Čitam tu niektore nazory a sa usmievam?,mam supercaliber 9.9 na AXS od septembra jazdil som dve sezony pred tym na specialized epic expert moja vyška je 193cm a vaha 107kg a specialized aj keď to bol špičkovy bajk v jazdnych vlastnostiach bol pre mna mekky hladal a skušal som niečo tuhšie ,dostatocny zdvich istotu a komfort..skušobna jazda dve hodiny a vedel som že ho proste chcem na ničom lepšom a istejšom v zjazdoch som ešte nesedel..je to len moj skromny nazor?

Prílohy:

5576EB02-017B-47B1-8F38-65C25A2C2673.jpeg
5576EB02-017B-47B1-8F38-65C25A2C2673.jpeg 1.06 MiB thumb_up5thumb_down

14.04.2021 - 23:12:26
02
lobo.24 sorry, ale uz ztej fotky vidno, ze ten bike moze byt dobry v urcitych smeroch, ale na istotu v zjazdoch rozhodne nevyzera :)
15.04.2021 - 07:06:52
00
Tak uz podla kapsicky vzadu je jasne, ake zjazdy sa na tom davaju :lol:
15.04.2021 - 08:12:12
01
Bol to len moj skromny nazor?‍♂️Zjazdy sa davaju len take na ake mam?‍♂️a čo dokaže zvladnuť tento bajk a na čo je určeny a samozrejme čo dovoli moja hlava
15.04.2021 - 09:01:07
01
lobo.24 no jazdci vo svetaku na tom davaju pomaly enduro trate :) cize ten bike nie urceny len spustanie sa po lesnej ceste... Len samozrejme to vyzaduje jazdca, ktory ma dostatocny skill. Napr: https://www.youtube.com/watch?v=pjtIg0tjm50

Cela tato debata bola o tom, ci pre bezneho smrtelnika nebude lepsi a rychlejsi bike, ktory nie je mozno taky obratny ale je stabilnejsi a viac odpusti.
Porovnavas novy Supercaliber so starym Epicom, ktory mal strmsi hlavovy uhol a bol znamy "neposednostou" v zjazdoch. Vacsinou ludia v tomto vlakne spominali biky, ktore maju polozenejsie uhly, pripadne zdvih 120 a vidlu s 34/35. Nie je vyzicky mozne aby Trek s 60mm zdvihu vzadu, kratkou zadnou stavbou, 69 stupnovym hlavovym uhlom a vidlou s 32mm nohami bol stabilnejsi a tuhsi ako bike s masivnejsou vidlou, polozenejsimi uhlami, vyzsim zdvihom a dlhsou zadnou stavbou. Vsetko je to relativne s cim to porovnavas.
Supercaliber je skvely zavodny bike ale je to skor "softtail", robeny s jedinym cielom - max rychlost pre pretekara. A pri vsetkej ucte, clovek so 100+ kg ma od pretekarskej postavy daleko. Uz ja so svojimi 83kg som citil vyrazne zlepenie ked som presiel z 32mm na 35mm vidlu. Preto sme dotycnemu radili, ze mozno pre neho nie je uplne najvhodnejsi bike ktory bol optimalizovany pre 60-70kg cloveka.
15.04.2021 - 12:40:09
02
Bajk som si vybral na XC a pre radosť🤷‍♂️ A ano od pretekara so 107 kg mam daleko😁a ambicie su v ramci možnosti..
15.04.2021 - 14:37:35
01
Nerieš.

Ani ja seba neriešim. Jazdiť sa má pre radosť a nech sa ostatní aj po****.

