Presne tak. Alexej1220 , chápem, že 20mm zdvihu hore-dole sa ti môže javiť ako zanedbateľný rozdiel, no v koncepcii (a aj v hmotnosti) biku môže byť ten rozdiel veľmi citeľný. Pred tým ako som kupoval bike, som sa na testovacích akciách presvedčil na vlastnej koži, že zatiaľ čo bike so zdvihmi140mm mi plne vyhovoval, bike so zdvihmi 160mm bola na mňa už príliš brutálna downhillová beštia :-D ...ale zdvihy tiež nie sú vždy referenčné merítko... neviem či si skúšal jazdiť na podobných bikoch niekedy, no Spectral s jeho 140mm zdvihu je pre bikera, ktorý prechádza z pevného HT zdvihom aaž až. Z tvojho výberu som tiež za Spectral
22.06.2017 - 17:28:50
00
Počujte a na ten tlmič na Jeffsy AlTwo čo vravite? Je naozaj nedostacujuci? nerad by som zobral ten bike ak mam.hned tlmic menit...radsej priplatim za iny...Je tam ten RS deluxe R...To už radšej asi zobrať spectral 6.0 s fox tlmičom nie?
22.06.2017 - 19:22:53
00
Jasne ze ten tlmic je dostatocny. Ak patris medzi spekulantov, ako Imro1 a spol. tak ho casom vymenis, inak ti bude stacit.
Chalani ujasnite si, co vlastne chcete, kopec ludi to tu cita, mozno rozmysla na zaciatku podobne ako vy, a potom ked zrazu pomenite nazory a chcete nieco, co ste len videli na papieri, tak su ludia v koncoch. Aj ti co to citaju, aj ti co vam radia.
chodte sa na tych zdvihoch a komponentoch povozit, aby ste pochopili o com tu vlastne pisete. Rovnako aj tie ramy, nie vsetky sa robia na taiwane, vyskusajte si roznu geometriu, necitajte len o tom, ale presvedcte sa na vlastnej kozi aky ram vam vyhovuje, lebo potom pochopite o com je reach, stack a chainstay a ked vam niekto povie aby ste neporovnavali kellys a canyon tak si pozriete cisla, a pochopite.
22.06.2017 - 19:38:39
02
Spomínal som to kolegovi z práce, ten má Kellys Swag, predtým vraj CTM Scroll Xpert, Kellys Tyke 50, Nerve...a o Canyone už nechce ani počuť, riešil prasknutý rám asi pol roka. Najviac si pochvaľoval Scroll a Tyke, určite by som ich skúsil ak je niekde možnosť.
22.06.2017 - 20:25:53
01
Tak je dobre takéto niečo som potreboval počuť, lebo jasné že niekomu kto ma x-ty full alebo ma svoje odjazdene, odskusane take biky tak kazdy jeden nedostatok skritizuje.
Veru idem skúšať už túto sobotu..oba...aj spectral aj jeffsyho...:) uvidime...ale ak bude vyhovovat kludne by som zobral jeffsyho a aj to zavážilo, že prístup k zákazníkom v prípade reklamácie atď. Ja v prvom rade chcem bicykel s ktorým budem spokojný a si myslím že až keď budem kupovať další budem riešiť taketo veci ako tu riešime.
No svoje peniaze chcem napriek tomu investovať správne ;) Díky moc za pomoc!!!
22.06.2017 - 21:45:24
01
Praskajúce rámy na Canyone ma tiež odrádzajú. CTM aj Kellys ešte behom týždňa niekde určite vyskúšam.
22.06.2017 - 22:58:39
00
Dublinboy napísal:
Jasne ze ten tlmic je dostatocny. Ak patris medzi spekulantov, ako Imro1 a spol. tak ho casom vymenis, inak ti bude stacit.
Chalani ujasnite si, co vlastne chcete, kopec ludi to tu cita, mozno rozmysla na zaciatku podobne ako vy, a potom ked zrazu pomenite nazory a chcete nieco, co ste len videli na papieri, tak su ludia v koncoch. Aj ti co to citaju, aj ti co vam radia.
chodte sa na tych zdvihoch a komponentoch povozit, aby ste pochopili o com tu vlastne pisete. Rovnako aj tie ramy, nie vsetky sa robia na taiwane, vyskusajte si roznu geometriu, necitajte len o tom, ale presvedcte sa na vlastnej kozi aky ram vam vyhovuje, lebo potom pochopite o com je reach, stack a chainstay a ked vam niekto povie aby ste neporovnavali kellys a canyon tak si pozriete cisla, a pochopite.

