Ctm má lepšiu výbavu, otázne ale, či ho zoženieš, myslím že je všade vypredaný.
20.06.2020 - 22:59:52
00
Presne v mojom meste ho maju v obchode aj velkost pre mna
20.06.2020 - 23:09:45
00
Rozhodne ten CTM. Vidla je rozhodne lepsia.
Ten trek napr nema vzadu pevnu os.
20.06.2020 - 23:33:58
01
[quote="@1612291"]Zaujimave, nerozumies kritike SX, ale uspesne kritizujes Recon a Judy. ;-)
V oboch pripadoch je to entry level a nic na tom nezmeni ani to, ze SX najdes aj na bikoch v cenovych kategoriach, kde SX nema co hladat.[/qduote]

Ja netvrdim ze SX nie je entry level. Vravim lem ze kazdy to kritizuje ale mne to funguje vyborne. A nie som sam. Keby to bol uplny shit tak by to nebolo na kazdom 2hom biku. Ohladne Recon a Judy som chcel povedat ze su to entry level vidlice a tak nema od nich cakat vyrazny skok k lepsiemu v porovnani s tou Suntourkou co ma teraz. Nepochopil si moj prispevok, nevadi.
21.06.2020 - 01:32:58
00
A co poviete na https://www.decathlon.sk/mtb-xc-500-275-plus-12s-id_8518407.html. Je na neho teraz akcia je tam uz Reba a sram gx oplati sa do toho ist? Aj ked ma 27.5?
21.06.2020 - 09:21:41
00
Sú tam pluskové kolesá, takže ich vieš vymeniť za 29".
21.06.2020 - 09:38:24
00
Aak majú tvoju veľkosť tak zober ten Rockrider , vyzerá v dobrej výbave a aj cena fajn akurát majú už iba dve veľkosti, tak by som dlho nerozmýšľal ak teda si teraz bez bicykla a až dlho nečakáš, samozrejme ako môžeš vyskúšaj.
21.06.2020 - 09:51:54
00
Ak sa ti paci tak ho ber, lebo za tu cenu nemas sancu kupit nic co by sa mu co do komponentov co i len priblizilo. Geometriu ma klasicku XCkovu co je ale to co hladas ak som spravne pochopil. Ak nemas problem s tym ze to je Decathlon bike tak by som okamzite po nom skocil.
21.06.2020 - 09:57:08
00
Brian25 to CTM je pre teba vhodnejsie a hned po kupe na nom nemusis nic menit. Tento Rockrider ma 27,5+ kolesa, su velmi siroke. Zmestia sa tam aj 29” kolesa ale to mas dalsiu investiciu. Taktiez je na nom uz dobra sada sram GX no opät s kazetou z nizsim rozsahom. Brzdy sram level t, dalsie minus.

imajoros recon a judy kritizujes ze nema cakat vyrazny krok k lepsiemu ale pri sram SX ti nevadi krok spät voci Deore ktore teraz ma...
21.06.2020 - 10:34:15
03
1) kazetu + retaz moze najskorej zjazdit a vymenit ako spotrebak. Radenie moze stale predat ako relativne nove/malo pouzivane. A kvalitne radenie nie je az taka draha vec. Navyse, ma tam GX na tom decathlone nie SX ak si narazal aj na to
2) To ze su kolesa siroke nieje nevyhnutne na skodu/je ti to jedno. Ano, ak su tam plaste s agresivnym dezenom a bude mat dlhe presuny po asfalte tak moze byt vhodne vymenit za nejake rychlejsie plaste, ale sirka plasta ti zvysuje (valivy) odpor minimalne - dolezita je vyska tlaku a typ dezenu. A opat, plaste moze odjazdit aj tie co ma a znova vymenit kedze je to spotrebak. Takze imo nema dovod aby menil za 29". Taktiez, moze tam dat normalne 27.5" plaste.
3) brzdy, no, ano....
4) vidla je na vymenu omnoho neprijemnejsia ako pohon/plaste, takze radsej volit bike s lepsou vidlou a horsim pohonom.

