Zdravim, chcel by som poprosit o radu ohladom Geometrie.
celkom tomu nerozumiem o co sa jedna a tym padom neviem ci bike , ktory som si kupil je na moju vysku a vahu spravny. 184cm/92kg.
velkost ramu je xl.

vdaka za rady
19.09.2014 - 11:24:13
00
Ahoj, ak je XL veľkosť 21" tak v závislosti od toho čo jazdíš, aké dlhé máš nohy, trup a ruky, môže byť: veľký, len trochu veľký alebo tak akurát.

Tak vysunutie sedlovky je prijateľné dajme tomu takéto http://www.infobarrel.com/media/image/56580_max.jpg , samozrejme ak nedosiahneš vhodnú dĺžku so štandardným predstavcom (6-11 cm dajme tomu v tejto kategórii) tak je to zlé a ak sa po zosadnutí dotýkaš rozkrokom hornej rámovky tak to tiež nie je ideálne.

Pri jazde na asfalte a v miernom teréne by bolo možno takéto vysunutie plne prijateľné, dokonca v niektorých prípadoch aj o trošku menšie za predpokladu že tá horná rámovka nebude príliš vysoko (to by si cítil aj pri nasadaní a zosadaní okrem toho kontaktu s rozkrokom keby stojíš nad hornou rámovkou).

Na tvoju hmotnosť je OK. Vidlica ďaleko od ideálu (ak je tam napr. Suntour XCT/XCM...), pri intenzívnejšom jazdení odporúčam časom výmenu (tak 120€ za schopnú vidlicu si treba pripraviť, alebo dať 200-300€ za niečo bez väčších výhrad).
19.09.2014 - 18:12:22
00
keyboard_arrow_up