Máš pravdu, ja som písal z vlastnej skúsenosti a podľa toho čo som jazdil. Keby to bol môj 1. full, tak by som asi tlmič nemenil, no mal som predtým Fox s propedálom a pritvrdenie mi tam chýbalo, preto som šiel aj do výmeny. Čo sa týka samotného tlmiča, tak ten žehlil pekne a myslím, že v tom ani nejak nezaostával za drahšími tlmičmi, len nemal žiadnú inú polohu, čo niekomu môže vadiť, no začiatočníkovi a niekomu, pre koho to bude 1. full asi nie. Takže výmena určite nie je nevyhnutná. Ja som to pri výjazdoch riešil spomalením odskoku na minimum a vtedy sa tlmič prakticky ani nepohol, takže dá sa to riešiť aj takto, aj keď samozrejme to nie je tak pohodlné ako páčka, ale svoj účel to splní a určite sa dá fungovať aj s takýmto tlmičom. Takže osobne si myslím, že tlmič nebude stačiť iba tomu, kto už mal viac polohový a nejaký drahší, sofistikovanejší tlmič, ten kto prechádza z HT, prípadne iného fullu s podobným tlmičom to asi vadiť nebude a vystačí si aj s odskokom :)
23.06.2017 - 08:34:57
01
Vyjadrenie Canyonu: ,,U modelů 2017 je zadní stavba jiná a k praskání již nedochází.´´
Neviem, mne sa teda nezdá rám iný a o praskaní som počul už aj pri 2017 modeloch.
23.06.2017 - 11:55:59
00
imro1 a Dublinboy
Chalani diky taketo odpovede som potreboval citat, v poslednom case ma viac ťahá Jeffsy myslim ze na zaciatok bude uplne stačiť, ale zajtra ich oba vyskúšam na Crankworxe tak budem o niečo múdrejší, dám vedieť ake dojmy vzbudili o mňa a snáď sa aj rozhodnem ;)
Díky pekne..:)
23.06.2017 - 11:58:30
02
Alexej1220 napísal:
Vyjadrenie Canyonu: ,,U modelů 2017 je zadní stavba jiná a k praskání již nedochází.´´
Neviem, mne sa teda nezdá rám iný a o praskaní som počul už aj pri 2017 modeloch.

to ze sa tebe nezda, neznamena, ze to tak nie je, mohli pouzit ine technologie...6 rocna zaruka na ram o niecom svedci, ze si canyon za kvalitou stoji...ja som kupil giant a ma len 3 rocnu zaruku na ram
23.06.2017 - 16:33:40
00
Nie je to o mojom zdaní, ale o názoroch ľudí čo majú 2017 a už zažili prasklinu tiež. Stavba je vraj mierne zmenená, ale problém údajne bol v nejakej teplote pri/po zváraní, čo som počul od ľudí čo riešili reklamáciu.
Už sa mi to ale začína kryštalizovať, mám od jedného chalana z fóra možnosť sprostredkovania nového Scroll Pro za dobrú cenu, príp. aj CTM Rawer Pro a to z kamennej predajne za 1700,- tak si ho chcem niekde skúsiť cena je viac ako lákavá. Ak to nevyjde, bude to Canyon.
23.06.2017 - 20:39:39
00
Tak chalani dnes som mal na hodku a pol jeffsyho al one 27 velkost L ...ten bike sadol ako uliaty...bohuzial Canyon nemali spectral ale neni velmi o com...celkovo podla recenzii a osobneho pocitu z Jeffsyho je rozhodnute!!! Radost sa vozit...teraz pockat na oeniazky a ide sa objednavat!!!
24.06.2017 - 14:21:38
03
vladika napísal:


https://www.canyon.com/sk/mtb/neuron/neuron-al-8-0.html je momentalne v akcii -300€. Na 27.5" maju zlavy na vacsinu. Ja ale pokukujem po 29". Tam je to zatial bez zliav.
24.06.2017 - 17:24:24
00
Zdravim ludia, viem že tu je toho plno ale predsa skúsim, mám v pláne kúpiť full a zatiaľ som rozhodnutý pre Canyon https://www.canyon.com/sk/mtb/neuron/neuron-al-6-0.html
Rozpočet nepustí preto doplat 200 a budeš mať lepší nehrozí.
Teraz som natrafil na haibike http://www.kubicasport.eu/haibike-q-en-7-05-27-5-2016-oranzova-seda-cierna
Rád by som počul Váš názor na to. Ďakujem.
27.06.2017 - 19:25:19
00
tak, ale tie 2 bajky sú riadne rozdielne, Canyon-XC/trail a Haibike enduro :)
27.06.2017 - 19:35:37
00
keyboard_arrow_up