadzovače, neprehadzujú tak čisto, ako by som si predstavoval. Kamarát ma uistil, že sa tým nemusím trápiť, že ono sa to väčšinou po nejakých 100 km upraví, ak nie, treba skočiť do servisu. Aký je názor odborníka?

Nedávno som bol v Rakúsku na výlete a bicykel mi pri ceste vlakom zopárkrát spadol. Odvtedy mám pocit, akoby bicykel pri šľapaní mierne rapkal - cítim pri jazde akoby odpor, ktorý však nie je až tak výrazný. Kde mohla nastať chyba? Ako to riešiť?

Podotýkam, že som veľmi priemerný používateľ bicyklov a technické znalosti sú mi cudzie.

Ďakujem za pomoc! Želám mnoho najazdených kilometrov.

Gregus
25.04.2011 - 11:48:44
00
buď máš ohnutý prehadzovač v dôsledku pádu alebo je len zle nastaveny a v servise by to mala byť otázka 5 minút
25.04.2011 - 11:53:51
00
Vďaka za odpoveď. Asi si kvôli tomu robím zbytočné starosti. Zbehnem do servisu, verím, že ten problém dajú do poriadku. Pravdepodobne to bude spôsobené tým pádom. Verím, že mi nemusia meniť kvôli tomu celý prehadzovač.

Gregus
25.04.2011 - 13:00:16
00
keyboard_arrow_up