www.thetristore.com



Dobry den
Rozmyslam o kupe noveho biku do lesa, mal by byt dostatocne pevny, aby vydrzal nejaky ten zjazdik, popripade sem tam nejake lahsie skakanie v meste zo schodov a tak, ale zase aby som na nom nezomrel do kopca. Co si o nom myslite?

Prílohy:

EnduroComp2011.jpg
EnduroComp2011.jpg 375.67 KiB thumb_up0thumb_down

30.06.2011 - 16:12:57
00
Co si o nom myslite?

...ze Spesl je predrazeny jak hovado, za tu cenu by som si vedel predstavit aj iny celkom slusne ohadzany AM/EN bike 8)
...co sa tyka konkretne tohto Endura nic tym urcite nepokazis, je to celkom univerzalny bike s vynikajucou geometriou, ktory ma na druhej strane svoje limity takmer v kazdom smere konkretneho vyuzitia, takze na to pozor, hlavne pri vacsich skokoch, dropoch ci inych freeridovych zalezitostiach ;)
01.07.2011 - 03:52:28
00
pekne si si vybral.. ja som mal tiez vyhliadnuty :)
..rozhodol som sa ale pre stumpjumper...
Ak mas nasetrene tak vyberaj tu: http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=s-works+enduro

pekne review aj s videom tu: http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=s-works+enduro

to je ale s-works 2010..
01.07.2011 - 14:23:41
00
to review :) http://www.pinkbike.com/news/Specialized-S-Works-Enduro-Carbon-Frame-review-2010.html
01.07.2011 - 15:53:39
00
http://www.vitalmtb.com/videos/features/A-Day-on-Specialized-S-Works-Enduros,5948/sspomer,2
:D
01.07.2011 - 20:41:12
00
O jeho zjazdarskych schopnostiach nepochybujem :D, skor sa obavam, ze do kopca to na nom bude ako za trest. Aj ked kondicku mam celkom slusnu, ale zase ked budem niekedy chiect ist nejaku dlhsiu turu po lese (50 km), tak sa bojim, ze na nom skapem. :| Neviem, ci si preto nevybrat radsej nejaky s klasickejsou geometriou (menej zjazdarskou), ale zase na druhej strane prvoradejsia je pre mna jazda z kopca ako do kopca, tak neviem. :P Tento by bol idealny, ak sa na nom da aspon ako-tak tahat do kopca nejakou normalnou rychlostou.
02.07.2011 - 18:08:53
00
mas asi presne rovnaku dilemu ako som mal ja :)
..viem ze model s-works 2010 ma iba okolo 12kg. Mna od kupy odradilo to ze som ho nemal kde vyskusat. Pisu ale na tom pinkbiku (aj inde) ze sa s tym celkom dobre slape hore (hovorim o s-works). Tvoj vyber je enduro comp 2011. Urcite pockaj 2-3 tyzdne, specialized predstavi nove biky, a na 2011 zjednas -20%.
http://www.bikerumor.com/2010/07/15/2011-specialized-mountain-bikes-actual-weights/
..15.7.2010 uz vazili modely 2011. takze cakam nieco podobne tento rok.
Pokial viem, medzi 2010 a 2011 modelmi enduro su velmi male rozdiely.
Ako som uz pisal, ja som sa rozhodol nakoniec pre SJumper, cakam este na nove XTcko cierne ked budu mat a objednavam :)
50km s tym urcite das. Ja som dal 60 (v karpatoch) s giantom freeridovym 18kg :) :) :) Ok, ale to uz asi nezopakujem..
Ked to kupis, napis ako sa na tom jazdi.
02.07.2011 - 20:05:33
00
Jazdim Enduro S-Works 2010, custom vyskladany, vaha nieco okolo 12,5 kg takze co sa tyka slapania do kopca je to velmi podmienene vahou. velkost M - meriam 184cm.
Ale napisem ti aj tak moje dojmy:
DOLEKOPCOM: zatial ten najlepsi enduro bike aky som jazdil co sa tyka geometrie a odpruzenia aky som jazdil. (jazdil som Fritzz 09, 2010, Stereo, Spicy, commencal Meta 6, Trek Remedy). dlha horna trubka dava moznsot pouzit kratky zjadzovy predstavec a stale zachovat dobru geo na slapanie. polozena hlava - viac ako u inych bikov -aj pocitovo aj papierovo = vacsia stabilita pri zjazdoch, dlhy razvor, velmi citlive odpruzenie, obcas az prilis linearna kompresia. MEGA nizko stred a tazisko. Stred obcas az prilis nizko a kluky obcas pobozkaju sutre castejsie ako na inych bikoch, enduro je strasne hrave a uzasne ovladatelne, celkovo mas z biku pocit ze skor sedis "v biku" ako na biku. Kamarat ma Cube Fritzz 2010, po pol roku jazdenia na Endure som si vyskusal kvoli nostalgii jeho Fritzz. Nechapal som ako som ho mohol niekedy jazdit ;)