celkovo ale imo je to jedno - chalan sa spytal ci ma zmysel vymena jeho biku a vacsina ludi mu napisala ze nie, a itak ho predal a teraz hlada novy. IMO skoda sa tu snazit :D
21.06.2020 - 10:51:53
00
asi tak :D uz mam z toho hlavu ako balon :D ale asi sa najskor pustim do toho ctm rascal 4.0 pride mi to ako najlepsia volba lebo chcel som sa vyhnut 27.5 a este k tomu plus
21.06.2020 - 11:31:29
00
McLoo napísal:
Brian25 to CTM je pre teba vhodnejsie a hned po kupe na nom nemusis nic menit. Tento Rockrider ma 27,5+ kolesa, su velmi siroke. Zmestia sa tam aj 29” kolesa ale to mas dalsiu investiciu. Taktiez je na nom uz dobra sada sram GX no opät s kazetou z nizsim rozsahom. Brzdy sram level t, dalsie minus.

imajoros recon a judy kritizujes ze nema cakat vyrazny krok k lepsiemu ale pri sram SX ti nevadi krok spät voci Deore ktore teraz ma...


Ale prosim ta, mal som na predoslom biku Shimano Deore ktore fungovalo fajn a SX funguje uplne rovnako spolahlivo. Vobec ziaden problem. Len to musi byt dobre nastavene. Kamos ma viac ako rok 1 x 11 NXko a vobec ziadne problemy s tym tiez nema. Uz ma unavuje tato vecna kritika SX/NX od Sramu. Ak by to bol taky nefunkcny shit ako tu kazdy pise tak by to nedavali vyrobcovia na biky aj s vyssou cenovkou. Ziaden vyrazny skok medzi Deore a SX nie je.
A neviem preco furt tlacis o tych kazetach. Tento chalan nie je nejaky skuseny biker co riesi rozsah 10-51 vs 11-50. Uplne zbytocne ho motas a komplikujes mu rozhodovanie sa.
21.06.2020 - 11:47:33
01
asi tak rozpocet mam 1200 eur cca a ide mi len o to aby som mal bicykel s ktorym dokazem ist po rovinke v dobrom tempe nemyslim tym 60km .. a na ktorom mi nebudu blbnut prevody a aj vidla bude celkom v pohode nepotrebujem zas Rebu
21.06.2020 - 12:16:52
00
Pisem po skusenostiach s NX esgle, GXeagle, deore, slx a momentalne mam xt 12spd.
Napis potom skusenst s SX po par tisic km. Rad si to precitam. Pretoze z mojho okolia pocujem na to len staznosti a idu to menit za GX.
Ja voci sramu ani ich kazetam 11-50 nic nemam, manzelka ma NX eagle 1500km, ale staci mierny dole kopec (+30kmh) a chyba prevod do rychla.
Pokial si dolekopcom nezvyknes prislapnut tak to staci.
21.06.2020 - 12:49:10
00
Mam vpredu 32z prevodnik a viem slapat do 35km/h bez toho aby som vyzeral ako naspeedovany. Ten 10z pastorok vzadu bude aky velky rozdiel oproti 11z? Skoro ziaden. Cize toto nechajme tak. Len chalana viac a viac pleties a boli ho z toho hlava. Je to rekreacny jazdec podla toho co pise.

Pises, ze manzelka najazdila 1500km na NX. Ako je teda s NX spokojna ona? Funguje/nefunguje? Nemam problem sa podelit o skusenosti po 2-3 tisic km. Silno pochybujem, ze to bude take zle ako tuna ludia vypisuju. Ked svetozname znacky davaju tento pohon aj na 2-3 tisicove bicykle tak asi vedia co robia. Neriskovali by stratu dobrej povesti.

Cele mi to pride skor ako tlacenie Shimana, lebo vsak cely zivot mam Shimano a funguje to.
21.06.2020 - 14:09:24
00
keyboard_arrow_up