Bike je podľa mňa naozaj krásny - aj keď ja sa pozerám iným smerom. :-D Toto by ma možno aj unieslo, ale zdvih by to chcelo málinko vyšší
15.04.2021 - 14:54:54
01
Opustil si Holandsko, ze ti je malo?
15.04.2021 - 14:57:29
01
Ahojte, chcel by som sa opytat hlavne chalanov, ktori vlastnia Supercalibra. Chcel by som kupit verziu 9.7 ale co ma odradza je fakt ze tam nieje remote lock na tlmic ani vidlicu. Na zahranicnych forach som cital ze chalani, ktori aj maju lock, ze ho dali prec hlavne aby usetrili par gramov. Ze aj tak malokedy zamykaju pruzenie. Moja otazka je ci je to naozaj take ze to tlmenie v podstate ani netreba zamykat. Chalani, hlavne gAtk0 lobo.24 ake mate s tym skusenosti? Vyuzivate ten lock, alebo ten bajk je robeny tak ze to netreba vobec zamykat? Verzia 9.8, kde je remote lock, je uz v trochu inej cenovej kategorii.
28.04.2021 - 08:40:39
00
andrew87 napísal:
Ahojte, chcel by som sa opytat hlavne chalanov, ktori vlastnia Supercalibra. Chcel by som kupit verziu 9.7 ale co ma odradza je fakt ze tam nieje remote lock na tlmic ani vidlicu. Na zahranicnych forach som cital ze chalani, ktori aj maju lock, ze ho dali prec hlavne aby usetrili par gramov. Ze aj tak malokedy zamykaju pruzenie. Moja otazka je ci je to naozaj take ze to tlmenie v podstate ani netreba zamykat. Chalani, hlavne gAtk0 lobo.24 ake mate s tym skusenosti? Vyuzivate ten lock, alebo ten bajk je robeny tak ze to netreba vobec zamykat? Verzia 9.8, kde je remote lock, je uz v trochu inej cenovej kategorii.


To zalezi skor od toho ako jazdis ako od konkretneho biku. Pozeram, ze mas v profile Supa s lockoutmi, tak vies ci ich vyuzivas ci nie. Supercaliber 9.7 ma uplne obycajnu Rebu, aku ma x inych bicyklov a ziadny bike nie je urobeny tak aby si ju nemusel zamykat (jedine specialized brain alebo fox live valve).
Niektore biky maju na zadnom tlmici tuning od vyrobcu aby sa pri pedalovani drzal v hornej polohe. Ale kazdy tlmic a kazda vidla sa v odomknutej polohe bude hojdat - viac alebo menej. To kolko sa bude hojdat zalezi od tvojej hmotnosti, tlaku v tlmici, jazdeckeho stylu a v pripade zadneho tlmica od prepakovania ramu.
Ale ak jazdis na rychlost (najma hore kopcom), tak pokial bude podklad rovny (cesta, utlacena zvaznica, ci lesny chodnik), tak vzdy budes rychlejsi na zamknutom tlmici. Bodka. Vzdy budes stracat nejake watty na to aby si stlacil tlmic. A pri vidlici akonahle pojdes do stojky, tak budes stracat energiu na to aby si stabilizoval stred tela a tazsie v takej rozhojdanej polohe prenesies na pedal tie iste watty pri rovnakej energetickej narocnosti.
Vzdy mas ale moznost zamykat a odomykat priamo na vidlici a tlmici. Ak nepretekas tak ti mozno uplne bude stacit si zamknut tlmic/vidlicu bez dialkoveho pod kopcom a hore na kopci odomknut.

Ak ale niekto tvrdi, ze si dal dole dialkove aby usetril hmotnost a teda bol rychlejsi, tak je to pitchovina ako dvere. Jediny tradeoff za remote je ze budes mat na riadidlach dalsi ovladaci prvok a v spleti kablov o 2 navyse.
Ja napr. remote nemam a uvazujem nad tym, ze by som si ho dorobil, len je to draha investicia (cca 600 euro) a nechcem tie kable navyse, takze by som musel ist aj do AXS prehadzovacky. Mozno o rok :)
28.04.2021 - 09:28:07
02
Ahoj tie grami čo ušetrili budem uprimny,,je to smiešne’’ako pisal kecinko keď jazdiš xc maratony tak to vyuziješ a oceniš ale inak nie to je moj nazor ja som jazdil dve sezony na epic expert 2019 prednu vidlu som nikdy nezamkol mamualne a zadny brejn aj keď som mal nastaveny stale hard pri mojej vahe 107 kg pracoval stale a začalo mi to vadiť na tvrdom podklade v stupaniach ale aj roviny keď som potreboval oprieť silu do stojky ,tak som vyskušal supercaliber a ten proste sadol🤷‍♂️hlavne koli mojej vahe uprimne keby som mal 85kg isiel by som do s-works na tomto bajku som stihol jeden maraton minuly rok a ano využil som lock ale od vtedy ani raz, na maraton keď pojdem tak určite využijem ale inak to nevyuzivam
28.04.2021 - 23:40:28
00
Ja mám supercaliber skoro rok a som spokojný. Váha 10.3

Prílohy:

IMG_20210405_171812569.jpg
IMG_20210405_171812569.jpg 1.01 MiB thumb_up4thumb_down

08.05.2021 - 20:46:29
015

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up