cipo11 podla toho, co napisala jastrabka, tak tie revox-y jej budu na prd a za tu cenu rawera by som urcite siel radsej do bazarovky, alebo do toho Haibiku... nic proti CTM, ale tieto mi pridu trochu malo na to, co chce baba jazdit...
12.05.2015 - 13:16:42
00
No a ten canyon...tam ma odradza nemoznost odskusania, no a cenovo by som sa zmestila len do zakladneho prevedenia https://www.canyon.com/sk/mountainbikes/bike.html?b=3573


Toho by som sa nebal. Canyon poskytuje az 30dni na vratenie, vratia plnu cenu bicykla. Prepravu k tebe aj naspat k nim zaplatia tiez oni.
https://www.canyon.com/sk/terms_conditions.html (bod7)
https://www.canyon.com/shop/attachments/revocation/POUCENIE_O_ODVOLANI_SK.pdf

Ten nerve al 6.0 je podla mna dobry(na tu cenu). Ma rozumny zdvih, s rebou su ludia spokojni(niekedy viac ako s fox evolution), ma aj dobru papierovu vahu. Spolahlive shimano brzdy ktore na tvoju vahu budu stacit. Taktiez 6 rocna zaruka na ram. Minusy su to ze XS je vypredany a na ostatne grey-green je mesiac cakacka. Taktiez ti nikto zadarmo neurobi ten uplne zakladny servis po ~100km - nastavenie prehadzovaciek pripadne nejake pukanie v klukach atd. To ponuka vacsina kamennych predajni, ale take veci zvladne asi kazdy s pomocou youtube ;)
12.05.2015 - 13:57:08
00
Canyon ma zacal naozaj lakat teraz :) a ta jeho vaha je super! Myslis si ze na vysku 170 treba XS, nie radsej S? Nikde som zatial nenasla podla coho si teda u canyonu vyberat velkost...
12.05.2015 - 14:26:46
00
Na ich stranke mas kalkulator, ale standarde to vraj hadze o cislo mensie ramy. Pri tvojej vyske by som isiel do eska.
12.05.2015 - 14:36:50
00
kalkulator mi nejde otvorit :( som im napisala spravu, uvidim co odpisu...
12.05.2015 - 14:58:18
00
Tie bazarove ceny tuna ma vzdy fascinuju. Napisu ze jazdene minimalne ale bajk 3-4 roky stary modelom. V kamenakoch maju za rovnake ceny nove minulorocne modely, ale slovak si zapocita ledva tak amortizaciu aby si koleno navrtat nemusel. Pripocitaj nove platnicky, repas vidlice a tlmica (ziadna lacna sranda), a cenovo si spet pri novom..

Uz len preto by som pri 1500 euro cenovke siel do noveho aj ked by som mal o triedu nizsie komponenty (ktore sa v mnohych ohladoch za ten cas dostali na rovnaku uroven trickle-down evoluciou).
Rozhodne si S-ko, na hranici blizsie k M nez k XS, ale zalezi aj od proporcii nohy/trup, Canyon kalkulacka vezme do uvahy len tu dlzku noh.

A ako sama komentujes skaredost Haibiku (ale tie zvysne tiez nie su ziadni krasavci), pri tejto cene uz potesi ako novost, tak vzhlad.

Za mna ten novy Nerve. Ciernobiele S-ko je skladom (!).
12.05.2015 - 15:07:26
00
z bazaru ten biely haibike predava pol a sa mi tu z fora zda ako celkom doveryhodna osoba :D, skus mu napisat SS ohladom toho bajku :) mozno ti aj skorej poradi, on aj jazdi take zalezitosti ako traily a pod...
12.05.2015 - 15:32:18
00
Vyberat velkost je lepsie podla inseamu(a nie celkovej vysky) -> https://www.canyon.com/img/supportcenter/795_detail.jpg
Napr pre vysku 170cm je normalny inseam niekde okolo 80cm, co je medzi S a M - ale stale skor S. Ja som sa pytal canyon(czech), bol som medzi L a XL(skor XL) a poradili mi XL a som 100% spokojny.
12.05.2015 - 16:02:24
00
:) dobre, tak som im odoslala moje miery, zajtra mi hadam poslu odpoved. Ak vsetko dobre dopadne tak budem mat Vianoce v maji :D ale este by sa na tomto fore hodilo vytvorit temu, ze "ako vysvetlit rodicom, ze dat 1500e za bike je dobra investicia" :D lebo zatial mam s tymto problem, a pritom si ho chcem kupit z vlastnych...
12.05.2015 - 19:23:04
00
Zalezi kolko pre teba tych 1500 euro je :D pre zarabajucich to moze byt menej ako 1 vyplata, pre studentov zas rocne sporenie...kazdopadne to treba brat ako hoby a investiciu do seba :)
12.05.2015 - 23:55:30
00
:) dobre, tak som im odoslala moje miery, zajtra mi hadam poslu odpoved. Ak vsetko dobre dopadne tak budem mat Vianoce v maji :D ale este by sa na tomto fore hodilo vytvorit temu, ze "ako vysvetlit rodicom, ze dat 1500e za bike je dobra investicia" :D lebo zatial mam s tymto problem, a pritom si ho chcem kupit z vlastnych...

V prípade dievčaťa/ženy by možno stálo za pokus začať slovami: "uvažovala som či si dať urobiť plastiku pŕs, alebo kúpiť poriadny bike? Oci, mami, čo vy na to? .... :-)
13.05.2015 - 00:14:31
02
Haibike by som nebral. Tie nove z odkazu Kellysy su dost tazke. Canyon z toho vyzera najlepsie .. aj ten bazarovy, je o kilo lahsi. Trek nevyzera zle, ale je to Trek :P Ale ten novy Canyon bude asi najlepsia volba. Velkost ramu je v prvom rade o dlzke hornej ramovej trubky (podla preferencii jazdenia), pokial nemas extremne dlhe nohy a kratke ruky :) V kazdom pripade s najvacsou pravedpodobnostou Lko a XSko nebude to prave.
13.05.2015 - 07:33:45
00
A čo toto? http://rockbike.sk/produkty/230-fsx-celoodpruzene/223-horske/bicykle/bicykel-rock-machine-blizzard-50-27-5-2015-detail Ja idem brať najvyšší model 90ku.
13.05.2015 - 08:16:46
00
Dik za rady :) ja som stale za ten canyon...trochu sa bojim skladania, ale ked to zvladli iny, tak hadam to nebude take zlozite. Uz len teda aby ma neodhovorili tu u nas doma...ale budem si stat na svojom, som student este ale mam dost zarobene z brigad a je nacase zacat si aj nieco z toho uzivat, predsa :)
13.05.2015 - 08:43:47
00
Vybava je uplne ok, brzdy akurat nepoznam, ale myslim, ze budu ok. Idealne by bolo, keby to malo X-Kingy a nie Mountain Kingy. A nechaj si pribalit nahradnu patku :) A budes potrebovat este pedale.
Pozeram, ze pisu, ze sa na tom moze skakat (max z 60cm) :o .. tak to cucim.
13.05.2015 - 09:12:08
00
keyboard_arrow_up