stojim pred rozhodnutim kupit svoj prvy celoodpruzeny bike. chcem zehlicku s ktorou sa vsak bude dat solidne slapat do kopca (preto bol na zaciatku rozhodovania Reign lebo maestro ma velmi dobre referencie) ale nebudem sa o nu musiet bat pri obcasnych metrovych skokoch a podobnych prasacinach.
Giant Reign vyhrava jedine v tom ze sa da kupit na slovensku, a keby ho kupim u nas vo velosprinte nemusim riesit servis, inak ma zo vsetkych najslabsiu vybavu bohuzial. Velka vyhoda je overeny Maestro system.
Radon je velmi sympaticky, nie su s nim vsak velke skusenosti. takze ako sa bude spravat zadne odpruzenie? podobna otazka je na Canyona, ktory by ste si vybrali vy a preco? vobec sa mi nepaci objednavat bike z nemecka, ale nejako by som to uz zvladol keby sa oplatia. viem ze konecne rozhodnutie je na mne ale cim viac podnetov clovek dostane tym sa rozhoduje lepsie. nie je sanca ze by som znova o rok menil bike takze si chcem vybrat co najlepsie. je mozne cakat pri radone a canyone nejake posezoone zlavy, a ak ano kedy a v akej vyske?
pridavam linky:
Reign
http://www.giant-bicycles.com/sk-sk/bikes/model/reign.2/6132/40763/
Nerve AM
http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/specs.html?b=1780
Slide AM
http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Slide-7-0_id_8341_.htm


Naposledy upravil mnavak dňa 26.05.2010 - 15:03:30, celkovo upravené 1 krát.

26.05.2010 - 11:59:27
00
canyon neviem či zoženieš ešte, a ak hej či v rozumnej dobe..
inak keď chceš mať zázemie domáceho servisu, skús osloviť shop v okolí či sú ochotný ti napr ten canyon objednať, poskladať a starať sa o teba..

ale velmi by som sa toho nebál, keď sa niečo zlomí tak reklamačka (nevýhoda posielania balíku do nemecka), bežný servis robíš kludne sám doma.. servis tlmiča alebo vidlice si aj tak platíš lebo podlieha bežnému opotrebeniu (a FOX ti aj tak nikde nespravia, takže slovkolex), keby sa niečo vážne stalo tak opäť reklamačka..

tie peniaze čo ušetríš pri kúpe canyonu máš kludne na 2 roky plateného servisu (aj s poslaním komplet biku nazad na reklamáciu)
26.05.2010 - 12:07:34
00
Canyon maju v M vsetky farby okamzite k dodaniu takze v tom by som problem nevidel. a ako je to s odpruzenim?
26.05.2010 - 12:47:20
00
Podobnú dilemu som mal aj ja na začiatku minulého roka keď som vyberal tiež svoj prvý full cca v rovnakej kategórii ako vyberáš ty. Do finálneho výberu som posunul Giant Reign 2 a Lapierre Zesty 314. Nakoniec opo poradách s "odborníkmi" vyhral Lapiere Zesty a vôbec neľutujem. Som maximálne spokojný. Jazdím prevažne ľahšie AM.EN výjazdy. Tým samozrejme nechcem povedať že Giant Reign by bol horší ;)


Naposledy upravil hajmi dňa 26.05.2010 - 18:31:08, celkovo upravené 1 krát.

