chcem sa opytat.priatelka si kupila bike haibike attack 09 a su tam brzdy tektro auriga comp 180/160.a nebrzdia.je mi jasne ze sa musia na zaciatku zabehnut a sadnut ale bike ma cca 100 km a ziadna zmena.prednu stlacim na doraz a este trva 3 az 4 sekundy kym to uplne zastavi.Volal som do predajne hned na druhy den po zakupeni ale povedali mi ze sa musia zabehnut.no tak sme to skusali ale naozaj ziadna zmena.kolko asi moze trvat kym sa zabehnu?
27.04.2010 - 23:51:59
00
A ked stlacis brzdovy pedal v aute zastavis okamzite? Asi vela od brzdy ocakavas. Hlavne od prednej. Uvedom si, ze na prednu brzdu pri brzdeni je pranasana vsetka vaha (kineticka energia ??) jazdca a biku. Potom jej ucinnost je podstatne mensia ako ucinnost zadnej brzdy. Aj ja mam na biku nove SH XTR brzdy v zabehu. Pomalicky za zabehavaju, ale ani neocakavam, ze pri brzdeni prednou brzdou hned zastavim. To uz zalazi aj od techniky brzdenia. Prezri historiu, pisalo sa tu o tom ako brzdit co najucinejsie. Kolko trva pokial sa brzdy zabehnu je relativne. Zalezi ci jazdis na biku "kolo domu", alebo na nom absolvujes niekolko celodennych vyjazdov kde urcite vyzijes brzdy podstatne viac a tym ich aj skor zabehnes.
28.04.2010 - 07:23:46
00
nemazal si retaz?
mne prisiel jeden expert, ze mu nebrzdia kotucovky a zo strmenov mu kvapkal olej.....
vraj vsetko dokladne premazal :(
slušne vysoké školné.........

mas zafrezovane navarky na rame?
ak nedosadaju platnicky plochou, ucinost je mensia a ked sa zabrzdia, budu krizit piestiky, teda pri nezafrezovanom stave.
zistit sa to da lahko, pozeraj na kotuc, ci po stlaceni brzdy sa skrizi v strmeni
no a moze to byt aj mastnotou.
mne brzdy nebrzdili na jar ked som bicykel zvesil z haku.
skladujem ho vo vstavanej skrini a rozmyslam, ci to nesposobila nejaka impregnacia alebo co????
brzdy vobec nebrzdili, a na jesen ked som ho uskladnoval boli v pohode.
skus pouzit cisty servitok alebo toaletak na utretie brzdnej plochy kotuca ak ostane mastny, mas to zamastene.............
pomoze odmastenie kotucov a vymena dosticiek.


alebo
este ma napadla jedna moznost.
neabsolvovala nejaky dlhy zjazd pribrzdovanim celu dobu?
to by bolo pre brzdy to najhorsie, teda pre dosticky.
vytvori sa na nich leskly sklovity povrch a klesa ucinnost.
spomenme si na kamiony na Donovaloch ked to chceli zist na brzdach bez motora..........
pri dlhsom strmom zjazde treba packu obcas uvolnit, pri dlhsom miernom zjazde brzdit az vtedy, ked je to potrebne.
tento problem sa da odstranit jednoducho osmirglovanim sklovitej vrstvy dosticiek.
dufam, z epomohlo...........
28.04.2010 - 07:51:34
00
podla mna od nich neocakavam privela.ked to porovnam s inymi brzdami tak je ten brzdny ucinok porovnatelne horsi a to aka je moja brzdna technika neviem ale kazdopadne ked to skusa jeden clovek tak je technika stale rovnaka.A ked som sa teraz pozrel do brzdy tak sa mi zda ze vrchna cast kotuca ako keby skrie o dosticky a spodna zase naopak tam ma vacsiu fugu a asi nedosada.No sak mala by s tym ist este na garancu prehliadku tak to tam hadam vyriesia.nech is skusi este trosku vyjazdit a uvidime co sa s tym spravi.a nie nemazal som kotuce olejom:D
28.04.2010 - 10:28:40
00
1. Ak jazdi priatelka len jemne, opatrne a dole kopcom minimum (a teda brzdi len obcas a decentne), tak zabeh dosticiek a kotuca moze trvat aj 300 km.
2. Brzdny ucinok dost zavisi aj od kombinacie dosticky - kotuc, nielen od brzdy.
3. Brat tie brzdy ma na novom bajku tiez este nezabehnute a podla mna brzdia uplne OK (uplne porovnatelne s inymi "nehryzucimi" hydraulikami).
4. Co je zle na tom, ked brzda "nehryzie"? Je to omnoho bezpecnejsie ako ked clovek v kritickej situacii stlaci paku a uz leti cez rajdy. Osobne neznasam brzdy ktore su "agresivne" a zle davkovatelne a hned po stlaceni maju tendenciu zablokovat koleso.
5. Ak mas napr. Formuly abo Avidy a porovnavas s nimi, tak je jasne, ze sa Ti zda, ze to nebrzdi, ale to len preto, ze Formuly a Avidy su z mojho pohladu prave tie "zle" a "nebezpecne". Mysli aj na priatelku - mozno je pre nu brzda s lepsou davkovatelnostou omnoho lepsia nez nieco, co ju zastavi na 10 cm. Baby totiz jazdia väcsinou s rozumom, takze nepotrebuju zastavit na jednom metri, ale naopak potrebuju mat brzdy s jemnejsim ucinkom aby v panike nelietali cez bajk...
28.04.2010 - 10:39:33
00
no sak este pockam a uvidim ako sa to vyvinie.bajk je novy takze ked to je pokazene tak to vymenia:Da uvidim ko to bude aj jej vyhovovat ked si na tom po dlhsom case zvykne/nezvykne...
28.04.2010 - 10:47:43
00
Ako moze byt brzda pokazena ak brzdi? A hadam v prvom rade by to malo vyhovovat jej ked je to jej bajk, nie? Samozrejme ked jej natlacis do hlavy, ze to je zle a pokazene a treba to vymenit a ona sa v tom nevyzna, tak dosiahnes svoje. Len je otazkou, ci to, co sa zda dobre Tebe, bude dobre aj pre nu (nezabudaj, ze ma asi aj dost inu vahu ako Ty, takze to tiez hra ulohu).
28.04.2010 - 11:01:09
00
keyboard_arrow_up