Zdravím,
dávno som nebajkoval a dnes som si kúpil nový bicykel, no jedna vec sa mi na ňom nezdá tak som sa chcel opýtať, či je to chyba alebo to tak má byť. Keď stojím na mieste, zabrzdím prednou brzdou (kotúčová hydraulická) a pohybujem jemne bicyklom dopredu dozadu, tak tam niečo preskakuje. Nie som si istý kde. Nevyzerá to ako vo vidlici, skôr by som povedal, že v náboji, ale ja sa v tom nevyznám. Je to normálne? Nejaká vôla, ale to bude chyba náboja alebo zle dotianuté koleso? Viete mi podariť? Díky moc.

EDIT: prišiel som na to, že to robí brzda, len teraz neviem či to tak má byť alebo nie.
11.07.2014 - 17:23:47
00
takto ťažko posúdiť čo to je, bolo by to treba vidieť. ôže to byť brzda, pokiaľ nemáš nejaké velmi silné kúsavé brzdy, tak trochu to može šúchať; totúč cez platne. Nový bike, kotúče a platne ešte niesu zabehané, tak brzdná účinnosť nebude uplne silná zatial a kým sa zabehajú tak to môže trochu vrzgať. Ak by to mal byť náboj, tak odmontuj koleso a pokrúť oskou či ide hladko, alebo je vnútri nejaké trenie. Kedže máš teraz nový bike, čoskoro zrejme pojdeš na garančnú prehliadku, tam im to ukáž a posúdia o čo ide a ak je tam nejaká chyba, tak mali by to opraviť.
14.07.2014 - 10:48:23
00
Aké máš brzdy (značka)? Môže to byť uvolneným uchytením kotúča tak isto uvolnenie hlavového zloženia eventuelne aj nábojom kolesa. Mne niečo podobné robilo na mojom biku a zistil som že sa mi hýbu samotné brzdové doštičky v prasiatku..
14.07.2014 - 10:53:53
00
povedal by som že to budú platničky, tie sa zvyknú hýbať v niektorých brzdách viac v iných menej
14.07.2014 - 13:34:07
02
brzdy mám EXTEND HDB-04, 180/160mm a pravdepodobne to sú tie platničky, lebo to vidno na brzde..neviem ako to pomenovat ale tam to vidno na tom uchytení, ako to je zaistené klinom alebo čo to je, tak sa to hýbe hore dole
15.07.2014 - 20:27:34
00
tak to bude ono, s tým v podstate neurobíš nič dá sa povedať, že tá vôľa je normálna vec
15.07.2014 - 21:10:19
00
keyboard_arrow_up