Seruste. Keď dám brzdám riadne zabrať, tak po zjazde mi stále trie kotúč o platničku na prednej brzde, newm čím to môže byť, krivý kotúč nemám a platnička vyzerá byť okej... Dikes za rady 😉👊
30.08.2021 - 22:13:50
00
Cauko. Je to standard, kotuc sa teplom vlni a potom "cinka" Riesenie ( ciastocne) je napriklad pri Shimane kotuc s hlinikovym unasacom ( RT76) , Magura ma tiez kotuce ktore by to mali eliminovat, Hope takisto. Mam otestovane iba tie Shimano, je to daleko lepsie ako ked kotuc bol cely z jedneho kusa ale uplne to nevymizne.
31.08.2021 - 08:33:11
01
Aha, tak asi sa idem kuknúť po nejakých kotúčoch RT76 keďže mám Shimano brzdy.dikes moc za rady 🙂
31.08.2021 - 11:08:47
00
Magura MDR-C a ich 2mm hrúbka je so shimano bezproblemova kombinacia...
02.09.2021 - 07:04:11
01
Ďakujem pekne za typ :)
02.09.2021 - 07:12:54
00
Mozno trochu mimo, ak ide naozaj o trenie o platnicku, ale ak Shimano brzda aj cinka, tak odporucam roztiahnut medzeru v strede tej "pruzinky", ktora oddeluje platnicky od seba. Uz roky je to "velmi inteligentne" navrhnute tak, ze samotna pruzinka sa na oske skrutky, ktora drzi aj platnicky, moze mierne pohybovat do stran. Brzdenim sa aj nevyhnutne ta pruzinka pohne zo stredovej polohy a "genialita" tvaru a uchytenia tej pruzinky je aj v tom, ze akonahle sa vychyli zo stredovej polohy, tak sa moze dotykat kotuca, ktory prakticky nikdy nie je dokonalo rovny, a to je to, co v skutocnosti robi ten jasne plechovy cinkavy zvuk vzdy ked mierna vlnka na kotuci narazi na tu sprostu pruzinku.
Nie kazdemu sa toto stane a zalezi aj na modeli kotucov, ich velkosti a vela dalsich malych detailov, ale ja uz som to mal na dvoch bikeoch a privadzalo ma to do sialenstva, pretoze brzda bola nastavena presnejsie ako objektiv Hubblovho teleskopu a platnicky nesuchali, ale po zjazde sa pohla ta pruzinka zo stredovej polohy a kotuc o nu zacal cinkat a bike znel ako stary hrdzavy rozhegany favorit (bicykel, nie auto). A doma to samozrejme prestalo robit, lebo kotuc bol vychladnuty a dokonalo rovny. A tu pruzinku ma najskor ani nenapadlo podozrievat.
Shimano brzdy maju celkovo viacero dizajnovych problemov, ktore su relativne lahko vyriesitelne a vidi ich kazdy, kto sa im detailnejsie povenuje, tak sa cudujem, ze za tie dlhe roky ich uz neodstranili. V podstate az na par detailov su stale tie brzdy rovnake uz viac ako 10 rokov.
02.09.2021 - 08:06:31
03
skúsim sa kuknúť na tú pruzinku , toto by ma fakt nenapadlo že môže byť aj v Tom problém ... Dikes
03.09.2021 - 20:44:50
00
keyboard_arrow_up