Čaute,

po bežnom vození by som rád skúsil aj nejaký lepší bicykel. Bol som sa na nejaké aj pozrieť, prevažne Kellys a mám možnosť zobrať tento Thorx 10 2016 za 800€ http://www.kellysbike.com/sk/bicykle-2016/horske/hardtail-27-5/thorx-10#.V6XpqTXz7VR , v cene by bola aj prvá prehliadka zadarmo a ďalšie za polovicu. Čo som pozeral iné témy tak tam sa radil tento bike http://sadesport.sk/focus-2016/6018-focus-black-forest-ltd-29-2016-slategrey.html?search_query=black forest LTD&results=3 . Z môjho pohľadu má lepšiu len vidlicu a ostatné asi horšie, alebo sa mýlim? Jazdím rozbité cesty, asfalt a poľné cesty, občas niečo náročnejšie cez les.

800€ je môj maximálny strop. Behom tohto týždňa obehám predajne v ZA a pozisťujem akú cenu by som mohol dostať na ten Kellys prípadne na iné bicykle čo mi odporučíte. Aké iné biky by ste mi poradili a prečo?

Vopred ďakujem
06.08.2016 - 21:52:56
00
Ťažko tu poradiť, lebo si starostlivo hľadal a našiel dva super biky za dobrú cenu. Ja by som šiel do toho Focusu za dobrú vidlicu a prevody 2x10. Brzdy sú slabšie u oboch modelov. Geometria u toho kellysu... no ten sedlový uhol dáva jazdca priveľmi dozadu... Neviem, ešte za zmienku by stál CTM Zephyr Xpert s výbornou geo... 10 eur ťa nezabije a je v pohode vo všetkých smeroch: http://sadesport.sk/275/6682-ctm-zephyr-xpert-2016-matna-cierna-zlta.html

07.08.2016 - 21:44:43
00
Mne sa praveze ten ram na Kellyse paci lebo je iny ako tie ostatne :D a nemate ten Kellys aj lepsie tie komponenty okrem vidlice? Aby som to trochu viac upresnil tak mam 83 kg a ram mi sedel 19, ale to bolo velmi ledva, ze mozno aj skor 17, na 27.5 skusany nejake kellys spider, tak by som bol rad keby ste mi aj v tomto poradili, lebo inde v teme sa pisalo ze je lepsie zobrat 19 pre istotu lebo casom sa moze zdat 17 mala.
Ja sa na biku hlavne vozim a nepustam sa strmymi svahmi alebo lesnymi cestami, na to proste ten stary bicykel ani nie je :D . Chcel by som skusit aj "dlhsie" useky po horsich cestach 20-30km na zaciatok. Este som nasiel tento http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-rascal-29-2016-cervenacierna-md?goods=29459 a ten by sa aj mohol dat zjednat na 800€ , len o ten znacke vidlice som nikdy nepocul. Pozistujem za kolko co zozeniem a este napisem.