26.05.2010 - 18:27:04
00
zesty sa mi nepaci (prosim nekamenovat clenmi Lapierre-positive fora ;) ) a ma vysoku cenu. dakujem vsak za radu.
26.05.2010 - 18:29:53
00
a pitch čo som ti posielal do mailu tiež ee? http://www.bradsky.cz/specialized-pitch-pro-2009-p-1774.html :)
dá sa na ňom aj niečo skočiť http://www.youtube.com/watch?v=IGMH9prGGC4 :D
26.05.2010 - 18:32:23
00
Priznám sa že ani mne sa spočiatku keď som ho videl na obrázku nepáčil. ale keď som ho videl na živo tak to bolo o niečom inom. Ale nechcem ťa ovplyvňovať - samozrejme že je to na tebe. Tak prajem dobrú ruku pri výbere. :?:
26.05.2010 - 18:34:26
00
Pitch nie, neviem preco nie je mi sympaticky. zatial sa zuzil vyber na tieto tri, ide mi hlavne o porovnanie systemu zadneho odpruzenia, takze by sa zisiel clovek co ich bud jazdil (aspon 2 pre porovnanie) alebo vie dobre citat grafy z Linkage...
26.05.2010 - 18:41:11
00
Nie som expert na systémy zadného odpruženia, ale Canyon a Radon sa mi z tohto pohľadu zdajú úplne identické, samozrejme nejaký ten milimeter hore dole, ale princíp Horst Linku je rovnaký stále.
Jazdím rovnaký systém na Haibiku a nemôžem sa sťažovať... pruženie je podľa mňa dostatočne citlivé, zadná stavba je tuhá a pri šlapaní sa nepohupuje ani pri úplne otvorenom tlmiči, rovnako tak funkcia odpruženia nie je nijako ovplyvňovaná brzdením zadnej brzdy ... takže ja som s tým spokojný.
Systém Maestro je o niečom úplne inom ... treba si prečítať pár testov, myslím že Giant bikes sa v testoch vyskutujú dosť často a samozrejme sú pozitívne hodnotené. Len tá cena vs. výbava...
Mal som možnosť odviezť sa na Reigne a v zjazde sa mi zdal byť bike viac citlivý, no zároveň sa mi na ňom horšie šlapalo do kopca, ale bolo to krátke zvezenie, takže nemôžem to dokonale zhodnotiť, no každopádne by to stálo za vyskúšanie. Zdalo sa mi to byť viac húpavejšie...
No pokiaľ sa obávaš kúpiť si bike cez internet pozri si stránku:
http://www.kubicasport.eu/znacka/348/HAIBIKE-2010---uvadzacie-ceny/?tried=2&typ=31
Myslím, že to čo ti ponúkne Radon alebo Canyon nájdeš aj tam a za lepšie podmienky ...
26.05.2010 - 19:02:45
00
ako tak pozeram na Hai, tak sa mi zda ze maju dlhsie vahadla, kedze vsak nerozumiem zadnemu pruzeniu neviem aky to bude mat dopad. jedine od Hai je http://www.kubicasport.eu/produkt/1947/Haibike-Q-FS-RC-2010/ ktory je o 100Eur drahsi od Radonu a ma horsiu vidlicu aj tlmic, a to este pozerame uvadzaciu cenu
26.05.2010 - 19:19:37
00
Nemyslim, ze sa tu najde niekto, kto tie biky jazdil a zodpovedne ti poradi. Na odpruzenie je expert Mlok, skus si tu alebo na Bike-Forum.cz od neho nieco nastudovat a snad v tom budes mat viac jasno.
Podla mna uz v dnesnej dobe nenajdes vyslovene blby system. Sucasne AM biky podavaju vyrovnane vykony a odlisuju sa len v detailoch. Ty vsak musis nejaku dobu jazdit fulla, aby si vobec vedel, aky priebeh pruzenia tvojmu stylu jazdy a terenu najviac vyhovuje.

Kamarat ma Canyon Nerve AM a je spokojny napriek tomu, ze to podla neho do kopca moc hupe. Druhy si ted kupil Reign 0, viezol som sa na tom a ziadne negatovne pocity to vo mne nezanechalo. V porovnani s mojim bikom to vsak ziadna slava nebola ani v zehlivosti ani v stupaniach.

Kup, co sa ti najviac pozdava a jazdi.
26.05.2010 - 19:31:26
00
ty mas aky?
26.05.2010 - 19:41:00
00
Liteville
26.05.2010 - 22:27:20
00
Nie som expert na systémy zadného odpruženia, ale Canyon a Radon sa mi z tohto pohľadu zdajú úplne identické, samozrejme nejaký ten milimeter hore dole, ale princíp Horst Linku je rovnaký stále.


Je to přesně naopak. Kola s horstlinkem se mohou lišit chováním opravdu hodně. A zrovna Canyon a Radon se lišit budou, i když v rámci daného systému by se mohly lišit ještě více.
U tohoto systému velmi ovlivní chování dva faktory. Úhel vahadla a zadní stavby. Radon bude znatelně méně progresivní než Canyon (a oba mají použít tlumič s high volume komorou, takže rozdíl bude právě dle rozdíl staveb).
A pak velmi ovlivní chování umístění horstlinkového čepu. To může udělat u tohoto systému jak superhoupavou stavbu, tak stavbu, co se při šlapání téměř ani nehne.
Tady ani jedna z těch staveb nepatří k extrému, Canyona jsem víckrát jel (jak starší ESko předchůdce AMka, tak novější AMka). Radona jsem nejel, takže z praxe nemůžu srovnat a můžu jen odhadovat dle vyzkoušených dalších kol s tímto přepákovaním.
A Radona odhaduji díky mírně výše položenému horstlikovému čepu, že bude mírně houpavější a také mírně žehlivější při šlapání.

Jinak oboy to napsal přesně v té poslední větě. Tedy obecně napsat, že některý bude nejlepší z těch tří rozhodně nelze. Každému může sednout něco jiného.

Reign díky většímu pedalkicku má výrazně odlišné vlastnosti a to jak některé žádoucí, tak některé nežádoucí. A u většího pedalkicku je vždy velmi individuální jak to komu sedne, někdo je z toho nadšený, někomu to vyloženě vadí.

Více už jsem přes SZ.

Osobně se přikláním z těch tří k Radonu (mezi Radonem a Canyonem určitě k Radonu, Reign je velmi odlišný a může být pro někoho lepší, pro někoho zase ne), u Reignu to velmi diskvalifikuje osazení a to hlavně ošizená vidlice (jen R verze bez high speed expanze + někomu může chybět snižování zdvihu), ale i zbytek osazení je mnohem horší.
01.06.2010 - 15:14:34
00
A ještě doplním. Aby to nebylo tak jednoduché, tak to velmi ovlivní tlumič. U verzí RP23 bez boost valve (na Radonu) bude hodně záležet na compression tune (lze nechat upravit).
U verzí s Boost valve pak na nastavení velocity tune a interním tlaku (také lze nechat upravit).
01.06.2010 - 15:21:40
00
keyboard_arrow_up