Ahoj,

viete mi poradit, ktory z nasledovnych ramov si vybrat ?
cenovo su takmer identicke

Merida Matts TFS 850-Trail-D | 2008

RockMashine Torrent
(len na ilustraciu, bral by som ho z kamenneho obchodu)

pripadne poradte iny

Bike na tomto rame postaveny, bude zazivat ako bezne vyjazdy (les, prudky hore kopec, prudky dole kopec, korene, kamene, stromy ....), tak i obcasne cyklomaratonske podujatia (najdlhsie trate, umiestnenenie tak do prvej polovice)

geometria meridy sa mi celkom pozdava, preferujem ramy, ktore maju polozeny koniec hornej ramovej trubky blizsie k stredu. Neviem ale ako by zvladala prudke vyjazdy. A predsa len je to merida a o tej tu panuju rozne nazory.

rock mashine pre mna vyzera ako bezny tuctovy xc ram, myslim ale ze kvalitne na tom bude lepsie a samozrejme je i o nieco lahsi. Pri nom ale neviem ako by sa choval pri zjazde, dajme tomu s chopku po turistickom chodniku.

Vidlicu planujem bud nejaku s regulovatelnym zdvihom, alebo tuneneho epicona na 110 mm

za rady vopred dakujem
05.05.2008 - 17:03:16
00
nad meridou by som velmi nerozmyslal
05.05.2008 - 17:22:52
00
http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov ... 52&extra=1

nieco take ?
05.05.2008 - 17:28:23
00
http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov=Phantom&id=852&extra=1

nieco take ?


uz som ho pozeral, ale tu
http://pcshop.pells.cz/sport/default.asp?cls=stoitem&stiid=17951
celkom by som ho bral, no designovo ma skor odradil ako zaujal :-(,

ale spytat sa mozem,
ktory je pre mna lepsi , pells alebo rock mashine ?
05.05.2008 - 17:58:38
00
to sa neda takto porovnat ze ktory je lepsi (najma ak ide o podobnu cenovu kategoriu). Vsetky tri budu kvalitou materialu a spracovania na tom dost podobne, tak ako aj ine ramy v tejto cene. Pre teba je dolezite aby ti sadla geometria a velkost, potom si mozes vyberat na zaklade toho co sa ti paci, vaha, farba atd. Najlepsie by bolo keby si mal moznost vyskusat ten ram v nejakom shope na uz zostavenom biku. Ak nemas taku moznost tak si zmeraj svoj stary ram (dlzky trubiek a uhly) a porovnaj to s geometriou noveho. Podla toho by si sa mal priblizit tomu co potrebujes, dalej doladis predstavcom, sedlovkou, rajdami... Samozrejme ber do uvahy ci ti je terajsi ram dobry, ci nepotrebujes vacsi, mensi, dlhsi...
06.05.2008 - 06:42:59
00
praveze podla geometrie mam uz v tejto cenovej relacii vybrany ram od meridy, len podla toho co som cital, tu panuje nazor ze ramy meridy su o nicom.
06.05.2008 - 12:05:22
00
praveze podla geometrie mam uz v tejto cenovej relacii vybrany ram od meridy, len podla toho co som cital, tu panuje nazor ze ramy meridy su o nicom.

Ak chces Meridu, kup, odskusaj a uvidis, ci su chyry pravdive. :wink:
06.05.2008 - 12:37:34
00
podla mna je to blbost, aspon co sa tyka hlinikovych ramov. Pravda je ze som sice nikdy meridu nejazdil, ale osobne som nazivo ani nevidel zlomeny hlinikovy ram od nich (videl som asi 5 zlomenych ramov a vsetko boli ine znacky). Okrem toho brat jazdil nikolko cestnych modelov od meridy a mal aj dost padov (dolamane rafiky, vidla..., ale ram sa ani raz nezlomil) a nemal s nimi problem. Samozrejme nechcem aby si sa rozhodol na zaklade mojej rady, je to na tebe, mozno maju pravdu ti co tvrdia opak ako ja... Ale co sa tyka tohto fora mal by si brat do uvahy aj to ze tu panuje trochu anti-meridova a anti hardtailova nalada (skus sa len tak zo srandy spytat ci si mas kupit full al. hardtail... :) )
06.05.2008 - 13:48:30
00
osobne si myslim, ze to s tymi meridami nebude az take zle, takze ak sa neponukne nieco ine, pravdepodobne zoberiem meridu.
06.05.2008 - 14:07:29
00
merida ramy niesu zle podla mna... ani biky nemaju zle ale tie vidlice co tam niekedy davaju su onicom
06.05.2008 - 14:12:26
00
kamarát má meridu, myslím že matts, a nema s ramom žiadne problémy... dokonca nám raz ten bike spadol so strechy auta asi v 50 km rýchlosti na asfalt a nič sa mu nestalo (štastie že oproti nešlo žiadne auto :)
06.05.2008 - 17:38:44
00
... dokonca nám raz ten bike spadol so strechy auta asi v 50 km rýchlosti na asfalt a nič sa mu nestalo

huste to svedci o pevnosti merida ma v poho ramy
06.05.2008 - 21:42:43
00
aj toto svedci o pevnosti ramu Merida :P :P :P inak ten ram na obrazku co zlomil stoji 36000 sk s karbonom nemaju tusim skusenosti

bike-forum.cz
06.05.2008 - 21:57:16
00
aj toto svedci o pevnosti ramu Merida :P :P :P

http://bike-forum.cz/upload/users_lib/1 ... chluss.jpg

Stáva sa aj iným značkám :wink: viď Šela maraton SINTESI puk, puk
06.05.2008 - 22:00:11
00
hmm, mne zase tvrdili, ze dobre meridacke ramy su len karbonove ramy, takze uz pomalicky zacinam rozmyslat nad tym, ze by som si na ram nasetril, zatial si dal niekde v BA nalakovat stary, a potom by som si doprial nieco do 12 000.
07.05.2008 - 13:14:03
00
keyboard_arrow_up