Prosim neviete stranku kde je nieco o stavbe biku alebo nieco na sposob stavba step by step . za info dakujem :)
01.08.2009 - 21:43:15
00
To si predstavuješ akože poradiť:
1. kúpiť vhodné rúrky (lešenárske a vodovodné)
2. absolvovať zváračský kurz
3. kúpiť si zváračku
4. naštudovať si niečo o geometrii rámov
5. nakresliť si geometriu podľa predstavy a potreby
6. narezať vhodné rúrky
7. ...
atď. atp.?
01.08.2009 - 22:36:56
00
co je ATP:?dakujem za odpoved a ospravedlnte moju nepoznanost :mrgreen: :mrgreen: :oops:
01.08.2009 - 22:42:38
00
atd. atp - a tak ďalej, a tak podobne...
01.08.2009 - 23:05:29
00
Adenosine TriPhosphate - jeden zo základných prenášačov energie vo vnútrobunkovom metabolizme :D
01.08.2009 - 23:27:13
00
hh zvarat nie ale kupit vsetko ram, vidlu , brzdy ... atd. no proste cely bajk a potom poskladat:) neviete teda kde by sa t dalo este nastudovat:) a kde predavaju ramy do 500-700euro:)
02.08.2009 - 08:47:57
00
Daj si to zložiť a nastaviť do servisu. Majú tam všetko náradie a vedia ako sa to robí.
Rámy si vygúgli.
Spočítaj si ceny všetkých súčiastok+práca a pozri či nenájdeš vhodný bicykel už hotový lacnejšie.
02.08.2009 - 09:06:50
00
ja by som to ani neskladal ale ja by som rad vedel co vsetko treba ako niesom vadny ze neviem co je na biku ale do stredoveho zlozenia sa napr nevyznam ale pls ak viete stranku hodte ju sem pls
02.08.2009 - 09:24:14
00
http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/

Pozor na odlišných výrobcov komponentov, postupy rozoberania (a skladania) sa môžu líšiť :!: :!:
02.08.2009 - 10:18:41
00
Maroskoo ak "by si to ani neskladal", načo sa potom pýtaš na rámy vo veľmi konkrétnej relácii?
Prezradím ti tajomstvo: skladať sa výhodne nedá. Resp. niektorí tvrdia, že sa to dá, ale je to len o tom, či vybazárujú nejaké komponenty podľa svojich predstáv (pričom sa hlavne neskúsený ľahko opláchne).
Matematická úloha: vezmi si nejaký hotový bike, napríklad

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/specs.html?b=795

poznač si cenu (1799 €). Tu je jeho rám:

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=870 (1199 €)

odpočítaj cenu rámu od ceny biku (1799 - 1199 = 600 €).
Teraz si vypíš osadenie komponentami a pokús sa nájsť tie komponenty za toľko, aby si sa zmestil do tých 600 €. Použi hlavne e-shopy (sú lacnejšie ako kameňáky) a skús pozrieť napr. po OEM komponentoch zložených z nových bikov (na kupkolo.cz, kolokram.cz a pod. by sa mohli nájsť) - toho sa predajne zbavujú za nižšiu cenu, sú to vlastne komponenty, ktoré si pri kúpe biku nechal niekto vymeniť za iné (aj keď sa obávam, že OEM Fox vidlu či tlmák na rozdiel od iných značiek nezoženieš...). Veľmi rýcho zistíš, že sa do tých 600 € nezmestíš.
Prezradím ti "tajomstvo" - samotné rámy púšťa výrobca za iné ceny než sú tie kalkulované do ceny nového biku (za vyššie, samozrejme). Ostatné komponenty nakupuje výrobca za OEM ceny, ktoré sú nižšie, ako v ktoromkoľvek obchode.
A za tých 600 € by si asi nekúpil ani tú vidlu a tlmič čo tam sú...
02.08.2009 - 11:48:39
00
No a ešte treba pripočítať náklady na špeciálne náradie, ktoré inak nepotrebuješ, alebo občas síce potrebuješ, ale je lacnejšie zájsť do servisu a zaplatiť za robotu ako si ho kúpiť.
02.08.2009 - 20:23:51
00
no podla mna sa bike oplati stavat,ked uz mas nejaky pouzitelny zaklad doma..(napr ram),ked si mas vsetko kupovat aj naradie,sa ti to vobec neoplati,ale zas sa naucis mnoho noveho....ale kedze nemas asi nic tak by som kupoval cely bike,usetris cas a cas su peniaze :mrgreen: :mrgreen:

////////
a co chces na tomto stavat?

Prílohy:

lego-bike.jpg
lego-bike.jpg 209.05 KiB thumb_up0thumb_down

02.08.2009 - 20:57:55
00
Ja som si tiež bike staval doma, totálne od základov . V obchodoch som si skúšal rôzne komplety, ale ani jeden mi nesedel - krátky predstavec,dlhý predstavec,malý rám,veľký rám,brzdy,prevody....proste ak som chcel za bike vycálovať 30 000 sk, potreboval som skutočne čosi čo mi sadne a s čím budem maximálne spokojný . Preto ma toto behanie po obchodoch prestalo baviť,peniaze som minul na inú vec :D a potom, kúsok po kúsku som od jesene , celú zimu až do začiatku jari postupne kupoval veci a nahadzoval som ich na rám. Veľa sa človek popri tom naučí (nastavovať brzdy,prehadzovačku, "upliesť" predné koleso 8) , atď ). Je dobré, že takáto "stavba" človeka odradí od zbrklého kúpenia "čohosi" len aby už "čosi" bolo konečne doma ( však sezóna je v plnom prúde) a mohlo sa na tom lietať :) , pričom človek neskôr príde na to že kúpil vrak , alebo naopak vycáloval priveľa za čosi čo ani nevyužije .
Dnes by som už doma neskladal, nemám na to čas , ale keby bol čas , určite by som sa do toho zasa rád pustil .
02.08.2009 - 21:10:54
00
prosim neviete aky moze byt ram Rám KELLY´S SALAMANDER DSC 2008? prosim poradte :)
02.08.2009 - 22:36:05
00
ja som skladal komplet od zaciatku moj terajsi bajk. Naucil som sa vela, ale uz by som do toho nesiel. Komponenty som kupoval na nete tam, kde boli najlacnejsie ale aj tak som to preplatil ... zas na druhu stranu tam mam presne to co som chcel :) ...
Kellys nepoznam moc, ale najlepsie asi urobis, kde si pojdes niekam ten ram pozriet, kde je osadeny, sadnut si na to, omakat :) a hned zistis ci ti vyhovuje.
02.08.2009 - 23:00:39
00
keyboard_arrow_up