Diky zatial za pomoc :)
08.08.2016 - 11:23:17
00
reDo vidiel manitou sa určite nemusíš báť viď: http://www.mtbiker.sk/clanky/8434/manitou-legendarna-znacka-a-jej-sucasna-kolekcia.html
08.08.2016 - 11:36:30
00
To vyzera dobre, ale mne ide skor celkovo o bicykel, lebo fakt neviem uz.
08.08.2016 - 12:08:10
00
Pokiaľ sa chceš len voziť a netlačiť to do extrémov resp. do ťažkého terénu aj ten Kellys je OK. Ja som to bral z pozície efektivity šľapania, kvalitného odpruženia a tiež hmotnosti. Napr. trojprevodník je samozrejme ťažší ako dvoj, Fox na tom Focuse je rozhodne lepšia ako RS Recon apod. To sú len rady, ale pokiaľ sa ti páči ten Kellys, kľudne ho ber. Apropo aj ten Rascal je fine, s dobrou vidlicou a super brzdami - tiež som po ňom poškuloval :)
08.08.2016 - 16:53:12
00
Tak ja dufam, ze ked ma ten Kellys horsiu vidlu tak ma lepsi ram a ostatne veci :D , nech ta lepsia vidla nie je na ukor ostatnych komponentov. Dnes som obehal par predajni a nula bodov s Kellysom a CTM, kazdy tlaci to co ma na predajni by som povedal. A tieto dve znacky su podla nich uhmm take no, proste Ghost, Cube, Trek, Giant a ostatne su lepsie aj za cenu horsej vybavenosti a kvalitnejsieho ramu. Vraj davaju niektore tie znacky aj dozivotnu zaruku na ram, ale aj Kellys ma 5 rokov, takze to nie je problem a u CTM a Focus neviem ako to je. Tiez mi vnukli myslienku na 29 palcove kolesa, to by som isiel asi do tohto http://www.kellysbike.com/INT/bikes-2016/mountain/hardtail-29/gate-30#.V6ijmjXz7VQ , co si o tom myslite?
08.08.2016 - 19:37:20
01
Ja si o tom myslim,ze ver skor chalosom tuna z fora,ako predajcom.Pretoze ked Ti predajca chce cosi svoje predat,jasne ze je to "lepsie" ako konkurencny model! ;-)
08.08.2016 - 20:36:17
00
Vsak to hej, to je mi jasne, ze ti by mi predali aj svoju mamu :D . Co si myslite o tom napade s 29 , na dlhsie vyjazdy by sa to hodilo a do tereno to tiez nevyzera zle co som pozeral na nete nejake videa.
08.08.2016 - 20:40:39
00
Za koľko ti ho vedia dať? Lebo tá cena... no je premrštená.
08.08.2016 - 20:56:26
00
Neviem ti povedat, ale zajtra by som sa mal vediet nejake cisla, lebo ako vravim zatial som narazal s tymito znackami na odpor.
08.08.2016 - 21:23:35
00
Presne cisla tu nechcem pisat, ale Gate stoji o 100€ viac, stoji to za to? Lebo niektore veci ma asi aj slabsie ako ten Thorx, ale ma zase pevnu os vpredu co sa mi celkom paci a hlavne ja vobec neviem ci 27.5 alebo 29, teraz mam 26.
09.08.2016 - 17:13:37
00
Ak by si chcel z bazaru pozri môj profil :D pondelok ho idem dať do servisu a potom bude na predaj :)
09.08.2016 - 21:32:12
00
Ahoj
Pre mňa boli dôležite 3 veci - Vidla, Rám a 29"
s kolesami 29 som maximálne spokojný a momentálne by som iné nechcel.
Prevody 2x10 tiež chválim a v mojom prípade mi na značke vôbec nezáleží
10.08.2016 - 10:21:23
00
Ja som za 29" kolesá. Keď ho chceš len tak na bežné vozenie, určite to bude pohodlnejšia jazda. Platí že tá istá prekážka je menšia pre vačšie koleso. Ale to už je na inú tému výhody 29". Z uvedených bikov som tiež za ten Focus. Rám je základ, komponenty si môžeš hockedy vymeniť, však tu na bazáre prakticky čo kolvek dobre kúpiš aj predáš. Tá geometria sa mi pozdáva; jak to vyriešili s hornou trubkou, je trochu nižšie a sedlová trubka nad hornou trubkou je vystužená o ten trojuholníkový návarok. Vďaka tomu budeš mať o niečo lepší standing clearance čo je dosť dôležité pri MTB (tiež aj pre teba na bežné vozenie). Presne ten Focus Black Forest 29" 2016 má užívateľ Kleine, všimol som si to v téme Bicyklovanie na záhorii, prípadne ho kontaktuj. Ten Kellys, Ako Ondres spomína, tá geometria je trochu otázna, Tak dozadu naklonená sedlová trubka, trochu agresívny posed, to pripomína zjazdový bike a nie XC - na bežné vozenie. V dôsledku toho budeš viac prehnutý (mňa zabolel chrbát len ked som to videl), horší uhol na šlapanie a ťažisko posunuté moc dozadu, ked pojdeš hore strmím kopcom, bude sa ti nadvihovať predné koleso - strácať kontakt so zemou. Niesom odborník, to mi len logicky vychádza. Ale ak sa ti páči, je to na tebe. Ako vyššie spomína Adrian, najviac sa oplatí kupiť cez bazar. Ten výber je už veľmi velký. Pokial si otvorený viacerým značkám, nehladáš nejaký konkrétny ťažko zohnateľný, tak určite popozeraj v bazare.
10.08.2016 - 10:42:14
00
keyboard_arrow_up