HOREKOPCOM: vyhoda dlhej hornej trubky dava lepsi posed na slapanie. bez zapnuteho propedalu ak nevies slapat pekne "dokruhu" tak Enduro az prilis pruzi. to je zasadny rozdiel oproti inym, lepsim a premyslenejsim typom odpruzenia, avsak je to cena za to ze je o tolko viac citlivejsi ako ine systemy pruzenia. Mam tam Fox 36 Talas so znizovanim zdvihu. Uprimne povedane si neviem predstavit jazdit Enduro na dlhsie vyjazdy a slapacky bez znizovania zdvihu. Tym ze je hlava taka polozena je vyslap na 160mm zdvihu vpredu dost utrpenie. Takze ak Ednuro jedine s vidlicou so znizovanim zdvihu. Komfrot vyslapov sa meni ke lepsiemu geometrickym radom. posed je trochu viac vzadu ako na inych AM/EN bikoch ale pri slapani mi to nejak nevadi. Fritzz, Spicy a v podstate aje Commencal MEta isli za pedlaom ovela lepsie ako Enduro to musim priznat ale ten rozdiel v slapani do kopca nebol taky zasadny ako ten ako sa sprava bike pr zjazdoch.

Takze tolko odo mna. keby si mal dalsie otazky kludne sa pytaj. BTW ak chces Mko musis sa kukat uz len po 2011 modeloch. ale ak by ti sadlo aj Lko tak http://www.skvarka.sk maju minulorocne Enduro Expert za velmi lakavu cenu.


BTW. ak ti ide predsalen dost o slapanie tak STumpjumper je idealnejsia volba. A taky Stumpjumper EVO je dream biek pre vela ludi. ale to je uz ina cenova kategoria
04.07.2011 - 11:46:19
00
Evo nejazdil som ho,verim ze jazdi fajn a rad by som si nove Enduro skusil,ale vidim v tvojom prispevku aj minusy (no flame,iba moj pohlad na vec z mojich skusenosti) napr.:
Priliz polozena hlava a moc dlhy razvor sposobi sice stabilitu v priamom smere a skokoch,ale moze sposobit zatacanie ako s autobusom co pri enduro biku ked potrebujes zatacat po uzkom klukatom singletracku posobit dost problem...
Dalsia vec co ma zaujala je to "MEGA nizko stred a tazisko",co moze tiez sposobit,ze budes chytat padalmi kazdy koren ci kamen ako aj sam pises.Sam som mal s tymto problem na svojom bajku a vyssia vidlica to dala pekne doporiadku a tym sposobeny vacsi razvor nenarusil ani zatacanie,takze spoko :)
O znizovani zdvihu si myslim svoje,to nechcem riesit,to by bolo na novy thread.
10.07.2011 - 00:39:50
00
2010 Specialized Enduro: A long term review from an average guy. (With Pics)

http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=720045
11.07.2011 - 21:52:16
00
warzone, vzdy je daco za daco.
presne ako pises. ja mam teraz tiez riadny autobus, na zaciatku som to nevedel do utiahnutej zatacky vtrepat. ale ucim sa to postupne, casom to pojde, a stale mam tu stabilitu, a hore kopcom to splha na dlhsej zadnej stavbe ako zubacka. lepsie ako moje 11 kilove ht, ked je teren teren.
a to znizovanie je tiez dost na cloveku. ja som myslel, ze to potrebujem(jazdim talasa), ale teraz vidim, ze je to pre mna hlupost. a kludne by som to za to co tym ziskam, obetoval.
enduro ma dajak nebere, ale toto http://www.pinkbike.com/news/specialized-stumpumper-evo-carbon-2012.html by som na skusku poprehanal.
12.07.2011 - 22:06:03
00
Znižovanie zdvihu je (síce subjektívne) blbosť na enduro biku. Mám 170mm Lyrik Uturn a JEDINÝ krát kedy som ho znížil bolo v zime na bicrosske a 1-krát kvôli kamarátovmu autu, lebo si kúpil model len pre 160mm vidlice :) . A to jazdím kadečo a milujem dlhé stúpania, ktoré striedajú dlhé klesania.
12.07.2011 - 23:08:29
00
milujem dlhé stúpania, ktoré striedajú dlhé klesania.

S týmto dokonalým výrokom sa maximálne stotožňujem :y:
13.07.2011 - 12:49:22
00
nahodou tu nie je niekto, kto vlastní enduro vo velkosti S??? Meriam 175cm a skusal som M, ale sedlova trubka bola trosku dlhsia ako by bolo treba a vdaka capu umiesnenemu v strede sedlovej trubky sa nedala teleskopicka sedlovka dostatocne zasunut aby som bol schopny pri plnom vysunuti pohodlne slapat. Chybal mi asi 1 cm. a teraz ide o to, ci by mi S-ko pomohlo, sedlovka je o 2 cm kratsia, ale zaujima ma, mi to pomoze, kedze najvacsi problem bolo asi ulozenie toho capu v sedlovej trubke, ktore brani zasunutiu
14.09.2011 - 17:07:12
00
Jazdim Enduro S-Works 2010, custom vyskladany... ...jazdil som Fritzz 09, 2010, Stereo, Spicy, commencal Meta 6, Trek Remedy...


Ktorý z tých bikov by si (bez väčších obáv o seba či bike) zobral:
a) do Jasnej?
b) do Ružomberka?
c) na Rohatku?
Nemyslím kalenie víkend čo víkend, skôr rekreačné zjazdovanie.

A čo napríklad Canyon Torque Alpinist 8.0?
01.08.2012 - 02:28:38
00
keyboard_arrow_up